fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Росія має деокупувати території Грузії та України – МЗС

Міністерство закордонних справ України наголосило, що росія має деокупувати частини територій Грузії та України, а російські воєнні злочинці — понести найсуворішу відповідальність. 7 серпня виповнюється чотирнадцять років з початку збройної агресії рф проти Грузії.

Про це йдеться у заяві МЗС України.
Україна заявила, що рішуче підтримує суверенітет і територіальну цілісність Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів.
“Майже через півтори декади росія продовжує свою загарбницьку політику проти Грузії, утримує під окупацією Абхазію та Цхінвальський регіон/Південну Осетію, грубо порушуючи права людини на цих грузинських територіях”, — зазначає МЗС.
У міністерстві вказують, що не отримавши належної реакції світового співтовариства на агресію проти Грузії, росія у 2014 році продовжила загарбницькі дії в Україні.
“Переконані, що зупинити агресивну політику рф можливо завдяки спільним зусиллям міжнародної спільноти, чіткому дотриманню санкційних режимів проти росії та всебічній підтримці країн, проти яких Москва здійснює агресію”, — йдеться у заяві.
Високий представник ЄС із зовнішніх справ і політики безпеки Жозеп Боррель також висловив підтримку Грузії до 14-х роковин збройної агресії рф проти країни.
“ЄС засуджує продовження незаконної військової присутності росії на територіях Грузії — в Абхазії та Південній Осетії. ЄС підтримує Грузію, її незалежність, суверенітет і територіальну цілісність, а також вирішення конфлікту”, — написав він.
Раніше президентці Грузії не дозволили відвідати Україну.

Поділитися цією публікацією