fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Щоб виграти більше часу: у ISW пояснили, навіщо Путін посилив “ядерну риторику”

Президент РФ Володимир Путін у своєму посланні 21 лютого не зробив жодних важливих оголошень і не заявив нічого нового щодо війни в Україні. При цьому він посилив кілька давніх риторичних ліній, зокрема у питанні ядерної зброї, для того, щоб виграти більше часу.
Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Аналітики зазначили, що президент Росії під час виступу на Федеральних Зборах підкріпив кілька давніх риторичних позицій. Зробив він це для того, щоб “купити більше місця та часу для затяжної війни”.
Очільник Кремля зокрема заявив, що Росія почала “спеціальну військову операцію” в Україні рік тому, щоб захистити людей на “історичних землях” Росії, забезпечити внутрішню безпеку Росії, усунути загрозу з боку українського “неонацистського” режиму, який, як він стверджує, діє з 2014 року, та захистити людей Донбасу.

Путін не зацікавлений у переговорах, метою війни є поневолення українців – експосол США

Не минулося і без звинувачень колективного Заходу у тому, що він озброює Україну. Натомість Путін сказав дуже мало суті, ймовірно, для того, щоб створити інформаційні передумови для затяжної війни в Україні, не артикулюючи конкретні часові цілі та представляючи війну як екзистенціальну для російського населення, – переконані в ISW.
За словами аналітиків з Інституту, заява про призупинення Росії в участі у Договорі про скорочення стратегічних озброєнь привернула до себе більше уваги, ніж решта виступу. Диктатор з Кремля бідкався на те, що колективний Захід використовував ДСНО, щоб спробувати завдати країні-агресорці стратегічної поразки. Мовляв, саме тому Росія призупиняє свою участь у цьому договорі.
Водночас Путін закликав Міноборони РФ та “Росатом” забезпечити готовність до випробування ядерної зброї. Не виключають аналітики, що диктатор зробив це для того, щоб в інформаційний простір ввести ядерну риторику. Власне, це мало б відвернути увагу від його беззмістовного виступу.
У ISW висловили припущення, що ядерна риторика мала б дещо деморалізувати Україну та Захід, а також компенсувати провали Росії на полі бою. Водночас в Інституті вважають, що Росія не використовуватиме ядерну зброю в Україні або проти НАТО.

Візит Байдена – гарантії безпеки Україні й чіткий сигнал путіну напередодні 24 лютого

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін запевняє, нібито США замислилися щодо справжнього випробування ядерної зброї.
Крім того, російський диктатор під час свого виступу з посланням до Федеральних зборів повідомив, що Росія зупиняє свою участь у договорі “Про стратегічну наступальну зброю”.
Зазначимо, також Путін під час звернення Федеральних зборів звинуватив Захід у розв’язанні війни та поскаржився на наміри України повернути Крим.
Згодом генсек НАТО Єнс Столтенберг прокоментував промову Путіна. Він наголосив, що звинувачення Путіна в тому, що Захід намагається знищити Росію – нелогічні. Адже саме Москва є агресором в Україні, куди вона здійснила вторгнення майже рік тому.
До слова, п’ятий президент Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook відреагував на виступ російського диктатора. “Сигнали кремлівського диктатора є чіткими та зрозумілими – путінський режим налаштований на довгострокову війну з Україною і проти усього Заходу”, – вважає Порошенко.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post Щоб виграти більше часу: у ISW пояснили, навіщо Путін посилив “ядерну риторику” appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією