fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Банки України знизили ставки за кредитами для населення

У березні 2024 року в Україні спостерігалося зниження процентних ставок за кредитами для населення, а також за депозитами, згідно з даними Національного банку України. Середні відсоткові ставки за новими кредитами у гривні склали 34,5% річних, що на 0,1 процентних пункти менше порівняно з лютим. Водночас, ставки за новими кредитами в іноземній валюті зросли до 4,9% з 3% у лютому.

Ставки за новими депозитами для населення у гривні знизилися з 11,4% до 11,3% річних, тоді як ставки за новими депозитами у валюті залишилися незмінними на рівні 1%.

НБУ знизив облікову ставку до 14,5% з 15%, що стало п’ятим зниженням з часу початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. За словами регулятора, таке рішення має сприяти відновленню економіки без ризиків для макрофінансової стабільності, зберігаючи контроль над валютним ринком та забезпечуючи помірну інфляцію. Також повідомляється, що рішення дозволить зберегти привабливість гривневих заощаджень для населення.

Зменшення ставок також зафіксовано за тримісячними депозитними сертифікатами для банків – з 19% до 17,5%, і за кредитами рефінансування – з 21% до 19,5%. Ці заходи, за словами НБУ, необхідні для підтримання стабільності ставок за депозитами.

Поділитися цією публікацією