fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

День боротьби з сексуальним насильством над дітьми та Міжнародний день воротаря: свята та пам’ятні дати 14 квітня

14 квітнявідзначається Міжнародний день воротаря. Віряни вшановують пам’ять папи Римського Мартина Сповідника. 781-й день війни в Україні.
Всесвітній день боротьби з сексуальним насильством над дітьми (Global Day to End Child Sexual Abuse) відзначається щорічно у другу неділю квітня.
Цей день присвячений підвищенню обізнаності про руйнівні наслідки сексуального насильства над дітьми та сприянню запобіжним зусиллям у всьому світі. Сексуальне насильство над дітьми є серйозною та широко поширеною проблемою, від якої щорічно страждають мільйони дітей. Це глобальна проблема, яка вимагає скоординованих і постійних зусиль для запобігання та вирішення.

14 квітня кожного року відзначається Міжнародний день воротаря (International Goalkeeper Day).
Воротарі, яких часто називають останньою лінією захисту у футболі, відіграють одну з найважливіших ролей на полі. Проте їхній внесок іноді залишається непоміченим, доки рятівний сейв не привертає до них увагу. Визнаючи унікальні виклики і безмежну відданість воротарів, було засновано Міжнародний день воротаря.
14 квітня кожного року відзначається дуже молоде та важливе свято – Всесвітній день боротьби з хворобою Шагаса (World Chagas Disease Day). Дата святкування обрана на честь дня діагностування цього захворювання бразильським лікарем Карлусом Рибейру Жустініану Шагасом у 1909 році. Подію започаткували лише 24 травня 2019 року.
Всесвітній день боротьби з хворобою Шагаса має за мету привернення уваги людства до важливості протистояння хворобі, збільшення поінформованості щодо небезпеки захворювання та проблем людей з таким діагнозом.
Хвороба Шагаса – це паразитарне тропічне захворювання, з яким часто стикається малозабезпечена верства населення. Особливістю хвороби є безсимптомний її розвиток. Нерідко переносники паразитів – клопи, також зараження можливо шляхом споживання забрудненої їжі, через кров, від матері дитині тощо.
День добрих справ (Good Deeds Day) – це міжнародне свято, яке об’єднує волонтерів із понад 100 країн. Мета цього дня – робити добрі вчинки на благо планети та інших людей. Щороку сотні тисяч волонтерів застосовують на практиці досить просту ідею. Ідею про те, що кожна людина має змогу зробити щось хороше, щоб змінити світ на краще. Водночас ця хороша справа може здаватися мізерною у порівнянні з потребами нашої планети, але це не має значення. Навіть одне приємне слово, сказане втомленому незнайомцеві може зробити багато. Свято припадає на другу неділю квітня. День добрих справ – це чудова нагода розпочати Міжнародний квітневий місяць волонтерів.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post День боротьби з сексуальним насильством над дітьми та Міжнародний день воротаря: свята та пам’ятні дати 14 квітня appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією