fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Справа “ПриватБанку”: Лондонський суд відкрив шлях для всесвітнього арешту активів Коломойського та Боголюбова

Лондонський суд розширив можливості для всесвітнього арешту активів колишніх акціонерів “ПриватБанку” Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. Це допоможе забезпечити ефективне звернення до примусового виконання будь-якого судового рішення.
Про це повідомляє пресслужба банку “Економічній правді”, посилаючись на справу BL-2017-000665 Високого Суду Лондона.
Зазначається, що рішення стосується справи, в межах якої “ПриватБанк” прагне повернути виведені напередодні націоналізації кошти з банку і погасити невиконані зобов’язання банку щодо рефінансування.
“ПриватБанк” клопотав про арешт активів відповідачів на період розгляду справи в розмірі $3 млрд, і у 2017 році Високий Суд Лондона ухвалив рішення на користь банку. Таким чином було накладено всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова, а також шести компаній, які, ймовірно, ними контролюються.
Своїм рішенням від 31 січня 2023 року суд, за клопотанням “ПриватБанку”, постановив фактично розширити можливості для всесвітнього арешту активів.
“Нещодавнє рішення англійського суду надати дозвіл банку отримувати судові накази про арешт активів за кордоном та вимагати від відповідачів надавати подальшу інформацію щодо розкриття активів, що дозволить контролювати виконання судових наказів про арешт активів, є надзвичайно позитивною подією для банку”, – зазначили у пресслужбі “ПриватБанку”.

Уряд призначив людину Коломойського куратором найбільших державних підприємств

Як пояснили виданню, першочерговий арешт було накладено на певну визначену кількість активів. Натомість під час подальших засідань з’являлася інформація про активи ексакціонерів банків, про які раніше не було відомо, і останнє судове рішення дає змогу накладати на ці активи нові арешти.
“Я переконаний, що стосовно першого відповідача розкриття інформації про банківські рахунки є необхідним для належного контролю за діяльністю всесвітнього арешту активів (ВАА) та пропорційним. Це, на мою [судді] думку, є законною спробою позивача домогтися розкриття легко ідентифікованих активів, які завжди перебували в зоні ВАА і підлягали розголошенню як такі”, – наголошується у судовому рішенні.
Тим часом у “ПриватБанку” вважають, що винесене рішення допоможе забезпечити ефективне звернення до примусового виконання будь-якого судового рішення, яке буде отримане після слухання по суті, що має розпочатися у червні 2023 року.
Як відомо, уряд України 18 грудня 2016 року за пропозицією НБУ та колишніх акціонерів “ПриватБанку”, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови.
Пізніше колишні власники банку заявили, що вважають проведену націоналізацію незаконною, тоді як “ПриватБанк” і держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків.

Привласнили 40 мільярдів гривень: СБУ викрила масштабні схеми керівництва “Укрнафти” і “Укртатнафти”

Як відомо, 1 лютого співробітники Служби безпеки України провели обшуки у помешканні українського олігарха Ігоря Коломойського у справі про привласнення 40 мільярдів гривень колишнім менеджментом ПАТ “Укрнафта” та ПАТ “Укртатнафта”.
Зазначимо, раніше економічний експерт Борис Кушнірук в ефірі “Прямого” заявив, що олігарх Ігор Коломойський на кошти Міжнародного валютного фонду купував нерухомість в США та твори мистецтва.
Згодом у ЗМІ повідомили, що федеральні прокурори США у Нью-Йорку вимагають від елітних аукціонних будинків США передати багаторічні записи, щоб визначити, чи були придбані мистецькі твори контрабандою вивезені в офшори, чи сплачено податки або, чи були доходи від продажу переведені незаконно. Розслідування зокрема ведеться проти російських олігархів Андрія Мельниченка, Віктора Вексельберга і Романа Абрамовича, а також українського мільярдера Ігоря Коломойського.
Нагадаємо, у липні 2022 року счуд ліквідував компанію Коломойського і списав 4,3 млрд грн боргу перед “ПриватБанком”. Загальний обсяг вимог кредиторів до компанії, які визнав суд, становив 10,44 млрд грн.
До слова, у розслідуванні Pittsburgh Post-Gazette йшлося про те, як Коломойський через “ПриватБанк” і Deutsche Bank відмивав незаконно отримані доходи, купуючи сталеливарні заводи та нерухомість у США.
У другій частині розслідування повідомляли про те, як український олігарх Ігор Коломойський завдяки грошам вкладників “ПриватБанку” став найбільшим власником нерухомості в Клівленді штату Огайо.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Справа “ПриватБанку”: Лондонський суд відкрив шлях для всесвітнього арешту активів Коломойського та Боголюбова appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією