fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

“Росія не має перемогти”: Європейська Рада ухвалила важливу резолюцію щодо України

Європейська Рада за підсумками саміту, який відбувся 21-22 березня у Брюсселі, ухвалила резолюцію щодо України та російської військової агресії проти неї.
У ній зазначається, що Європейський Союз продовжить за будь-яку ціну підтримувати Україну. “Росія не повинна перемогти. Зважаючи на нагальність ситуації, Європейський Союз вирішено продовжує надавати Україні та її народу всю необхідну політичну, фінансову, економічну, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку на стільки, скільки це потрібно та стільки, скільки це необхідно інтенсивно”, – йдеться у документі.
Далі лідери ЄС пообіцяли якнайшвидше надати Україні мільйон снарядів, а також нові засоби ППО, а також продовжити роботу над новою програмою фінансової та економічної підтримки України.
Крім того, Європейська Рада розглянула прогрес стосовно наступних конкретних кроків щодо спрямування доходів з заморожених активів Росії на користь України, включаючи можливість фінансування й військової підтримки.
Крім того, країни ЄС мають намір посилити режим контролю щодо недопущення продажу РФ військових технологій та технологій подвійного призначення. Це стосуватиметься і діяльності європейських компаній, які часто порушують санкційний режим. За допомогу Російї у її агресії проти України доручено підготувати нові санкції проти Білорусі, Ірану та Північної Кореї.
У разі, якщо Іран передасть російській армії балістичні ракети, проти нього будуть введені значні торговельні та інші обмеження.
У резолюції підкреслюється, що ЄС ніколи не визнає результатів російських “виборів” на тимчасово окупованих територіях України – включно з Кримом.
У документі підкреслюється, що Росія та її керівництво повинні бути повністю притягнуті до відповідальності за розгортання війни агресії проти України та за інші найсерйозніші злочини в рамках міжнародного права, а також за масштабні збитки, завдані своєю війною.
Крім того, лідери країн Євросоюзу ще висловили підтримку Українській формулі миру, яку планується ухвалити на майбутньому Глобальному мирному саміті.
Наводимо повний текст тієї частини резолюції, яка стосується України:
1. Після двох років війни агресії, яку Росія розпочала проти України, і десяти років після незаконної анексії Росією Криму і Севастополя, обидві відбулися в очевидному порушенні її зобов’язань за Хартією ООН та міжнародним правом, Європейська Рада ще більш стійко підтримує незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Росія не повинна перемогти. Зважаючи на нагальність ситуації, Європейський Союз вирішено продовжує надавати Україні та її народу всю необхідну політичну, фінансову, економічну, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку на стільки, скільки це потрібно та стільки, скільки це необхідно інтенсивно. Європейська Рада закликає союзників та партнерів по всьому світу приєднатися до цього зусилля.
2. Україні негайно потрібні системи ППО, боєприпаси та ракети, які є необхідними для виконання її вбудованого права на самооборону. На цей критичний момент Європейський Союз та його члени прискорять і збільшать постачання всієї необхідної військової допомоги. Європейська Рада вітає всі останні ініціативи у цьому напрямку, зокрема ту, яку розпочала Чехія, щоб терміново закупити боєприпаси для України, що дозволить швидко виконати зобов’язання ЄС надати Україні один мільйон набоїв артилерійських снарядів.
3. Європейська Рада вітає білатеральні угоди щодо забезпечення безпеки, укладені з Україною кількома членами та партнерами. Вона переглянула прогрес у внеску ЄС у забезпечення безпеки України, який допоможе Україні захищати себе, протистояти зусиллям дестабілізації та стримувати акти агресії у майбутньому. Європейська Рада вітає прийняття Рішення Ради щодо Фонду допомоги Україні, яке забезпечує продовження військової підтримки для України в рамках Європейського миротворчого механізму. Європейська Рада закликає Раду працювати над 8-м пакетом підтримки для України в рамках Європейського миротворчого механізму. Вона також вітає збільшену потужність Місії ЄС з військової допомоги (EUMAM).
4. Європейська Рада переглянула прогрес стосовно наступних конкретних кроків щодо спрямування надзвичайних доходів, що виникають з іммобілізованих активів Росії на користь України, включаючи можливість фінансування військової підтримки. Вона запрошує Раду продовжити роботу над останніми пропозиціями Високого Представника та Комісії.
