Джерело: Facebook-сторінка автора
Певно ви вже в курсі, що ворог по факту “вирубив” Трипільську теплоелектростанцію. На Москві зараз тріумфують і відкорковують шампанське – є від чого. Бо нам зі свого боку час ставити питання – що, чорт забирай, сталося? Службова недбалість чи відверта зрада?
Нагадую. Відтоді, як ворог почав завдавати ударів по підстанціях, у ЗМІ раз до разу почали цікавитися – а що в нас там із захистом електростанцій?
На це питання, ПАТ “Центренерго” повідомило, що вони на 100% виконали роботи з облаштування засобами фізичного захисту Трипільської ТЕС і на 70% – Зміївської. Було це у серпні 2023 року, тобто сім місяців тому. Вочевидь, часу аби обладнати Зміївську ТЕС вистачало зі статком.
Знищення Трипільської ТЕС: як витратили 9 мільярдів на фізичний захист електростанцій?
Далі. У нас існує така Державна агенція відновлення і розвитку, яку очолює відомий незламний борець з корупцією Мустафа Найєм. 15 березня поточного року цей “незламний борець за процвітання України” заявив таке: “Зараз ми займаємося великим проєктом із захисту електричних підстанцій. Ми вже встановили спеціальний захист першого рівня від уламків для 103 підстанцій по всій країні, а також провели подібну роботу другого рівня від ударів дронів на майже 22 обʼєктах по всій країні”. До цього Найєм додав, що у процесі втілення перебуває захист електростанцій від ракетних ударів.
Що стається далі? А стається те, що 22 березня цього року Москва “вирубила” Змієвську ТЕС. А сьогодні – Трипільську.
Гарно захистили… Надійно… Правда?
Зразу ж полізли експертні думки, що, мовляв, удар по Трипільській ТЕС був завданий російськими ракетами Х-69, а це, мовляв, дуже потужна зброя (навіть гірша за “Кинджал”) і тому… Далі висновків ніхто не робить. А я зроблю.
Справа в тому, що уперше про застосування ракет Х-69 преса написала 17 лютого 2024 року. Тобто на момент заспокійливої промови Найєма, спеціалісти вже місяць знали про наявність у ворога таких ракет. Тобто електростанції захистили… та з тим же успіхом їх можна було прикрити парасольками. Ефект був би той самий.
Доречне питання – якого дідька захищати станції від того чого не сталося і не захищати від того що станцію убило? Я пошукав в інтернеті – я не знайшов аби Найєм бив на сполох, про те що українські ТЕС ні фіга не захищені. Найєм переважно бадьоро рапортував.
Але й цим справа не закінчилася. Сьогодні ж власник компанії “Autostrada” Максим Шкіль повідомив, що захист електростанцій взагалі не були захищені захисними об’єктами, бо уряд Шмигаля на їхнє будівництво банально не виділив грошей.
Ракетний удар по Трипільській ТЕС: що відомо про наслідки обстрілу
Віщую питання: “А як же 9,7 мільярда грн, які уряд виділив на захист енергетичної системи?” Відповідаю – дивіться на зруйновану Трипільську ТЕС, оце краща відповідь. Річ у тім, що виділити й заплатити, це як обіцяти й одружитися – матерії дещо різні. За словами Максима Шкіля уряд лише перед його компанією заборгував на 5 мільярдів грн.
Пост Шкіля з власною підводкою поширив журналіст Юрій Бутусов.
Чи бив про це на сполох “вічний борець за усе гарне” Мустафа Найєм? Ну, здогадайтеся з трьох раз.
А тепер я маю просте питання. Щойно в результаті дрімучої службової недбалості Україна втратила електрогенеруючий об’єкт, вартість якого я собі навіть не уявляю. Ми зазнали шаленого удару по нашій інфраструктурі та по економіці в цілому.
Хто за це відповість? Шмигаль? Найєм? Керівництво “Центренерго”? Хто довів ситуацію з захистом двох великих українських ТЕС до такого стану? І чого нам тепер чекати на інших ТЕС?
На фронті бійці свою бронетехніку заганяють у капоніри, ретельно маскують, відвертають увагу ворога макетами – все це аби бронетехніку зберегти. Бо бронетехніка коштує дуже великих коштів і її шкода втратити.
А ТЕС? Що, за втрату Україною цілої ТЕС взагалі ніхто не відповість? Що це? Службова недбалість – чи неприхована зрада?
Нагадаємо, як повідомили у “Центренерго”, у результаті масованої ракетної атаки вночі 11 квітня війська РФ повністю знищили Трипільську ТЕС, що знаходиться в Київській області. Згодом “Центренерго” заявили, що Трипільську ТЕС можна відновити, і такі пропозиції надійшли від партнерів з країн Європи, однак щоб відновлення принесло результат треба врахувати, що станцію необхідно захистити системами ППО.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Як “пролюбили” Трипільську ТЕС. Що це – службова недбалість чи неприхована зрада? appeared first on Прямий.
Схожі новини
Німеччина передасть Україні додаткову систему Patriot
На масовані обстріли української енергетики Путіна спонукає страх – ISW
“Укрпошта” випустила нові марки