Речник Генерального штабу ЗСУ Дмитро Лиховій пояснив у чому необхідність створення нових бригад і посилення районів оборони батальйонами з інших військових частин замість поповнення особового складу самих бригад.
Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна“.
“З цього приводу треба зробити такі роз’яснення. Останнім часом ворог збільшив кількість полків, бригад і дивізій та чисельність свого особового складу майже на 100 тисяч людей. Також збільшилася протяжність лінії фронту. Для того, щоб закривати фронт, у складі ЗС України й треба створювати нові бригади”, – стверджує речник.
Лиховій наголосив, що іншого дієвого способу протидіяти противнику, просто немає, оскільки на сьогодні є 1300 кілометрів протяжності фронту з активними бойовими зіткненнями, адже на лінії бойового зіткнення російські окупанти мають значну перевагу, іноді п’ятиразову.
“Тому, коли під час бойових дій виникає загроза втрати позицій і рубежів оборони певних бригад, задіюють передислокацію сюди окремих батальйонів інших військових частин. Це логічний і унормований статутом спосіб дій для посилення оборони: коли на проблемних ділянках фронту є загроза прориву, на нього переводять підрозділи з неатакованих ділянок”, – розповів речник.
За словами представника Генштабу, в умовах недостатності сил і засобів це оптимальний спосіб протидії силам противника, які переважають, у такий спосіб зменшується ризик прориву. Також треба враховувати, що на сьогодні у ЗСУ немає можливості оперативно поповнювати бригади особовим складом, адже така потреба розписана на місяць наперед.
“Також треба розуміти, що люди, які поповнюють підрозділ, мають пройти в ньому адаптацію та злагодження, а на це потрібен час. Саме тому для посилення ділянки фронту, де виникає загроза прориву, задіюють уже сформований підрозділ, який готовий виконати завдання в стислі терміни”, – пояснив Лиховій.
Варто наголосити, що для ротації та заміни вже наявних бригад також потрібні бригади.
“Простим поповненням бригад, які зазнали значних втрат, теж не можна обмежитися – бо вони потребують бойового злагодження. Для їх заміни й виведення з району бойових дій потрібні нові бригади”, – підсумував речник.
Раніше, народний депутат України та секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки Роман Костенко заявив, що, враховуючи ситуацію на фронті, Україні потрібно мобілізувати близько 500 тисяч громадян.
Нагадаємо, що член парламентського комітету з нацбезпеки, оборони та розвідки, народний депутат від “Слуги народу” Федір Веніславський розповів, що бойові частини відмовляються мобілізувати чоловіків віком 50-60 років, оскільки вони вже не здатні виконувати необхідні завдання. Є два випадки, коли цю категорію все ж можуть призвати.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post У Генштабі пояснили мету створення нових бригад і відмову від поповнення особовим складом вже наявних appeared first on Прямий.
Схожі новини
Злам системи управління та відмова США від статусу наддержави: Time дав прогноз на друге президентство Трампа
У США приймають ставки на здатність Трампа припинити бойові дії в Україні протягом 90 днів: коефіцієнти
“Значна кількість військових КНДР загинула”: NYT повідомила нові подробиці бою ЗСУ з корейцями на Курщині