5. Військова підтримка та зобов’язання ЄС у сфері безпеки будуть надані з повагою до політики безпеки та оборони певних держав-членів та з урахуванням інтересів у сфері безпеки та оборони всіх держав-членів.
6. Європейська Рада вітає прийняття 13-го пакета санкцій. Вона закликає до подальших кроків для ослаблення здатності Росії продовжувати свою війну агресії, включаючи посилення санкцій. Повне та ефективне виконання санкцій є надзвичайно важливим. Європейська Рада просить Раду та Комісію покращити обмін інформацією, зміцнити виконання, посилити дії ЄС та держав-членів з третіми країнами та закрити всі дірки як в межах, так і поза Союзом. Це включає запобігання обходу санкцій через треті країни та забезпечення їхнього виконання, включаючи дочірні підприємства європейських компаній за кордоном. Доступ Росії до чутливих предметів та технологій, які мають військове значення, повинен бути обмежений настільки, наскільки це можливо, включаючи спрямування заходів проти суб’єктів у третіх країнах, які дозволяють обхід цих обмежень. Європейська Рада закликає Вищого Представника та Комісію підготувати додаткові санкції проти Білорусі, Північної Кореї та Ірану.
7. Європейська Рада закликає треті сторони негайно припинити надання матеріальної підтримки війні агресії Росії проти України. Вона вкрай занепокоєна повідомленнями про те, що Іран може передавати Росії балістичні ракети та пов’язану технологію для використання проти України після того, як надав режиму Росії безпілотні літальні апарати (БПЛА), які використовуються у безперервних нападах проти цивільного населення в Україні. У разі, якщо Іран зробить це, Європейський Союз готовий реагувати швидко та у співробітництві з міжнародними партнерами, включаючи нові та значні обмежувальні заходи проти Ірану.
8. Європейська Рада рішуче засуджує безперервні порушення прав людини Росією в окупованих територіях України, включаючи депортацію дітей. Вона твердо відхиляє і ніколи не визнає незаконних так званих “виборів”, організованих Росією на тимчасово окупованих територіях України – Кримі, Севастополі, Донецьку, Луганську, Запоріжжі та Херсоні, а також їхні результати.
9. Росія та її керівництво повинні бути повністю притягнуті до відповідальності за розгортання війни агресії проти України та за інші найсерйозніші злочини в рамках міжнародного права, а також за масштабні збитки, завдані своєю війною. Європейська Рада підтримує нинішні зусилля, включаючи у Корпусі, з метою створення трибуналу для переслідування злочину агресії проти України, який користуватиметься найширшою міжрегіональною підтримкою та легітимністю, а також механізму компенсації у майбутньому.
10. Європейський Союз залишається відданим підтримці відновлення, відновлення та реконструкції України, у координації з міжнародними партнерами. Європейська Рада вітає недавне посилення Місії Європейського Союзу з консультування в Україні (EUAM), що дозволить збільшити підтримку для правоохоронних органів України в звільнених та прилеглих територіях України, а також для реформ в контексті процесу приєднання до ЄС. Європейська Рада закликає до подальшої підтримки психологічної та психосоціальної реабілітації та до збільшення допомоги у розмінуванні.
11. Європейський Союз та його держави-члени продовжуватимуть інтенсивні зусилля на міжнародному рівні для забезпечення найширшої можливої міжнародної підтримки для всебічного, справедливого та стійкого миру та ключових принципів та цілей Мирної формули України, з метою майбутнього Глобального саміту миру.
12. Європейська Рада наголошує на стратегічному значенні безпеки та стабільності у Чорноморському регіоні. Вона підкреслює необхідність допомогти Україні відновити своє положення на традиційних експортних ринках, особливо на Близькому Сході та в Африці.
13.Європейський Союз продовжить надавати всю необхідну підтримку Республіці Молдова у вирішенні викликів, з якими вона стикається внаслідок агресії Росії проти України, та для зміцнення стійкості, безпеки і стабільності країни перед дестабілізуючими діями Росії. Європейська Рада вітає  зобов’язання держав-членів підтримати Місію партнерства Європейського Союзу (EUPM) в Молдові з метою зміцнення стійкості сектору безпеки.
14.Європейський Союз також продовжить підтримувати Грузію у зміцненні її стійкості та вирішенні викликів, з якими вона стикається внаслідок дій Росії, що підривають територіальну цілісність Грузії, а також внаслідок війни агресії Росії проти України.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
 
The post “Росія не має перемогти”: Європейська Рада ухвалила важливу резолюцію щодо України appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією