fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

“Хочу жить”: серед російських військових стрімко зростає кількість охочих здатись в полон – координаційний штаб

У січні сайт проєкту “Хочу жити”, де можна отримати консультації щодо того, як безпечно здатися в український полон, відвідало 5,6 мільйона користувачів, 4,7 мільйона з яких з Росії. Кількість звернень зросла майже на 50%.
Про це повідомляє український Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
Найбільший інтерес до можливості добровільно здатися в полон спостерігається у жителів Москви, Санкт-Петербурга, Краснодарського краю, Ростовської та Нижньогородської областей РФ.
Серед жителів України переважна більшість – це мешканці Донецької області та АР Крим. Зокрема, лише з міста Севастополя сайт проєкту в січні відвідало 59 тисяч користувачів.
Як повідомив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов, здебільшого в проєкт “Хочу жити” звертаються військові ВС РФ та члени їхніх родин, а також громадяни, яким загрожує мобілізація.

Чинили звірства в Бучі та Ірпені: поблизу Вугледара у полон ЗСУ здались російські морпіхи з 155-ї бригади

“На гарячих лініях проекту 24/7 залучено 10 операторів. Щодня вони приймають 50–100 дзвінків та звернень до чат-боту проекту, месенджери Telegram та WhatsApp. Що ж до тих російських військовослужбовців, які не користуються пропозицією проекту “Хочу жити” – їхня доля відображається у щоденних зведеннях Генштабу ЗСУ, – розповідає Юсов.
При цьому він зауважив, що за власним бажанням полонені можуть повернутися додому через обмін або просити притулок в Україні та деяких країнах ЄС.
Координаційний штаб заявляє, що утримання військовополонених, які добровільно здалися в полон через проєкт “Хочу жить”, відбувається згідно з положеннями Женевських конвенцій. За власним бажанням полонені можуть повернутись додому в результаті обміну або просити притулок в Україні та деяких країнах ЄС.
Слід зазначити, що станом на січень у російському полоні перебувають близько двох тисяч оборонців “Азовсталі”. При цьому нещодавно додому повернулися вісім захисників Маріуполя, деякі з них – з “Азовсталі”.

Росія зірвала запланований на 14 січня обмін полоненими

Нагадаємо, у 2022 році з російського полону повернули 1596 українців: 1464 військовослужбовці й 132 цивільні особи.
За даними Офісу президента, близько 3,4 тисячі українських військовослужбовців наразі перебувають у полоні. При цьому ще 15 тисяч українців зникли безвісти.
Натомість у Міністерстві оборони України закликали не публікувати фото та особисті дані зниклих та полонених військових та пояснили, чому це небезпечно.
Як повідомлялося, у Національному інформаційному бюро розробили правила листування полонених з рідними.
До слова, представники окупаційного контингенту РФ скаржаться на значні втрати на фронті. Не добираючи слів, вони розповідають про власну безпорадність і паніку серед щойно мобілізованих росіян.
При цьому похоронна індустрія Росії переживає безпрецедентне зростання, яке почалося під час пандемії коронавірусу й продовжується під час війни в Україні. За даними ЗМІ, у РФ вже катастрофічно не вистачає крематоріїв для спалювання тіл.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Хочу жить”: серед російських військових стрімко зростає кількість охочих здатись в полон – координаційний штаб appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією