fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Агентство S&P заявило про дефолт Білорусі

Міжнародне агентство S&P Global Ratings знизило суверенний кредитний рейтинг Білорусі в іноземній валюті до SD/SD, що означає “обмежений дефолт”. Крім того, рейтинг випуску єврооблігацій 2027 рік знижений до D.
Про це повідомляє міжнародне агентство S&P.
Зазначається, що рейтинг знижено, оскільки уряд Білорусі не виплатив купонний дохід у розмірі близько 23 млн доларів за єврооблігаціями 2027 року, номінованими в доларах США.
“У встановлений термін, 29 червня 2022 року, уряд здійснив платіж у білоруських рублях, валюті, не передбаченій початковими умовами облігації, на рахунок, відкритий в одному з білоруських банків. З того часу влада намагається встановити альтернативні шляхи виплати доларового боргу”, – йдеться в повідомленні.
Крім того, за даними агентства, Білорусь зіткнулася з технічними труднощами при виплаті боргу в іноземній валюті, який вона заборгувала деяким кредиторам, з початку російсько-українського військового конфлікту, а міжнародні санкції, що послідували за цим, позбавили або значно обмежили доступ білоруської влади до світової фінансової інфраструктури.
Канали оплати доларового боргу, включаючи єврооблігації, більше не доступні для уряду, – додали в S&P.

Імовірність наступу росіян з Білорусі залишається низькою – Генштаб ЗСУ

Нагадаємо, в середині липня міжнародне рейтингове агентство Moody’s повідомило, що Білорусь допустила дефолт за зовнішніми борговими зобов’язаннями, оскільки Міністерство фінансів здійснило виплати за єврооблігаціями у білоруських рублях.
Крім того, за даними агентства Fitch Ratings, Олександр Лукашенко слідом за Володимиром Путіним вирішив не платити за міжнародні облігації в доларах США, а заявив, що буде платити білоруськими рублями, через це 13 липня на Білорусь чекає дефолт.
Наприкінці червня рейтингова агенція Moody’s заявила, що Росія допустила дефолт щодо єврооблігацій.
Як відомо, вночі 27 червня у Росії минув пільговий період із виплати відсотків на суму близько 100 млн доларів. Агентство Bloomberg назвало це дефолтом. Тобто РФ вперше зазнала дефолту за суверенним боргом в іноземній валюті, що стало кульмінацією жорстких західних санкцій, які закрили шлях для платежів закордонним кредиторам.

Тим часом у Росії визнали розчарування інвесторів у фондовому ринку через війну проти України. За словами голови Центробанку РФ Ельвіри Набіулліної, через “спеціальну воєнну операцію” російський фондовий ринок обвалився.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post Агентство S&P заявило про дефолт Білорусі appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією