fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

“Ядерний тероризм”: Естонія закликала Росію зупинити обстріли та окупацію Запорізької АЕС

Очільник МЗС Естонії Урмас Реінсалу виступив із заявою до російської федерації із закликом зупинити обстріли, а також окупацію Запорізької АЕС, назвавши це “ядерним тероризмом”.

Про це він написав на офіційній Твіттер-сторінці.
“росія повинна негайно припинити ядерний тероризм у Запоріжжі та передати всі атомні енергетичні об’єкти в Україні – українській стороні”, – заявив очільник зовнішньополітичного відомства Естонії.

У Молдові відреагували на обстріли ЗАЕС

Він також розмітив у своєму дописі хештеги “Зупиніть російську агресію”  та “Стоїмо разом з Україною”.
Нагадаємо, російські війська 5 серпня обстріляли магістраль, що транспортує водень на Запорізьку АЕС. Внаслідок пошкоджень ліній електропередач 4-й енергоблок станції відключений від енергосистеми та переведений до резерву.
Тим часом у НАЕК “Енергоатом” заявили, що через дії російських окупантів Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки: подвійний обстріл ЗАЕС російськими військами з РСЗВ протягом одного дня, 5 серпня, спричинив серйозний ризик для безпечного функціонування станції.
Крім того, за даними ЗМІ, російські окупаційні війська могли замінувати машинну залу захопленої ними Запорізької атомної електростанції.
Також раніше повідомлялося, що російські військові розташували в машинній залі першого енергоблоку Запорізької АЕС щонайменше 14 одиниць важкої військової техніки з боєкомплектом, зброєю й вибухівкою. Це може спричинити “другий Чорнобиль”.
Як відомо, російські окупаційні війська фактично перетворюють захоплену Запорізьку АЕС на військову базу поблизу фронту і використовують її як щит, тримаючи співробітників атомної станції і місцевих мешканців в заручниках. ЗАЕС перебуває під контролем російських військових з 4 березня.

Поділитися цією публікацією