Amnesty International опублікувала доповідь, у якій звинуватила ЗСУ у порушенні гуманітарного права. Україна висловила своє обурення та закликала припинити створювати фальшиву реальність і не брати участь у кампанії з дезінформації та пропаганди.
У звіті міжнародної правозахисної організації Amnesty International зазначається, що українські військові у спробі відбити російських окупантів наражають на небезпеку цивільне населення.
“Під час розслідувань Amnesty знайшла докази того, що українські війська завдавали ударів із житлових районів, а також базувались у цивільних будівлях у 19 містах і селах регіонів”, – йдеться у звіті.
Крім того, як вважає організація, ЗСУ нібито створюють бази та розміщують озброєння в житлових районах, зокрема у школах і лікарнях. Це, мовляв, порушує міжнародне гуманітарне право, оскільки перетворює цивільні об’єкти на військові цілі.
При цьому правозахисники зазначають, що практика українських військових, які розміщують військові обʼєкти в населених пунктах, “жодним чином не виправдовує невибіркові атаки росії”. Вони класифікуються як воєнні злочини. У доповіді сказано, що правозахисники фіксували російські обстріли цивільних обʼєктів, де військових поряд не було.
У відповідь на такі заяви міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба висловив своє обурення. Він вважає доповідь Amnesty International несправедливою.
“Я розумію, що на критику Amnesty скаже: “Так ми ж критикуємо обидві сторони конфлікту”. Але така поведінка Amnesty – це не про пошук і донесення світові правди, це про створення фальшивого балансу між злочинцем і жертвою”, – зазначив Кулеба, закликавши правозахисників “припинити створювати фальшиву реальність”, де у них “усі в чомусь трохи винні”.
Крім того, радник глави Офісу президента Михайло Подоляк відповів Amnesty, що єдині, хто наражає на небезпеку цивільних українців – це російські війська. Він наголосив, що Україна завжди намагається максимально евакуювати людей із зон бойових дій.
“Сьогодні росія докладає максимум зусиль, щоб дискредитувати Збройні сили України в очах західних суспільств і зірвати постачання зброї, використовуючи всю мережу своїх агентів впливу. Шкода, що така організація, як Amnesty International, бере участь у цій кампанії з дезінформації та пропаганди”, – заявив Подоляк.
Спартц закликала США визнати Росію державою-терористом
Як відомо, з початку повномасштабної війни в Україні російські військові масово вбивають мирних жителів, ґвалтують та катують їх, викрадають представників місцевого самоврядування, активістів, волонтерів, журналістів, залучають мешканців окупованих територій до примусових робіт, завдають ударів по цивільній інфраструктурі та застосовують заборонені міжнародними конвенціями види озброєння. PRM.ua пояснює, що вважається воєнним злочином, і чи може Путін опинитися на лаві підсудних.
Нагадаємо, російські військові цілеспрямовано знищили Маріупольський драмтеатр, знаючи, що там переховувалися сотні мирних жителів. Ймовірно, окупанти скинули дві 500-кілограмові бомби, що здетонували одночасно. Тому напад на цивільний об’єкт, що призвів до загибелі мирних людей, є воєнним злочином.
Крім того, як йдеться в заяві міжнародної організації Amnesty International, цілеспрямована ракетна атака на торговельний центр “Амстор” у Кременчуці є грубим порушенням законів, звичаїв війни та міжнародного права у сфері прав людини.
До слова, американські сенатори Джим Ріш і Бен Кардін представили проєкт, що визнає дії Росії в Україні, зокрема, депортації і навмисне вбивство мирного населення, геноцидом українського народу.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post У МЗС та Офісі президента жорстко відреагували на звинувачення Amnesty International у “порушенні законів війни” appeared first on Прямий.
Схожі новини
США попередили Китай про наслідки через допомогу Росії
Росія буде готова до нападу на країни НАТО за 5-8 років — генінспектор армії Німеччини
Прем’єр Грузії назвав закон про іноагентів запобіжником від “українізації” країни