fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Корупція чи дискредитація: про що свідчить скандал із закупівлею раритетних мін

Скандал із закупівлею 100 тисяч протитанкових мін часів Другої світової війни викликав резонанс у суспільстві. Натомість події навколо ДП “Державний оператор тилу” можуть свідчити про переділ ринку та відсунення попередніх постачальників від грошових потоків.
Про це заявив Андрій Рева, міністр соціальної політики (2016-2019 рр.)
“Ви пам’ятаєте, що за часів Резнікова було багато корупційних скандалів, пов’язаних із тим, що закупівлі проводило безпосередньо Міністерство оборони України. Чиновники, які працюють у Міністерстві, керували цими процесами. Однією з антикорупційних дій було створення “Державного оператора тилу”, який очолив Арсен Жумаділов… Проти нього були величезні публікації: що вони годують солдат неправильно, закуповують неправильно і так далі. Тобто як тільки щось змінюється і починається переділ ринку і відсунення попередніх постачальників від грошових потоків, починається цілеспрямована кампанія”, – пояснює Рева.
При цьому він наголосив, що коли “Державний оператор тилу” почав якісь зміни, то отримав величезну порцію бруду на свою адресу.

Дипломатія Єрмака: США роздратовані небажанням Банкової боротися з корупцією

“Далі створюється “Агенція оборонних закупівель”, яку очолює Марина Безрукова. Це вже стосувалося більше не забезпечення продуктів, а саме озброєння. Подивіться, що зараз відбувається, яка колосальна і потужна кампанія йде по дискредитації цієї структури. Розібратися, де закінчуються комерційні інтереси і починається державний, дуже складно”, – зауважив колишній міністр соцполітики.
А от щодо закупівель протитанкових мін часів Другої світової війни Рева зазначив, що рік виготовлення жодним чином не впливає на якість озброєння. Головне – аби вони вибухали.
“Коли ми говоримо про контракт на купівлю мін 1941 року, мене менше всього цікавить рік їх виготовлення. Рік виготовлення ніяк не впливає на їхню якість. Зараз у нас є міни, які не вибухають, які той же “Укроборонпром” випускає. Якщо міни 1941 року будуть вибухати, то мені все одно, якого року вони випуску. А якщо не вибухатимуть, тоді є питання до того, хто підписував контракт”, – додав експосадовець.
Рева також згадав конкурс у новостворену антикорупційну раду при Міністерстві оборони, висловивши здивування, що була така величезна конкуренція за місце у цьому органі.
“Конкуренція була шалена. Я задаю питання: а що ж їх так турбує? Дійсно боротьба з корупцією чи можливість впливати на рішення Міністерства оборони? Давайте поживемо, побачимо. Люди, яких обрали, мають репутацію. Але давайте почекаємо, тому що як насправді вийде, ми можемо побачити тільки в результаті їхньої практичної діяльності”, – резюмував колишній міністр.

До Антикорупційної ради Міноборони намагаються “просунути” скандальновідомого Свинаренка: що відомо

Напередодні повідомлялося, що Україна розпочала закупівлю протитанкових мін, виготовлених понад 80 років тому, спричинивши неоднозначну реакцію серед військових та експертів. Як стало відомо, сотні тисяч мін M6A2 часів Другої світової війни обійдуться державному бюджету в більш ніж 200 мільйонів євро.
Відомо, що контракт, укладений Агенцією оборонних закупівель (АОЗ), передбачає постачання болгарською компанією мін M6A2 за ціною близько 600 євро за одиницю. Як зазначено у документах, міни “придатні для експлуатації”, хоча їхній рік виготовлення позначено як “1941+”.
Закупівля таких мін викликає чимало запитань щодо ефективності використання бюджетних коштів та їхнього впливу на обороноздатність країни. Військові закликають до ретельного аналізу контрактів і проведення повноцінної технічної експертизи перед надходженням цих боєприпасів до армії.
Зазначимо, наприкінці грудня  проєкт “Наші гроші” із посиланням на дані у системі Prozorro повідомляв, що держпідприємство “Державний оператор тилу” Міністерства оборони уклало кілька великих контрактів на харчування ЗСУ на наступний рік з компаніями, пов’язаними скандальними підприємцями Ігорем Гринкевичем та Тетяною Глиняною.
При цьому пропозицій від нових потенційних постачальників на тендерах не було, а найбільші угоди підписали з підприємством, яке має зв’язок з родиною скандального бізнесмена Гринкевича, арештованого у справі ДБР про розкрадання на постачанні одягу для Міноборони.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Корупція чи дискредитація: про що свідчить скандал із закупівлею раритетних мін appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією