fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

США попередили Китай про наслідки через допомогу Росії

Сполучені Штати застерегли Китай від допомоги Росії у війні проти України та заявили, що «готові вжити подальших кроків у разі необхідності».

«Ми вважаємо, що КНР підтримує військові зусилля Росії і робить це, допомагаючи нарощувати її оборонне виробництво», — сказав журналістам під час брифінгу у Вашингтоні головний заступник речника Держдепу Ведант Пател.

Він уточнив, що Китай надає Росії “значну кількість верстатів, мікроелектроніки, оптики, БПЛА, технології для крилатих ракет”

“Ми наклали санкції на відповідні фірми в КНР і готові вжити подальших кроків у разі необхідності”, – додав Пател.

Тема співпраці Китаю та Росії стала предметом переговорів міністрів закордонних справ країн Групи семи (G7) на італійському острові Капрі.

Після зустрічі із міністром закордонних справ Італії Антоніо Таяні держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що дві країни співпрацюють у «всіх найважливіших питаннях», включаючи допомогу Україні в захисті від російської агресії, вирішення викликів на Близькому Сході та обмін підходами до викликів, які створює Китай.

Наступного тижня Блінкен планує відвідати Китай, де, як очікується, повідомить про занепокоєння Вашингтона щодо підтримки Китаєм оборонно-промислової бази Росії.

Поділитися цією публікацією