fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

“Зерновий коридор” уже запрацював: вирушив перший караван з українським продовольством

Вранці 5 серпня з портів “Одеса” й “Чорноморськ” вирушив перший караван з 57 тисячами тонн українського збіжжя.

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.
“Сьогодні зранку з портів Великої Одеси вирушив перший караван суден з українським збіжжям. На борту трьох балкерів NAVI STAR, ROJEN і POLARNET 57 тисяч тонн української кукурудзи, яка направляється до Туреччини, Великої Британії й Ірландії”, — ідеться в дописі.
Євросоюз та НАТО зреагували на споряджання зерна з України

Кубраков висловив сподівання, що “безпекові гарантії наших партнерів з ООН і Туреччини будуть працювати й надалі, а експорт продовольства з наших портів стане стабільним та прогнозованим для всіх учасників ринку”.

“Для цього плануємо забезпечити здатність портів обробляти понад 100 суден на місяць. Хоча “зерновий коридор” уже запрацював на вихід, нашою метою є повноцінна робота портів в обидва напрямки. Ми отримуємо заявки судновласників, які готові заходити в наші порти під завантаження і перший захід очікується вже завтра. Наша ціль — 3 й більше млн тонн експорту агропродукції щомісяця з портів “Одеса”, “Чорноморськ” і “Південний””, — зазначив міністр.

Такі кроки потрібні не тільки українській економіці, а й світу. Чим швидше ми зуміємо вивезти 20 млн тонн торішнього врожаю й розпочати експорт нового, тим швидше поліпшиться продовольча ситуація у світі.

Поділитися цією публікацією