fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Кампанія проти Трампа та дипломатичні прорахунки: експерт назвав причини зволікань у допомозі США

Останні кілька місяців українська влада вела масштабну інформаційну кампанію, яка мала ознаки антикорупційної та одночасно спрямованої проти колишнього президента США Дональда Трампа. Як вважає голова Комітету виборців України Олексій Кошель, саме ця політика могла вплинути на темпи та обсяги військової допомоги Україні.

В ефірі “Прямого” Кошель заявив, що окремі представники української влади допустили стратегічну помилку, коли ініціювали та підтримали публічну кампанію, що мала антагоністичний характер щодо Трампа. За його словами, в ній були задіяні медіа та інші канали комунікації, а саму кампанію активно фінансували.

«Це була потужна інформаційна хвиля, яка не могла залишитися непоміченою у Вашингтоні. Такі дії мали на меті компенсувати репутаційні втрати після напруженої ситуації в Овальному кабінеті, яка склалась між керівниками України та США. Але наслідком стало погіршення двосторонніх відносин», – підкреслив Кошель.

Він також наголосив, що внаслідок цього Україна могла втратити темп у перемовинах щодо військової підтримки, зокрема щодо поставок техніки, зброї та фінансової допомоги.

Окремо Кошель звернув увагу на дипломатичний фронт і згадав можливу потребу оновлення посольства України в США. Йдеться про амбасадорку Оксану Маркарову, яка, за словами експерта, допустила серйозні помилки під час виборчої кампанії у США, де Україна, фактично, підтримала демократів, що створило бар’єр у відносинах із республіканцями.

«Я поважаю її професіоналізм, але тоді було ухвалено політично помилкове рішення, і про необхідність змін говорили ще пів року тому», – зазначив Кошель.

Ці заяви пролунали на тлі критики західних ЗМІ щодо політичної ситуації в Україні. Зокрема, The Economist повідомив про вплив очільника Офісу президента Андрія Єрмака на кадрову політику в уряді. У матеріалі Politico також зазначається, що Єрмак викликає занепокоєння у частини американського істеблішменту, де його називають «двопартійним подразником».

На думку деяких експертів, такі сигнали з-за кордону свідчать про втому союзників від внутрішньополітичних ігор Банкової, яка ризикує втратити підтримку, якщо ситуація не буде переглянута.

Поділитися цією публікацією