fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

РФ втратила вже 20% нафтових доходів: на Банковій повідомили, чи триватитимуть удари по російським НПЗ

Російська економіка втратила кожен п’ятий долар виручки за продаж вуглеводнів після того, як нальоти українських дронів паралізували роботу найбільших нафтопереробних заводів (НПЗ).
Про це повідомляє The Moscow Times.
За підсумками березня експорт нафти і нафтопродуктів приніс російським нафтовикам 9,3 мільярда гривень, повідомило в п’ятницю в щомісячному звіті Міжнародне енергетичне агентство (МЕА). За його оцінкою, порівняно з лютим нафтові доходи економіки РФ зменшились на 20%, або понад 2 мільярди, хоча фізичний обсяг експорту зріс – він становив 7,84 млн барелів на добу (+3%).
Експорт сирої нафти за місяць став більшим на 400 тисяч барелів на день, а її середня ціна зросла на 1,8 до 75 доларів за барель, але одночасно на 200 тисяч барелів щодня скоротилися продажі нафтопродуктів. Це, як пише МЕА, стало наслідком аварійної зупинки російських НПЗ, які з початку року зазнають регулярних нальотів українських БПЛА.

Удари дронами по російських НПЗ: Сили оборони знайшли “ахілесову п’яту” путінського режиму.

За підрахунками Reuters, за січень-березень щонайменше 10 заводів постраждали від дронів. Серед них – Волгоградський НПЗ “Лукойлу”, де загорілася одна з установок перероблення нафти, а також Ільський НПЗ, завод “Новатека” в Усть-Лузі, Туапсинський НПЗ “Роснефти”, Новошахтинський НПЗ у Ростовській області та завод НОРСИ в Нижньогородській області, який входить до  найбільших у країні (належить “Лукойлу”).
13 березня від удару БПЛА постраждав найбільший НПЗ “Роснефти” в Рязані, що постачає паливо, зокрема, в Москву й область. Через три дні через атаку БПЛА загорілася єдина діюча установка перероблення на НПЗ у Сизрані, а 23 березня одну з двох установок із перероблення нафти зупинив Куйбишевський НПЗ “Роснефти”.
За даними Росстату, з початку березня до 7 квітня виробництво бензину в Росії зменшилось на 10,1%, а дизельного пального – на 7,6%. Через загрозу дефіциту російська влада звернулася по допомогу до Білорусі та Казахстану – у першої країни Кремль попросив 100-150 тисяч тонн автобензину на місяць, а у другої – створити резерв об’ємом 100 тисяч тонн на випадок крайньої потреби.

Атаки на російські НПЗ: розвідка Великої Британії оприлюднила невтішний прогноз для Кремля

А ось Україна планує і далі завдавати ударів знищувати російські нафтопереробні заводи, попри застереження Сполучених Штатів Америки, які закликали припинити нищити російську нафтопереробну галузь.
Про це повідомив радника керівника Офісу президента України Михайло Подоляк в інтерв’ю журналісту Василю Голованову.
Він зазначив, що всі заяви американських чиновників проти ударів України по російських НПЗ – це внутрішні дискусії щодо інтересів США, але вони не є ультимативними пропозиціями нашій країні.
Подоляк нагадав, що Україна веде оборонну війну та має повне право знищувати всю інфраструктуру війни агресора. “Україна не просто має право, а практично зобов’язана руйнувати інфраструктуру забезпечення війни. Тобто Україні, щоб отримати позитивні результати у війні, потрібно знищувати російську інфраструктуру. НПЗ – це безпосередньо військова інфраструктура”, – наголосив радник керівника Офісу президента України.

США забороняють бити по російських НПЗ? Отже, Україна на правильному шляху!

Він додав, що всі злети російських літаків Ту та МіГ забезпечують тим паливом, яке виробляють на російських НПЗ. І для того, щоб убезпечити свою територію, Україні треба знищувати такі об’єкти.
“Чи знищуватиме їх Україна? Безумовно”, – підкреслив Подоляк.
За його словами, аргумент про вплив українських атак на глобальний ринок — маячня, адже Росія продає невелику кількість своєї сирої нафти, тож й не впливає на ціноутворення. “Якщо у вас немає нафтопереробки, то ви навпаки збільшуватимете продажі обсягів сирої нафти на глобальному ринку”, – додав він.
Як уточнив Подоляк, на ціни на глобальному ринку впливають атаки хуситів та позиція Організації країн – експортерів нафти (ОПЕК).
Як повідомлялось 28 березня, внаслідок атак дронів у Росії зупинилось 14% нафтопереробних потужностей, а Куйбишевський НПЗ повністю припинив свою роботу.
Нагадаємо, як повідомило американське видання Financial Times, США закликали Україну припинити атаки на російські НПЗ, через те, що удари безпілотників можуть призвести до зростання світових цін на нафту, що може зашкодити переобранню президента Джо Байдена.
Втім у Білому домі назвали такі звинувачення є неправдивими, але водночас наголосили, що Вашингтон “не заохочує” завдавати ударів по території РФ”.
Але вже 10 квітня міністр оборони США Ллойд Остін попередив, що нещодавні атаки України на російські нафтопереробні заводи можуть вплинути на світові ринки енергетики, і закликав країну зосередитися натомість на військових цілях.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
 
The post РФ втратила вже 20% нафтових доходів: на Банковій повідомили, чи триватитимуть удари по російським НПЗ appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією