16 червня учасники Глобального саміту миру у швейцарському Бюргенштоці погодили спільне комюніке. Вони підтвердили відданість утриманню від погрози силою або її застосування проти територіальної цілісності будь-якої держави, включно з Україною.
Про це повідомляється на сайті Офісу президента.
Учасники заявили, що мають спільне бачення щодо таких важливих аспектів:
1. Будь-яке використання ядерної енергії та ядерних установок має бути безпечним, захищеним, надійно охоронятися та не шкодити довкіллю.
Українські атомні електростанції та установки, зокрема Запорізька атомна електростанція, повинні працювати безпечно та захищено під повним суверенним контролем України і відповідно до принципів МАГАТЕ та під її наглядом.
Будь-яка загроза або використання ядерної зброї в контексті війни в Україні є недопустимими, наголосили учасники Саміту миру.
Саміт миру без реального обговорення – Чекалкін про три пункти “формули Зеленського”
2. Глобальна продовольча безпека залежить від безперебійного виробництва та постачання продуктів харчування. У зв’язку з цим вільне, повне та безпечне торговельне судноплавство, а також доступ до морських портів на Чорному та Азовському морях є надзвичайно важливими.
Напади на торговельні судна в портах і на всьому маршруті, а також на цивільні порти та цивільну портову інфраструктуру є неприйнятними.
Продовольчу безпеку жодним чином не можна використовувати як зброю. Українська сільськогосподарська продукція має безпечно та вільно постачатися зацікавленим третім країнам.
3. Усі військовополонені мають бути звільнені шляхом повного обміну. Усі депортовані та незаконно переміщені українські діти та всі інші українські незаконно утримувані цивільні особи мають бути повернуті в Україну.
“Ми вважаємо, що досягнення миру вимагає залучення та діалогу між усіма сторонами. Тому ми вирішили в майбутньому вжити конкретних заходів у вищезазначених сферах із подальшим залученням представників усіх сторін”, – йдеться в комюніке.
При цьому учасники зауважили, що Статут ООН, включно з принципами поваги до територіальної цілісності та суверенітету всіх держав, може й буде слугувати основою для досягнення всеосяжного, справедливого та стійкого миру в Україні.
Чому зменшується кількість учасників “мирного саміту” і якими будуть результати: роз’яснення Центру публічної дипломатії
Слід зауважити, що серед учасників Глобального саміту миру 80 країн та чотири організації підтримали його підсумкове комюніке. Однак деякі країни були проти.
Зазначимо, вже в перший день Саміту миру керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Україна готова представити країні-агресору Росії свій мирний план, і це може статися під час наступного Саміту миру.
До слова, у переддень Саміту, 14 червня, під час виступу в МЗС РФ російський диктатор Володимир Путін назвав умови для припинення бойових дій в Україні. Він заявив, що українські війська мають бути повністю виведені з територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей у межах адміністративних кордонів. Крім того, Україна має повідомити про відмову від вступу до НАТО. Якщо ці умови будуть виконані, то Росія нібито негайно припинить вогонь.
Як відомо, на швейцарському курорті Бюргеншток в суботу, 15 червня, офіційно стартував перший Саміт миру за участі 100 делегацій – 92 країн і 8 міжнародних організацій. Перелік учасників став відомий лише ввечері напередодні саміту. Деякі країни, які до цього часу не визначилися, ухвалили рішення в останній момент. Зокрема, були сумніви щодо присутності представників Бразилії та ПАР, Індонезія та ОАЕ, Індія та Туреччина, деяких інших. Зрештою перші 4 вирішили надіслати своїх представників на рівні посланців, Делі та Анкара – голів МЗС.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post На Глобальному саміті миру у Швейцарії погодили спільне комюніке: текст документу appeared first on Прямий.
Схожі новини
Бразилія та Китай можуть переконати Путіна повністю припинити вогонь – МЗС України
Коли в Україні очікується потепління: синоптики назвали дату
На Донеччині оголосили про примусову евакуацію дітей у низці населених пунктів