В Офісі президента заявили, що законопроєкт про мобілізацію у нинішньому вигляді парламент не голосуватиме. Це відбудеться лише після обговорення та внесення до нього змін.
Про таке в етері телемарафону розповів радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк.
За словами представника Банкової, попри скандали щодо цього законопроєкту, його врегулюють з урахуванням “правильних нормативних позицій”.
“Чи буде він e такому вигляді? Ні, безумовно, для того і вноситься певний законопроєкт – для обговорення. Після того, як буде все враховано, будуть внесені відповідні зміни, ми отримаємо більш-менш оптимальний законопроєкт, який враховує, що в нас довга, масштабна, інтенсивна війна, і РФ не буде десь там зупинятись, вона буде тиснути, доки не програє цю війну. Мені подобається, що в демократичному суспільстві все це обговорюється”, – каже Подоляк.
Водночас радник керівника Офісу президента наголосив, що закон про мобілізацію в Україні, який наразі використовують, “не відповідає нинішнім реаліям”, тому потребує доопрацювання.
“Законопроєкт буде обговорено і врегульовано так, щоб там були відповідні правильні нормативні позиції. Після цього, безумовно, парламент буде його голосувати в першому, другому читанні, і будемо мати новий закон про мобілізацію”, – вважає Подоляк.
Він також наголосив, що все суспільство має зрозуміти, що в Україні йде велика війна. “Якщо Росія не програє цю війну, вона захоче встановити тут окупаційний режим з відповідними трагічними наслідками для десятків чи сотень тисяч громадян України. Треба це усвідомити”, – додав радник голови ОП.
Нагадаємо, 25 грудня 2023 року Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради законопроєкт №10378 щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.
Тим часом у ЗМІ просочилась інформація, що народним депутатам з фракції “Слуга народу” рекомендували уникати коментарів щодо внесеного законопроєкту й радити ставити усі питання військовому керівництву країни. Згодом речниця “слуг” пояснила, чому нардепам фракції “рекомендували” не коментувати законопроєкт про мобілізацію
При цьому, на переконання співголови фракції “Європейська Солідарність” Ірини Геращенко, мобілізаційний законопроєкт містить антиконституційні, корупційні й дискримінаційні норми.
Раніше під час підсумкової пресконференції 19 грудня президент України Володимир Зеленський заявив, що не готовий мобілізовувати ще 400-500 тисяч осіб, щоб стабілізувати ситуацію на фронті – як того вимагає Генеральний штаб ЗСУ. Також глава держави виключив можливість обов’язкового призову до армії жінок, але не виключив, що призовний вік може бути скорочено з 37 до 25 років.
Схожі новини
Україна обіцяє розпочати наступ наступного року
В Угорщині висловилися щодо надання зброї Україні
Кількість загиблих від удару балістикою по Миколаєву зросла до п’яти: у лікарні помер чоловік