Родина Петра Порошенка веде свою історію від задунайських козаків – про це він розповів в інтерв’ю на YouTube-каналі Наталії Балюк “Балючі теми”. За словами п’ятого Президента, саме родинні традиції заклали його переконання.
“Мені дуже пощастило з мамою – мудрою, відповідальною. Мамою з великої літери, для якої виховання дітей було першим пріоритетом. Мені дуже пощастило з батьком. Батько був дуже розумний і дуже добрий. Всі, хто його знав, характеризують його як людину неймовірної доброти, неймовірної щирості і відкритості. Неймовірна людина, яка завжди намагалася допомогти людям” – зазначив він.
“Ми дуже ретельно досліджували нашу фамільну історію. І я дякую своєму синові, який прослідкував нашу родословну аж до середини 17 сторіччя. І наші діди, прадіди, в мене був дід Сергій, прадід Євдоким, прабабуся Євдокія Євдокимівна. Порошенки вели свою історію із задунайських козаків. Досліджували історію ще з Січі. І ті, хто пішли з Січі за Дунай, це були козаки, які не скорилися царській волі. Вони за Дунаєм берегли свою волю і свободу. Я думаю, що якщо казати про гени, то це воля, свобода козацька. Це і є характеристика моєї родини, яку ми дуже дбайливо зберігаємо” – зазначив Порошенко.
Він розповів, що в родині завжди говорили українською. “Приїжджаючи до бабусі, до діда – і з маминого, і з татового боку, там розмовляли на такому бессарабському суржику. Але це була українська мова. І незважаючи на те, що ніколи українську мову ні в школі, ні в університеті не вивчав, вдома у батьків моїх батьків ми її чули” – згадує Порошенко.
“Це була така україномовна атмосфера, це було повітря, натхненне українською мовою. Батьки народилися і я народився на півдні Одеської області. Батьки – в Ізмаїлі, я – в Болграді. Там взагалі української мови небагато, бо дуже велике різноманіття різних національностей. Там були і липовани – це були старовіри, там були і українці, там були і болгари. Болград, де я народився, це був центр православних болгар, які тікали від Османської імперії, від ісламу примусового. І саме тому в школі, де я навчався, я вже потім це дізнався, вчилися майбутні три прем’єр- міністри Болгарії, і перший ректор університету болгарського, і два перших мери. Це в одному маленькому місті, в одній школі №2, яка зараз називається гімназією. Потім батька перевели на три роки в Бендери, і після школи я першим з цього міста вступив до Інституту міжнародних відносин” – зазначив Порошенко.
“Для мене бути українцем – це не вибір. Бути українцем – це доля. Тобто я, мої батьки, мої предки, вони народилися українцями. В нас ніколи не виникало питання, хто ми. Питання “мой адрес не дом и не улица, мой адрес советский союз” – це точно не про нас. Ми ніколи не мали сумніву, що ми українці, що ми – козацької крові. Ми дуже дбали про традиції. І батько, і мама неймовірно співали українські пісні. І коли вони збиралися за столом, то українська пісня панувала. І це було однією з форм виховання” – згадує Порошенко.
“І батько, і тесть були трудяжками. І, як кажуть, виховували своєю відсутністю. Те, що батько в суботу міг би з’явитися вдома – ми такого ніколи не пам’ятали. Тесть був будівельником, він мав багато орденів. Людина, яка побудувала величезну купу об’єктів. І приємно було, коли зустрічалися з людьми, які з ним працювали, вони з великою гордістю показують десятки будівель, які ним були збудовані або капітально відремонтовані в Києві. Починаючи від музею медицини і закінчуючи будинком міністерства охорони здоров’я” – зазначив Порошенко.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Задунайські козаки: Порошенко розповів, звідки походить коріння його родини appeared first on Прямий.
Схожі новини
Загинув командир 110 окремої механізованої бригади Сергій Захаревич
Сезон полуниці в Україні добігає кінця: що з цінами
Ціни на нафту продовжують своє падіння