10 квітня у світі відзначають Міжнародний день братів і сестер та день банана. Віряни вшановують пам’ять мучеників Терентія, Африкана, Максима, Помпія, Зінона, Олександра, Феодора і 33 інших. 777-й день війни в Україні.
10 квітня — особлива дата для кожного одесита. Саме в цей день 1944 року місто було повністю звільнено від німецько-нацистських окупантів.
10 квітня — не тільки день вшанування визволителів міста від нацистської орди, ця дата давно уже стала одним із символів Одеси, мешканці якої відомі не лише своєю гостинністю, гумором та дружнім ставлення до будь-якої нації, але й волелюбністю, мужністю, готовністю пожертвувати всім заради свободи свого міста, своєї землі.
В Одесі не буде традиційних урочистих заходів та пам’ятних акцій. Тому що в місто знову прийшла війна. Навряд чи воїни, які в 44-му вибивали фашистську нечисть з вулиць Одеси, могли собі уявити, що у наступному столітті місто будуть бомбити російські кораблі, рашистські окупанти захоплять частину української землі та чинитимуть звірства за лекалами своїх ідейних попередників-нацистів.
Тому сьогодні ця дата набуває нового сенсу. Одесити вшановують пам’ять не лише полеглих визволителів міста у Другій світовій війні, а й загиблих своїх синів і доньок у війні сучасній — з росією, а також висловлюють слова щирої подяки усім захисникам України за можливість вільно жити у своєму домі, за те, що жодного окупанта немає в нашому сонячному місті.
Всесвітній день роботи з дому (Global Work From Home Day), який відзначається щороку 10 квітня, знаменує собою значний зсув у світогляді та підходах до роботи. Те, що колись було розкішшю або рідкістю, стало повсюдною реальністю для мільйонів людей по всьому світу завдяки технологічному прогресу та глобальному поштовху до більш гнучких робочих графіків. Цей день відзначає свободу, продуктивність і баланс між роботою та особистим життям, які дистанційна робота пропонує як працівникам, так і роботодавцям.
Дистанційна робота не є феноменом, що народився в цифрову епоху. Історично люди працювали з дому або неподалік, задовго до того, як промислова революція централізувала робочі місця на фабриках і в офісних будівлях. З цифровою революцією ця тенденція повернулася назад, дозволивши людям працювати з будь-якого місця, де є доступ до Інтернету. Всесвітній день роботи з дому підкреслює це повернення до більш гнучкої моделі роботи, визнаючи як її сучасне впровадження, так і історичне коріння.
Ініційований з метою висвітлення переваг і можливостей роботи з дому, Всесвітній день роботи з дому є свідченням еволюції робочого ландшафту. Це день для вивчення переваг віддаленої роботи, таких як підвищення продуктивності, покращення здоров’я та можливість проводити більше часу з сім’єю. Компанії та приватні особи заохочуються до участі в заходах, які пропагують віддалену роботу, діляться історіями успіху та обговорюють стратегії ефективної віддаленої роботи.
Незважаючи на всі свої переваги, віддалена робота пов’язана з певними проблемами. Такі питання, як безпека даних, підтримка корпоративної культури та управління віддаленими командами, потребують інноваційних рішень та проактивних заходів. У Всесвітній день роботи з дому дискусії та семінари зосереджені на вирішенні цих проблем, обміні передовим досвідом та висвітленні інструментів і технологій, які сприяють безпечній та ефективній віддаленій роботі.
Серед недоліків роботи з дому: недосконале технічне облаштування робочого місця, відсутність або недостатня кількість соціальних контактів, відсутність зовнішньої мотивації та підтримки команди, складнощі повʼязані з тайм-менеджментом та високі вимоги до самоорганізованості працівника.
Деякі організації та компанії докладають зусилля, спрямовані на те, щоб зробити Всесвітній день роботи з дому днем навчання, спілкування та святкування. Від пропозиції безкоштовного членства в коворкінгах до організації вебінарів про найкращі практики віддаленої роботи – цей день наповнений можливостями для віддалених працівників спілкуватися, вчитися і розвиватися.
Щорічно 10 квітня світ відзначає смачне й нестандартне свято – День банана. Дата святкування обрана на честь дати старту продажу цього фрукту в Лондоні, який відбувся у 1863 році.
Банан – це м’який та солодкий фрукт, котрий за смаком значно відрізняється від інших. Цей тропічний фрукт є дуже поживним та корисним, тому його активно використовують у раціоні спортсмени.
10 квітня кожного року відзначається спортивне свято – День гольфіста.
Грати в гольф – це означає за допомогою ключки й влучного удару нею заганяти м’ячик в лунку (спеціальну ямку). У гольфі є дистанція, яку треба пройти за мінімум ударів. Для гри обладнують поля, що мають 18 або 9 лунок, великі турніри продовжуються 4 дні. Гольф вигадали шотландські пастухи у 14 столітті, а перші змагання провели в 15 столітті.
Гра в гольф відбувається на свіжому повітрі, у товаристві друзів чи колег. 10 квітня – чудова можливість спробувати себе в ролі гольфіста чи зібрати компанію й відзначити свято, граючи в престижну спортивну гру.
10 квітня кожного року відзначається Всесвітній день гомеопатії (World Homeopathy Day). Гомеопатичні принципи розробив лікар з Німеччини на ім’я Самюель Ганеман у 1796 році.
Гомеопатія – це альтернативна медицина, сутність якої полягає у лікуванні захворювань тими методами, які у здорової людини ці захворювання викликають, тобто «подібне подібним».
Міжнародна медична гомеопатична ліга знаходиться в Нідерландах: створили її у 1925 році, зараз до неї належать близько 70 країн світу. Гомеопатію особливо полюбляють британці, вони активно досліджують цей вид медицини. Україна підтримує загальноєвропейську позицію: немає наукових підтверджень стосовно користі гомеопатичного лікування. Традиційна медицина прирівнює гомеопатію до плацебо.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Всесвітній день роботи з дому, день банану та річниця визволення Одеси: свята та пам’ятні дати 10 квітня appeared first on Прямий.
Схожі новини
Долар різко рванув вгору: який сьогодні курс
Трамп вибув зі списку найбагатших людей світу
В “Укренерго” просять економити світло ввечері