Сім’я українського кінопродюсера Артема Колюбаєва, бізнес-партнера керівника Офісу президента Андрія Єрмака, взяла позику у росіян на придбання будинку у передмісті Вашингтона за 600 тисяч доларів.
Про це йдеться у розслідуванні “Слідства.Інфо”.
Коли Андрій Єрмак став політиком, Артем Колюбаєв почав займатися непритаманним його попередній діяльності бізнесом: фінансовими компаніями, виробництвом дронів та інвестиціями у цінні папери. Зараз Колюбаєв має три проєкти з фінансуванням від держави, а донедавна очолював Раду з державної підтримки кінематографії, яка розпоряджалась розподілом коштів на кіновиробництво.
Катерина — дружина Артема Колюбаєва — разом з двома дітьми на початку повномасштабного вторгнення Росії виїхала до США, де, як повідомляли місцеві ЗМІ, робила прикраси з бісеру, який їй приносили сусіди.
Але вже восени Катерина Колюбаєва за понад 600 тисяч доларів придбала власний будинок у передмісті Вашингтона, за 20 хвилин їзди від Білого дому. Помешкання площею майже у 500 кв. м. має велику вітальню, три спальні, чотири ванні кімнати, окрему обідню кімнату та нову кухню, а також огороджений двір з внутрішнім двориком та підвал, який також може бути житловим приміщенням.
“Кошти за будинок повністю сплачувала моя дружина, з власних заощаджень, запозичень та з коштів, за які вона продала своє майно. В період з 2022 по 2024 роки моя дружина продала два своїх автомобілі: Mercedes-Benz CLS 2015 року та Mercedes-Benz GLE 2016 року. Також продала два обʼєкти своєї нерухомості в Києві та Київській області”, — пояснив Колюбаєв.
Журналісти перевірили цю інформацію. Катерина Колюбаєва дійсно продала дві автівки та квартири — одну у Києві, другу — у передмісті столиці. Схоже, жінка могла виручити з продажу всього цього майна 350 тисяч доларів, які сплатила за будинок у Вашингтоні.
Згідно з реєстрами США, частину суми — 250 тисяч доларів — Катерина Колюбаєва позичила у компанії A&D Mortgage.
“Слідство.Інфо” виявило, що ця компанія з Флориди має російське керівництво та зв’язки з Росією.
A&D Mortgage належить Максиму Слюсарчуку, який також є директором Російськомовної американської палати південної Флориди.
Дружина Максима Слюсарчука й одночасно одна з менеджерок A&D Mortgage — Світлана Ізгашева родом із Волгограда. Обидвоє — у керівництві Російськомовної американської палати південної Флориди. На старих відео організації спікерів підписують як членів “Russian American Chamber” (Російсько-американська палата, — ред.).
Це спільнота, яка об’єднує російськомовних людей у США. Вони, зокрема, фінансують “Фестивалі російської культури” — той самий “руський мір”.
Журналісти знайшли оголошення про набір людей до A&D Mortgage у Росії, в локальний офіс у Санкт-Петербурзі. А у деяких співробітників у LinkedIn прямо вказано “робота в офісі, Санкт-Петербург, A&D Mortgage”.
Сам Колюбаєв пояснює, що формально компанія з США, а також додав, що він сам як ФОП протягом 2019-2022 років заробив 33 мільйони гривень. І за виробництво кіно, і за інші різнопланові послуги. Проте, кінопродюсер відмовився уточнити, що це за послуги.
Виходить, що Колюбаєв, як він сам стверджує, мав близько мільйона доларів офіційного заробітку, а його дружина у США мусила позичати $250 тисяч у росіян.
Втім Катерина Колюбаєва стверджує, що “рішення про переїзд було її особисте”, а також, що у неї з чоловіком “окремі фінансові бюджети”.
За її словами, фірму для позики їй порадив брокер, додавши, що інформація про російські звʼязки “буде перевірена і юридично підтверджена чи спростована”.
Щоправда, ніхто з подружжя не відповів журналістам, якими будуть їхні подальші кроки, коли вони побачать очевидне — російське походження та тісні звʼязки своїх кредиторів з РФ.
Нагадаємо, режисер серіалу “Слуга народу” Олексій Кірющенко отримує мільйони з бюджету як співвласник енергокомпанії.
До слова, з Кірющенком у компанії, що виробляють БПЛА, зайшов колишній бізнес-партнер голови Офісу президента Андрія Єрмака, український кінопродюсер та голова Ради з державної підтримки кінематографії при Держкіно Артем Колюбаєв.
Варто зазначити, що на відміну від фірми Юрія Горбунова, яка відмовилася від бюджетних грошей, кінопродакшн Колюбаєва “Мейнстрім Пікчерз” “вигриз” фінансування одразу трьох фільмів: “Мистецтво в тіні війни” (4,5 мільйона гривень), “Одна велика родина” (7,6 мільйона гривень) і “Мангровий гай” (9 мільйонів гривень).
Схожі новини
Виторг «Аврори» зріс на 71% і сягнув 46,2 млрд грн з ПДВ у 2024 році, повідомив СЕО мережі Тарас Панасенко
Як суттєво збільшити розмір своєї майбутньої пенсії
Трамп готується до посилення санкцій проти рф для примусу до миру, – Bloomberg.