“Дія Сity” – законопроєкт покликаний залучити міжнародний бізнес на ІТ-ринок України, разом з тим, збільшує податкове навантаження на ФОПів, які у кризові часи є неабиякою підтримкою для державного бюджету.
Про це йдеться у дослідженні “Європейського інституту”.
Так, експерти нагадують, що у Верховній Раді підготували зміни до другого читання проєкт закону про “Дія Сity”, який на думку авторів, покликаний спростити режим для IT-бізнесу в Україні. До другого читання було вирішено частково обмежити роботу IT-компаній із ФОПами.
Автори дослідження зазначають, що проєкт закону містить лише дві суттєві правки, яких не було у редакції, прийнятій у першому читанні:
Компанії-платники податку на прибуток у розмірі 18%, у яких річний дохід не перевищує 40 млн грн, зможуть співпрацювати з ФОП без обмежень на весь час роботи спецрежиму.
Для усіх інших резидентів виплати на ФОП не повинні перевищувати 20% від загальних витрат. Для тих компаній, які сплачуватимуть ПнВК, суми понад ліміт будуть оподатковуватись ПнВК у розмірі 9%. Платники податку на прибуток витрати на ФОП, які перевищуватимуть дозволені 20%, повинні будуть включати до фінансового результату
Замість підвищення зарплат влада підіймає податки й посилює тиск на ФОПів – Турчинов
Обмеження щодо співпраці з ФОП повною мірою запрацюють лише з 2025 року. До того часу діятиме трирічний перехідний період: до 2024 року — жодних обмежень, у 2024 році без оподаткування дозволять виплати, що не перевищують 50%.
Між тим, пояснюють автори матеріалу, заробітна плата працівника (винагорода гіг-спеціаліста) у компаніях-резидентах не повинна сумарно за рік перевищувати 240 тисяч євро. У випадку перевищення цього показника, сума понад ліміт оподатковуватиметься податком на доходи фізичних осіб у розмірі 18%.
Отож, з одного боку, “Дія Сity” покликана залучити міжнародний бізнес на ІТ-ринок України. Оскільки саме міжнародні компанії часто незадоволені поширеною в Україні практикою залучення ФОПів на роботу. Такі компанії працюють за стандартною системою оподаткування.
Займає кілька секунд: в Україні стартувала автоматична реєстрація ФОП
Вони змушені сплачувати 41,5% податків на противагу 5%, які платять ФОПи. Це створює, на їх думку, нерівні умови. Але з іншого боку, робота через ФОП створює сприятливі умови для українських ІТ-спеціалістів – підвищує їх мобільність та економить кошти і час для ІТ-компаній.
Експерти “Європейського інституту” переконані, – обмеження роботи з ФОП, аби виплати не перевищували 20% можуть погіршити ситуацію на ринку ІТ-сфери. Зараз в умовах коронавірусної інфекції і загального спаду ділової активності, самозайняті особи (ФОП) є виходом для більшості українців. Це люди, які не стоять в черзі в центрах зайнятості, а самостійно забезпечують себе роботою і заробітками. При цьому сплачують податки.
Інвестиційний клімат та податкове законодавство: Порошенко запропонував план економічного зростання України
Однак для влади “слуг” ці податки є замалими, тому і вигадують різні “спецрежими”, які обмежать роботу ФОПів і збільшать податки з 5%, які сплачує ФОП, до 30-40, які сплачують компанії, резюмують експерти.
Раніше народна депутатка від “Європейської Солідарності” Ніна Южаніза заявила, що іноземні інвестори залишають Україну через нескінченні податкові ініціативи уряду президента Володимира Зеленського.
Між тим, співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко переконана, що влада намагається обкласти податками кожного українця, а в той таки час президент Володимир Зеленський уникає відповідей на запитання щодо 40 мільйонів доларів від Коломойського, які були виведені через його офшорні структури.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Стимул для інвестицій чи знищення ФОПів: які загрози несе “Дія Сity” – дослідження appeared first on Прямий.
Схожі новини
Російський завод з виробництва військової електроніки вдруге припинив роботу через атаку дронів
Орбан виставив Україні умови для продовження санкцій ЄС проти Росії
У Трампа обговорюють надання гарантій безпеки Україні: чого чекають в обмін