fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Це символічний крок, але є нюанс: Фурса назвав ключову мету нових американських санкцій проти РФ

Московська біржа припинила торги євро й доларом через запроваджений США новий пакет санкцій. Однак це не надто вплине на економіку РФ, а лише посилить негативні тенденції, зокрема і у співпраці з Китаєм.
Про це в етері “Прямого” розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса.
“Коли мова йде про Мосбіржу, це жодним чином не вплине на економіку. Було багато жартів, багато різних речей, але з економічної точки зору це якраз виключно символічний крок… Де-факто, це нічого особливо не міняє, вони до цього були давно готові. Але у тому пакеті санкцій, який було ухвалено, є багато інших важливих рішень по вторинним санкціям, по тому, щоб створити більше ризиків для співпраці з російською економікою в цілому. Тому цей пакет санкцій хороший. Але саме коли мова стосується Мосбіржі, саме неможливості біржі сформувати курс рубль-долар, це не має жодного впливу. І на сам курс рубля це не вплине”, – вважає експерт.
Водночас, на думку Фурси, російський рубль уже давно став “дерев’яним”, а сама РФ перетворюється на сировинний придаток для Китаю.
“Чи є рубль зараз вільноконвертованою валютою? Ні, немає. Тому де-факто він давно вже дерев’яний. Це ж не питання про рубль, а питання про вплив на російську економіку… Росія зараз є з точки зору економіки абсолютно сировинним придатком Китаю. Китай це використовує, звісно, у своїх інтересах. Сировинний придаток йому не завадить. Хоч знову ж таки, доля Росії в товарообігу Китаю смішна. Вона до початку повномасштабного вторгнення була 2%, зараз займає 4-5%”, – пояснив він.

Назад у СРСР, рубль без курсу і стійка шизофренія: як нові американські санкції вплинуть на економіку РФ

При цьому, на переконання Фурси, китайські компанії почнуть відмовлятися від будь-яких операцій з РФ. “Створюються ризики співпраці з Росією. І для будь-якого бізнесу по світу, зокрема китайського, це зараз буде таким аргументом: давайте ми не будемо взагалі нічого починати, бо це ризикована історія. Але чи вплине це на китайських постачальників певних товарів до Росії – я не знаю. Бо у них може бути політична підтримка Китаю. І вони завжди зможуть створити якусь кампанію “рога і копита”, щоб ці операції проводити”, – додав інвестиційний банкір.
Нагадаємо, нещодавно США оголосили про розширення санкційного переліку проти РФ, додавши до нього понад 30 фізичних осіб і понад 200 юридичних осіб. Санкції, зокрема, запровадили щодо Національного клірингового центру та Московської біржі.
Як пишуть росЗМІ, оголошення санкцій США проти Московської біржі та її дочірніх структур – Національний кліринговий центр (НКЦ) і Національний розрахунковий депозитарій  – вплинуло на російський валютний ринок. Готівковий курс купівлі долара та євро у відділеннях багатьох московських банків різко зріс.
З 13 червня торги з розрахунками в доларах, євро та рештою інструментів, в яких є прив’язка до однієї з цих валют на Московській біржі, не проводилися. Зазначимо, що на операції з цими двома валютами в травні припадало понад 50% всіх торгів на біржі.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Це символічний крок, але є нюанс: Фурса назвав ключову мету нових американських санкцій проти РФ appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією