fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Три роки великої війни: хронологія першого дня повномасштабного вторгнення

Сьогодні, 24 лютого, минає три роки з початку повномасштабного російського вторгнення, яке стало новою фазою російсько-української війни. Кремль очікував швидкого захоплення нашої держави, але натрапив на шалений спротив з боку українців, які з перших днів демонстрували героїзм, без зброї зупиняючи російські танки та організовуючи протести на окупованих територіях.
Цей день назавжди закарбувався в пам’яті українців як найстрашніший ранок, коли життя поділилося на “до” і “після”. Близько 04:00 ранку вибухи розірвали тишу міст, ракети вдарили по аеропортах, військових частинах і мирних кварталах.
“Прямий” нагадує хронологію ключових подій першого дня великої війни.
00:20. Україна ініціювала термінове засідання Радбезу ООН після того, як до кремлівського диктатора Володимира Путіна звернулися ватажки “л/днр” з проханням приєднання до РФ.
00:50. Президент України Володимир Зеленський виступив зі зверненням щодо загрози російського вторгнення. За його словами, влада РФ ухвалила рішення про просування російських військ вперед – уздовж українського кордону. Він також робив заяву, що у разі наступу росіян українці будуть захищатися.

Фото: Укрінформ

01:30. Росія закриває повітряний простір на кордоні з Україною до 18 травня 2022 року.
02:45. Повітряний простір над Україною повністю закрили для польотів цивільної авіації.

Фото: Укрінформ

Близько 04:00. Перші російські ДРГ намагаються увійти на територію України. У бій з ними вступили чергові наряди прикордонників. За диверсійно-розвідувальними групами зайшли підрозділи збройних сил РФ, активні бої відбулися в районі населеного пункту Зоринівка на Луганщині та на КПП “Каланчак” на адмінкордоні з тимчасово окупованим Кримом.

Фото: Укрінформ

04:50. Путін сповістив про початок так званої “спеціальної воєнної операції”. Її метою диктатор назвав “демілітаризацію та денацифікацію” України. Також він заявив про нібито захист людей, які протягом восьми років наражаються на “знущання та геноцид з боку київського режиму”.

Фото: Укрінформ

04:55. Війська РФ атакували Україну по всій лінії кордону – били по Луганській, Сумській, Харківській, Чернігівській та Житомирській областях. Атакували з боку Криму й на Донбасі, зайшли з боку Білорусі на Київ і Київську область.
Окрім того, окупанти завдали ракетних ударів по Харкову, Одесі, Києву, Житомиру, Броварах, Херсону, Миколаєву, Дніпру, Запоріжжю. Зокрема, здійснили ракетні удари по центрах військового управління, аеродромах та військових складах. Перший масований обстріл України за кількістю випущених ракет – щонайменше 67 одиниць – став одним із наймасовіших.

Фото: Укрінформ

06:10. Президент України Володимир Зеленський скликає термінове засідання Ради національної безпеки та оборони.
06:30. Глава держави звернувся до українців і заявив про введення воєнного стану. “Сьогодні від вас, від кожного з вас вимагається спокій. По можливості залишайтеся вдома. Ми працюємо, армія працює, працює весь сектор безпеки України. На зв’язку з вами буду постійно я, РНБО, Кабінет міністрів України… Без паніки! Ми сильні, ми готові до всього. Ми переможемо всіх. Тому що ми – це Україна. Слава Україні!” – заявив тоді Зеленський.

Фото: Укрінформ

07:40. Росіяни пішли у прорив через Чорнобильську зону відчуження. Охорона ЧАЕС вступила в бій з окупантами.
07:50. Стало відомо про збиття п’яти російських літаків та одного вертольота.
Крім того, зранку Верховна Рада проголосувала за впровадження в Україні воєнного стану з 24 лютого.

Фото: Укрінформ

Близько 10:00. Російські війська помітили на кільцевій дорозі поблизу Харкова. Окупанти виставили там блокпости, загородження, танки, і згодом спробували прорватися у місто. Однак зіткнулися із опором захисників – російські танки горіли на дорозі, а окупантів вибили з кільцевої.

