fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Збільшення зарплат і пенсій не відповідає зростанню цін і рівню інфляції в Україні — дослідження

У жовтні 2021 року харчові продукти в Україні були на 14,2% дорожчими, ніж у той самий час торік. Водночас зростання цін у жовтні 2020 року становило лише 1,6%, як порівняти з аналогічним періодом 2019-го.
Про це йдеться в дослідженні громадської організації “Європейський інститут”.
“При цьому набагато швидше від середнього темпу дорожчають саме ті продукти, які в усіх країнах, і Україна не виняток, споживаються найбіднішими верствами суспільства. Наприклад, хліб за рік зріс у ціні на 18,2%, яйця — на 32,4%, цукор — на 48,3%, олія — на 57,4%”, — ідеться в статті.
Через зростання цін українці відмовляють собі в їжі, ліках і теплі — опитування “Прямого”

Крім того, подорожчали й комунальні послуги. Зокрема, ціна на газ зросла на 47,2%, на електроенергію (за споживання до 100 кВт/год) — на 60% (з 0,9 до 1,44 грн за кВт/год).
Однак чинна влада нічого не зробила, щоб захистити найвразливіші верстви суспільства від стрімкого зростання цін на основні потреби. Так, у жовтні мінімальну пенсію збільшили лише на 8%, а мінімальну зарплату — на 20%.
“При цьому інфляція лише пришвидшується, а в проголосованому в першому читанні “слугами” бюджеті на наступний рік перше мізерне збільшення мінімальної пенсії передбачене лише з липня (менш як на 5% порівняно із груднем 2021-го), а мінімальної зарплати – взагалі лише з жовтня 2022 року (на 3% порівняно із груднем 2021-го)”, — зазначили в організації.
Не ліпша ситуація з субсидіями.
“Доступ до обрізаних у 2 рази порівняно із 2017—2018 роками субсидій обмежується усіма можливими методами. <…> Видатки на субсидії на 2022 рік закладені майже удвічі менші (38,4 млрд грн), аніж були ще 4—5 років тому за президентства Петра Порошенка (72—74 млрд грн у 2017—2018 роках)”, — додали в “Європейському інституті”.
Нагадаємо, за даними Державної служби статистики, в Україні значно подорожчали курятина, рис, цукор, молоко, гречка та свинина. Однак, на думку експертів, у найближчі кілька місяців зростання цін може вповільнитися.
Варто зазначити також, що за інформацією Держстату, харчові продукти в Україні подорожчали, в порівнянні з липнем минулого року, на 29,2%.
Крім того, проїзд у міському транспорті України виріс за сім місяців 2021 року на 17,2% – з 5,5 гривень до 6,5 гривень. Найвищу вартість проїзду зафіксували у Львівській області, де квиток подорожчав на 42,9% – з 7 гривень до десяти.
Також  в Україні за рік піднялися ціни на вітчизняні цигарки та алкогольні напої. Найбільше піднялися ціни на тютюнові вироби, а серед алкогольної продукції зафіксували ріст цін на пиво, горілку та столові вина.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Збільшення зарплат і пенсій не відповідає зростанню цін і рівню інфляції в Україні — дослідження appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією