Глава бюро з міжнародної політики канцелярії президента Польщі Марчін Пшидач заявив, що дії України щодо зернового конфлікту з Польщею є “несправедливими та шкідливими для багатьох поляків”, і якщо Україна “не захоче дружити з Польщею, нав’язуватися не будемо”.
Про це він розповів в ефірі радіо RMF24.
“Заява Зеленського на адресу Польщі була дуже невдала”: у Чехії закликали Варшаву та Київ відновити добрі відносини
“В інтересах усіх нас – і це мають розуміти й українці – не дати роз’єднати себе, бо від цього виграє лише третій актор в особі Москви. Тим, хто цього хоче (розуміти вищесказане. – ред), нічого не загрожує”, – сказав він.
Пшидач додав, що “якщо Україна не хоче дружити з Польщею, то Польща дасть собі раду”.
Непрофесійність, популізм чи держзрада: чому Київ пішов на “зерновий” конфлікт з Польщею
Він пояснив, що “у Польщі все добре, а Україна зараз в біді”, тому, на його думку, Україна має бути зацікавлена у стабільних відносинах з Польщею.
“Ми в НАТО, у нас сильна армія, ми в ЄС, у нас досить добре функціонуюча країна. Сьогодні біда в Україні. Це Україна має дбати про підтримку (з боку – ред) Польщі. Якщо ні, нав’язуватися ми не будемо”, – сказав Пшидач.
Як повідомлялося Президент Польщі Анджей Дуда висловив готовність передавати Україні зброю, яка заміщується новою технікою, придбаною Польщею для своєї армії.
Раніше міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау заявив, що останні заяви у бік Варшави та порівняння поляків з росіянами дуже образливі, а політика України стає “шкідливою”.
Своєю чергою польський прем’єр Матеуш Моравецький заявив, що Варшава призупиняє військову допомогу Україні, через те, що сама почала збільшувати кількість техніки та озброєння для власної армії.
У відповідь на це, як написало видання Bloomberg, США звернулись до Польщі щодо роз’яснення слів прем’єра Моравецького про те, що його держава наразі не передає Україні військову допомогу, “бо переозброюється сама”.
Як відомо, Європейська комісія 15 вересня вирішила не продовжувати заборону на ввезення українських зернових до Польщі, Болгарії, Румунії, Угорщини та Словаччини за умови, що Україна дотримуватиметься певних правил.
Згодом Польща запровадила ембарго на українське зерно попри те, що Єврокомісія скасувала обмеження.
Своєю чергою торговий представник України Тарас Качка заявив, що Київ подасть до суду на Польщу, Угорщину та Словаччину через їхню відмову зняти заборону на українську сільськогосподарську продукцію.
Однак згодом на тлі конфлікту, що стрімко набирав обертів, міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів телефонну розмову зі своїм польським колегою Робертом Телусом, в якій сторони домовились знайти рішення, яке враховує інтереси обох країн.
Після цього міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що Варшава не скасує заборону на ввезення українського зерна, поки не буде спільного рішення з Києвом, яке врахує інтереси польських фермерів.
24 вересня Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Варшава підготувала транзитні коридори, якими Україна зможе експортувати своє зерно, однак продаж на території країни й надалі буде заборонений.
Варто зазначити, під час свого виступу з трибуни ООН президент Зеленський виступив із критикою в бік партнерів України. Хоча Зеленський не назвав країни, фахівці вважають, що його меседж сигнал був чітко і неприховано адресований Польщі.
Після цього прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький закликав президента України Володимира Зеленського більше ніколи не ображати поляків, як це, на його думку, український лідер зробив під час виступу в ООН.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Україна в біді, і саме вона має бути зацікавлена у дружбі з Польщею – представник Дуди appeared first on Прямий.
Схожі новини
Уряд призначив Олену Івановську новою мовною омбудсменкою: що про неї відомо
Антитрампівська істерія: ігри Банкової ледь не зірвали допомогу США
Відмова постачань ракет JASSM Україні та ультиматум Росії: головні тези з нового виступу Трампа