fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

У НАТО оцінили прогрес України у реформуванні системи оборонних закупівель

Україні вдалося провести низку важливих змін у системі оборонних закупівель, які, зокрема, допомогли і в забезпеченні військ під час російської агресії.

Про це в інтерв’ю АрміяInform заявив директор управління оборонного і безпекового співробітництва НАТО Пірс Казалет.

Він розповів, що НАТО почало працювати з Україною над реформою ще у 2014 році. Тоді це відбувалося на технічному рівні й обговорювалися базові принципи прозорості та оборонних закупівель.

«Відтоді був досягнутий суттєвий прогрес. Я думаю, що ці покращення, зроблені до 2022 року, зробили систему оборонних закупівель України набагато ефективнішою, і це зробило значний внесок у ведення війни та можливість відносно швидко доставити озброєння військам на передову», — сказав Пірс Казалет.

При цьому, за його словами, Міністерство оборони України, громадянське суспільство, парламентарі та інші посадовці визнали, що систему оборонних закупівель можна і надалі вдосконалювати.

Посадовець НАТО наголосив, що за останній рік було здійснено низку реформ, які, зокрема, підвищили прозорість, що допомогло зменшити можливості для корупції в оборонних закупівлях в Україні.

«Нині ми працюємо над довгостроковою програмою з Міністерством оборони та іншими міністерствами — над тим, як допомогти Україні розвивати найкращі євроатлантичні практики у сфері оборонних закупівель у всіх сферах», — додав він.

Пірс Казалет також розповів, що Україна та Північноатлантичний альянс узгоджують фінальні домовленості для повноцінного запуску роботи Об’єднаного центру аналізу, підготовки та освіти.

Як повідомляла АрміяInform, наразі триває трансформація Агенції оборонних закупівель, яку очолила Марина Безрукова. Агенція тепер відповідає за контрактування та постачання зброї, боєприпасів та військової техніки для Збройних Сил України.

Зокрема, йдеться про перші кроки Агенції для побудови прозорої та ефективної системи оборонних закупівель, що зведе нанівець ризики корупції.

Поділитися цією публікацією