Народний депутат Олексій Гончаренко повідомив, що Комітет національної безпеки та оборони підготував остаточний варіант “мобілізаційного” законопроєкту до другого читання.
Про це він написав у Telegram.
Основні тези законопроєкту виглядають наступним чином:
Залишається норма про право на демобілізацію людей з інвалідністю. Давно добивався цього і буду відстоювати у залі голосування.
Демобілізація у зв’язку із звільненням з полону (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу). Теж давно треба було приймати.
Визнані обмежено придатними зобовʼязані будуть повторно прийти переогляд протягом 12 місяців.
Військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50 відсотків від першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки. Це дуже правильна норма.
Ті, хто отримав 2-3 групу інвалідності після 24 лютого 2022 року (окрім військовослужбовців) підлягають повторному медичному огляду для визначення придатності до служби.
Обмеження консульських послуг для чоловіків від 18 до 60 років без військово-облікових документів.
Обмеження на керування транспортними засобами чоловікам відповідного віку за вимогою ТЦК.
“Закон вступає в силу через місяць після прийняття, за цей час уряд має підготувати всі нормативні документи. Нагадаю, що цей законопроєкт розглядався в Комітеті два місяці!! Для того, щоб взагалі прибрати ключові норми, зокрема, і демобілізацію”, – додав Гончаренко.
Зазначається, що в законопроєкт не включили норму про ротації.
Раніше повідомлялось, що комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки та оборони виключив положення щодо демобілізації та ротації військовослужбовців з урядового законопроєкту про мобілізацію, який готується до другого читання.
Раніше, 7 березня повідомлялось, що Президент України Володимир Зеленський підписав указ про звільнення у запас військовослужбовців строкової служби.
До слова, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що законопроєкт про мобілізацію може бути ухвалений вже до кінця березня. До нього надійшло 4 195 поправок, які зараз доопрацьовуються в комітеті та юридичному управлінні.
Напередодні комітет з нацбезпеки продовжив підготовку законопроєкту про мобілізацію до другого читання. Зокрема йдеться про відкриття електронного кабінету військовозобов’язаного. Комітет пропонує і погоджується з НАЗК, щоб це було не обов’язком, а правом. Також обговорили питання можливих корупційних ризиків під час бронювання від мобілізації державних службовців.
Відомо, що 26 лютого, президент України Володимир Зеленський підписав закон про звільнення в запас строковиків після завершення терміну служби під час воєнного стану.
Раніше, 22 лютого президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт про звільнення в запас строковиків після завершення терміну військової служби під час воєнного стану.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Комітет нацбезпеки підготував остаточний варіант “мобілізаційного” законопроєкту до другого читання: основні положення appeared first on Прямий.
Схожі новини
РФ втратила вже 20% нафтових доходів: на Банковій повідомили, чи триватитимуть удари по російським НПЗ
Трамп переконаний, що Україна та Крим мають бути частиною Росії — ексрадниця політика
Як “пролюбили” Трипільську ТЕС. Що це – службова недбалість чи неприхована зрада?