Фото: Укрінформ

Близько 11:00. Захисники острова Зміїний на півдні України відмовилися здаватися перед загрозою російського обстрілу з крейсера “Москва” і висадки десанту окупантів. Саме тоді прозвучала легендарна фраза “Російський військовий корабель, іди на х*й”.
На півночі росіяни намагались прорватися через Сумську область, обійшовши обласний центр. Також з’явилось підтвердження, що Чорнобильську зону зайняли російські окупанти.

Фото: Укрінформ

12:40. Початок боїв за Гостомель. Росіяни намагалися захопити аеродром “Антонов”. Боротьбу за населений пункт і аеродром вела неповна бригада Нацгвардії ЗСУ – проти більш ніж 50 вертольотів і російського спецназу.
У Київській області між селами Жуківці та Трипілля Обухівського району впав військовий літак ЗСУ з 14 людьми на борту.
Російські окупанти також захопили північнокримський канал та Каховську ГЕС. Але вони не змогли закріпитись, тому ще три дні ГЕС переходила із рук в руки. Уся територія від Криму до Херсона перетворилася на пастку для українських військових, вихід з якої був фактично один – Антонівський міст.

Фото: Укрінформ

Удень окупанти вже були у Генічеську та Новій Каховці. Також стало відомо про вихід росіян до важливого логістичного центру – Мелітополя. Ворог висадив десант у передмісті Херсона – Олешках та здійснив спробу захопити Антонівський міст, по якому йшла евакуація військових і техніки. На жаль, прорватися вдалося не всім – чимало бійців потрапили у полон. Українці чинили запеклий опір, проте сили були нерівні.

Фото: Укрінформ

13:00. Міністр оборони України Олексій Резніков звернувся до українців. “Всі, хто готовий тримати зброю, вступайте до лав Сил тероборони. Даємо зброю всім патріотам, які без вагань готові застосувати її проти ворога!” – закликав Резніков.
Усім охочим у Києві та Харкові роздали автомати: тільки в столиці за кілька годин видали понад 20 тис. автоматів на руки. Водночас резервісти та інші небайдужі громадяни, які вирішили захищати країну зі зброєю в руках, вишикувалися біля військкоматів.

Фото: Укрінформ

15:00. У Росії вперше заявили про готовність до переговорів з Україною.
Близько 17:00. Почалися бої за Охтирку та Тростянець. Суми фактично опинилися в облозі. Біля Чернігова взяли в полон розвідувальний взвод 74-ї мотострілецької бригади ЗС РФ. Росіяни здалися добровільно.

Фото: Укрінформ

Всі державні структури Генічеського району перейшли під контроль російських окупантів. У Скадовському, Бериславському, Каховському районах бачили великі колони техніки, які рухалися в різних напрямках. Більша частина Херсонщини виявилась захопленою.

Фото: Укрінформ

19:00. Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк повідомив, що росіяни захопили ЧАЕС.
Україна озвучила втрати за перший день війни: загинули 137 військових, 317 отримали поранення, загинули 57 цивільних, 169 були поранені.

Фото: Укрінформ

Близько 21:00. Російських десантників вибили з Гостомеля. Стало відомо, що окупанти після жорстокого бою захопили острів Зміїний.
Близько 23:00. Російські колони дісталися до Конотопа в Сумській області, де отримали жорстоку відсіч.

Фото: Укрінформ

Чимало українців готувалися до оборони. У багатьох містах запровадили комендантську годину. У супермаркетах розібрали хліб, воду, значну частину круп, консервів та бакалії.
Для українців перша доба повномасштабного вторгнення запам’яталася вибухами, довгими чергами до аптек, магазинів та банкоматів, моторошними боями у Гостомелі, захопленням ЧАЕС та ночівлею у підвалах, проте усі вірили у те, що Україна вистоїть та переможе. І наш спротив триває і донині – українці ціною своїх життів виборюють свободу та незалежність!
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Три роки великої війни: хронологія першого дня повномасштабного вторгнення appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією