fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Це питання років, а не десятиліть: у Єврокомісії оцінили перспективи членства України в ЄС

У Єврокомісії заявили, що процес вступу України в Європейський Союз є питанням років, а не десятиліть. Адже всі українські закони мають бути адаптовані до європейського законодавства, що потребує багато часу.
Про це, як інформує Novinky, віцепрезидентка Єврокомісії Вера Юрова розповіла в інтерв’ю виданню Právo.
За її словами, ідею про “повне членство чи відсутність членства” більше не застосовують.
“Я рада, що ідея “повного членства або не членства” більше не застосовується. Ми визначили кілька сфер, в яких держави-кандидати можуть наблизитися до Союзу, не будучи його членами. Держави можуть зв’язуватися з ЄС цифровим, енергетичним, транспортним зв’язком, ми можемо визнавати кваліфікацію один одного, країна-кандидат може отримати доступ до європейського ринку, хоч і з обмеженнями. Україна може отримати все це ще до того, як стане членом ЄС”, – зазначила Юрова.

Вона вважає, що процес вступу України в ЄС не триватиме десятиліттями, хоч і потребує певного часу. “Я б воліла говорити про роки”, – сказала Юрова, відповідаючи на питання, чи процес вступу України в ЄС є питанням років чи десятиліть.
Водночас віцепрезидентка Єврокомісії нагадала, що Чорногорія, Сербія, Північна Македонія та Албанія, з якими вже розпочалися переговори про вступ, є найближчими до Європейського Союзу з точки зору процесу. “Цього року, однак, Союз, безумовно, не буде розширюватися за рахунок нових країн, тому переговори не будуть йти швидко”, – сказала Юрова.
Окрім того, вона висловила думку, що з моральної точки зору було б дуже проблематично сказати Україні спочатку врегулювати територіальні проблеми, а потім говорити про вступ.
“Правильно, що зусилля українців йдуть у двох напрямках. З одного боку, це надзвичайні зусилля, спрямовані на перемогу у війні, навіть незважаючи на те, що ресурси на російській стороні набагато більші, особливо людські. Водночас, Україна робить неймовірну роботу з впровадження реформ, яких вона потребує і яких прагне в умовах війни.

“Досі ми вимагали прийняття двох антикорупційних законів, закону проти лобізму та закону про меншини. Однак після відкриття переговорів про вступ почнеться набагато більше роботи, всі українські закони мають бути адаптовані до європейського законодавства. Це початок дійсно складного процесу, і українці повідомляють, що вони до нього готові”, – пояснила посадовиця.
Нагадаємо, що голова Європейської Ради Шарль Мішель 14 грудня повідомив, що лідери ЄС на саміті в Брюсселі схвалили рекомендацію Єврокомісії щодо відкриття переговорів про вступ України та Молдови.
Відомо, що 8 листопада Європейська комісія рекомендувала державам-членам Євросоюзу розпочати переговори про вступ до ЄС з Україною, але Київ повинен втілити в життя ще частину реформ. Згодом Володимир Зеленський підписав указ “Про деякі заходи з підготовки до переговорного процесу зі вступу України до Європейського Союзу”.
Водночас Євросоюз почав обговорювати можливі наслідки поразки України. На тлі затримки західної допомоги Україні, перемога Росії у війні вже не видається фантастичною, тож європейські країни-учасниці НАТО почали оцінювати ризики, які могла б становити для них Москва в разі перемоги у війні в Україні. Як розповіли джерела Bloomberg, такий розвиток подій відчуватиметься в усьому світі, оскільки змусить партнерів і союзників США сумніватися в гарантіях безпеки з боку Вашингтона.

Поділитися цією публікацією