fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

ЄС витрачає на російські енергоносії більше, ніж на допомогу Україні: звіт

Попри санкції та заяви про відмову від російських енергоносіїв, Європейський Союз у 2024 році витратив на закупівлю нафти та газу з РФ більше коштів, ніж виділив Україні як фінансову підтримку.
Про це повідомляє The Guardian.
Як свідчать дані Центру досліджень енергетики та чистого повітря (Crea), у третьому році війни країни ЄС закупили в Росії викопного палива на 21,9 мільярда євро. Водночас фінансова допомога Україні, за даними Інституту світової економіки в Кілі (IfW Kiel), склала 18,7 мільярда євро.
“Закупівля російських енергоносіїв фактично прирівнюється до фінансування Кремля та підтримки його війни. Цю практику необхідно припинити, якщо Європа прагне гарантувати власну енергетичну безпеку”, – заявив аналітик Crea Вайбхав Рагунандан.
Загалом за три роки повномасштабної війни Росія заробила на експорті енергоресурсів 242 мільярди євро, і ця сума наближається до трильйона. До половини доходів російського бюджету забезпечують саме нафтовий та газовий сектори.
Окрему увагу аналітики приділили “тіньовому флоту” старих танкерів, який Кремль використовує для обходу санкцій. Саме через нього транспортується третина експортних доходів від продажу нафти.
Нещодавно ЄС узгодив 16-й пакет санкцій, що має на меті посилення тиску на Росію, зокрема обмеження обходу обмежень через “переробку” російської нафти в інших країнах.
Попри скорочення імпорту трубопровідного газу, Європа значною мірою компенсує його зрідженим природним газом (LNG), зокрема й російським.
За словами аналітика Rystad Energy Яна-Еріка Фенріха, РФ у 2024 році стала другим найбільшим експортером LNG до Європи.
Відомо, що торгівля російською нафтою для березневих постачань у країнах Азії сповільнилася через значне зростання вартості фрахту танкерів, що не потрапили під санкції США. Нові обмеження, запроваджені Вашингтоном 10 січня, вдарили по нафтовому ланцюжку постачання з Росії, що змусило деяких покупців у Китаї та Індії уникати співпраці з суднами, на які накладено санкції.
Нагадаємо, що 23 січня президент США Дональд Трамп під час онлайн-виступу на Всесвітньому економічному форумі (WEF) поділився своїм баченням ключових геополітичних і економічних викликів. Він закликав Саудівську Аравію та інші нафтовидобувні країни знизити глобальні ціни на нафту.
До слова, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна не має можливості зупинити транзит нафти через свою територію через міжнародні зобов’язання.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post ЄС витрачає на російські енергоносії більше, ніж на допомогу Україні: звіт appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією