fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Дедлайн для Путіна: чи зміниться ситуація на фронті за 50 днів

50 днів, які Президент США Дональд Трамп дав Кремлю для мирного врегулювання, суттєво не вплинуть на перебіг війни, адже ключова мета такого кроку – особисто принизити кремлівського диктатора Володимира Путіна і підготувати нові санкції.

Таку думку в етері “Прямого” висловив Мирослав Гай, майор ЗСУ, керівник благодійного фонду “Мир і Ко”.

“Путін публічно зневажав Трампа. Він його принизив при всіх, на весь світ. Нагадаю вам ту телефонну розмову, коли Трамп пропонував Путіну можливість вести спільний бізнес, розвивати Арктику разом і повернути до “Великої сімки”. Але Путін його відверто принизив, а потім розпочав пік обстрілу України. Трамп образився. І зараз фактично він говорить Путіну: “Окей, ти хочеш захопити Україну за 60 днів? Подивимось. Не захопив за 11 років, тоді за 60 днів?”. Я думаю, що ображений Трамп хоче продемонструвати Путіну приниження на полі бою в Україні”, – вважає Гай.

Ультиматум Путіну: чи готовий Трамп до “пекельних санкцій” проти РФ

При цьому з практичної точки зору, за його словами, 50 днів, які Трамп виділив Путіну для мирного врегулювання, – це не так вже й багато. Ба більше, цей час можна буде використати для ухвалення антиросійських санкцій.

“Я дивуюся, чому усі пишуть, що ці 50 днів – це спроба Трампа віддати Україну на поталу Путіну. Це небагато. Якщо хочуть вести санкції проти Росії, які будуть ефективні, то, по-перше, це має бути відповідний законопроект ухвалений. А це значить, що він має пройти комітети, правки, голосування, потім друге голосування, буде підписаний президентом і вступить в силу. Я вам скажу, що для хорошого законопроекту і року іноді мало, а не те, що 50 днів”, – пояснює громадський діяч.
Окрім того, додає Гай, ці 50 днів можуть піти на узгодження відповідних санкцій з європейськими партнерами.

“Будь-які санкційні дії потрібно проговорити з партнерами по Європі, тому що вони можуть донести, хай невеликі, хай тимчасові, але ризики і шкоду для країн-партнерів… Відповідно, треба з ними теж консультації проводити. Тобто, в принципі, 50 днів – це адекватна цифра. Хоча я думаю, що саме таку цифру називав Трамп більше для красивої політичної риторики. Перші 100 днів президента, от і 50 днів дати Путіну на подумки”, – зауважив Мирослав Гай.

“Буллшіт” від США: що означає для України зустріч Рубіо і Лаврова

Нагадаємо, напередодні у Білому домі відбулася знакова зустріч президента США Дональда Трампа та Генсека НАТО Марка Рютте. Під час брифінгу Трамп оголосив про передачу Україні до 17 зенітно-ракетних комплексів Patriot і великого обсягу іншої військової допомоги, яка частково буде профінансована європейськими союзниками. Президент також пригрозив Росії 100% тарифами, якщо протягом 50 днів не буде досягнуто мирної угоди щодо України.

При цьому Сполучені Штати Америки готуються передати зброю союзникам по НАТО на суму близько 10 мільярдів доларів — із подальшою доставкою цієї техніки Україні. Угода, яку уклали президент США Дональд Трамп та генсек НАТО Марк Рютте, передбачає передачу найсучаснішого озброєння, зокрема ракет, систем ППО та артилерійських боєприпасів.

Згодом Президент України Володимир Зеленський повідомив про проведення двох важливих міжнародних розмов — з президентом США Дональдом Трампом і генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Йшлося про зміцнення оборони України, постачання систем Patriot, нову зброю та кроки до справедливого миру.

Поділитися цією публікацією