fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Зливні бачки та ворожа пропаганда: чи готова Банкова деанонімізувати Telegram

В Офісі президента заявили, що Володимира Зеленського турбує анонімність деяких телеграм-каналів та ворожа пропаганда. Однак насправді Банкова не зацікавлена у боротьбі зі “зливними бачками”, адже використовує їх з політичною метою і підготовці до майбутніх виборів.
Про це в етері “Прямого” заявив народний депутат з фракції “Європейська Солідарність” Ростислав Павленко.
“Ми в березні подали законопроєкт, і колеги його підтримали, щодо якраз подолання тих проблем, про які раптом прозріло оточення президента Зеленського. Це і про анонімність, і про необхідність реєстрації представництва, і про прирівняння його до медіа для забезпечення відповідальності. Ми розуміємо, що кожен, хто піднімає питання “телеграму”, тут же наражається на шквал ненависті. Тому що дуже вигідно, на жаль, не тільки росіянам ці телеграм-канали використовувати в режимі анонімного “зливного бачка”, – зауважив нардеп.
Однак за словами Павленка, насправді Офіс президента не зацікавлений у боротьбі з цими “зливними бачками”, адже використовує їх з політичною метою і підготовці до майбутніх виборів.
“Там запускаються темники ненависті, і ми бачимо, як спливає просто відверта брехня, нісенітниця, вдавлюються в голови меседжі соціальної ненависті. Воно, як думають на Банковій, працює на політичну боротьбу, на якісь майбутні вибори, які там колись будуть, а зараз воно якраз б’є бумерангом по країні і по самій же владі. Тому що росіяни в цій темі не просто доки, а вони багато що там вигадали”, – пояснює народний обранець.

У Верховній Раді планують обмежити використання Telegram: про що йде мова

Окрім того, на переконання Пвленка, попри заяви правоохоронних органів про небезпеки Telegram, чинна влада не буде активно боротися з цим негативним явищем.
“Ми неодноразово чули від СБУ, ГУР МО й інших правоохоронних органів про небезпеку телеграму. Але враховуючи, що цей продукт дуже популярний, бо він дуже простий, його, на жаль, почали використовувати для життєво важливих повідомлень про атаки і таке інше. Тому тут необхідно для захисту країни подолати його анонімність та забезпечити можливість там заходів безпеки. Чи буде це зроблено? Очевидно ні. Тому що влада в цьому дуже не зацікавлена. Чи треба це зробити? Очевидно так… Хоча і є половинчастий підхід, що давайте будемо боротися з анонімністю, але я думаю, що влада з цим боротися не буде, а дійде сама до того, що його треба буде в Україні прикрити”, – вважає народний депутат з фракції “Європейська Солідарність” Ростислав Павленко.
Раніше повідомлялось, що за останні роки кількість випадків вербування молодих чоловіків з проросійськими поглядами для проведення диверсійних атак по всій Європі значно збільшилася. За даними журналістського розслідування OCCRP, через Telegram до таких дій активно залучають молодих людей, яких навчають підривати інфраструктуру, влаштовувати підпали та навіть здійснювати вбивства.

У КНУ Шевченка заборонили Telegram: заборону запровадять й інші виші

Нагадаємо, 20 вересня Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК) ухвалив рішення обмежити використання Telegram в органах державної влади, військових формуваннях, на об’єктах критичної інфраструктури. Виняток становитимуть лише ті особи, для яких використання цього месенджера є частиною службових обов’язків.
Нещодавно керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов назвав Telegram загрозою національній безпеці України. При цьому він наголосив, що хоча технічно закрити Telegram в Україні складно, це все ж можливо.
Слід зазначити, що ще 25 березня цього року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11115 щодо регулювання роботи Telegram в Україні. Один з його ініціаторів, нардеп від “ЄС” Микола Княжицький, пропонує регулювати в Україні роботу Telegram, який має російське походження. При цьому про блокування месенджера не йдеться.
У пояснювальній записці до законопроєкту вказано, що Telegram не блокує незаконний контент, який може становити загрозу нацбезпеці. Водночас ухвалення згаданого законопроєкту сприятиме забезпеченню реалізації прав на свободу вираження поглядів, захисту національних інтересів України та прав користувачів медіасервісів.
До слова, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Вікторія Сюмар в етері “Прямого” заявила, що українська влада має або припинити роботу Telegram на території України, або принаймні почати регулювати цей месенджер.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Зливні бачки та ворожа пропаганда: чи готова Банкова деанонімізувати Telegram appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією