fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Що робити, якщо військовий квиток втрачений або відсутній – пояснення юриста

Керівники ТЦК мають повноваження складати Постанову про адміністративне порушення у випадку, коли військово-обліковий документ гроадянина був втрачений, загублений чи знищений відповідний.
Про такі випадки йдеться у ст. 211: Зіпсуття військово-облікових документів чи втрата їх з необережності”. З йього приводу КУпАП говорить наступне: якщо військовозобов’язаний зіпсував чи недбало зберігав посвідчення про приписку, військовий квиток чи тимчасове посвідчення військового зобов’язаного, його можуть притягнути до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу від 850 до 1700 гривень.

Штрафи від ТЦК: в яких випадках у порушників можуть забрати житло

“Якщо ви приходите до територіального центру комплектування уточняти чи оновляти дані, чи звертаєтесь із заявою про отримання відстрочки і не маєте військово-облікового документа то вас можуть також за іншою статтею оштрафувати, тобто скласти постанову про притягнення до адміністративної відповідальності”, – пояснює адвокат Ярослав Жукровський.
Також за законом громадяни чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти його за за вимогою уповноваженого представника Територіального центру комплектування чи прикордонника.
Що відбувається, якщо військовозобов’язаного зупиняють на вулиці, в громадському якомусь місці, і просять пред’явити документ який посвідчує особу і військово-обліковий документ а він не має цього документу
В таких випадках особу можна притягнути до адміністративної відповідальності за порушення мобілізаційного законодавства тобто статті 210-1, зазначає фахівець.

Мобілізація в Україні: чи всі, хто оновили облікові дані, будуть призвані на військову службу

“Звичайно в таких ситуаціях завжди потрібно дотримуватись законодавства, завжди потрібно виконувати положення які стосуються військово-облікових. документів. У тому числі зараз запроваджено таку можливість як пред’явлення електронного військово-облікового документу, який з генерований у pdf файл у Резерв+, мобільному застосунку і цей електронний документ цей pdf файл або ця роздруківка є аналогом військово-облікового документа у паперовій формі”, – наголосив Жукровський.
“І якщо ви пред’являєте цей документ, уповноважені представники групи сповіщення перевіряють ці дані з реєстрами, якщо до вас немає запитань  – звичайно, що в таких випадках ніхто не має прав ва вас затримувати чи вчиняти якісь інші дії, які, очевидно мали би бути визначені у чинному законодавстві зокрема в постанові 560 від 16 травня 2024 року а зокрема йдеться про адміністративне затримання”, – підсумував адвокат.
Як відомо, 18 травня, в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію. Відповідно до нього, військовозобов’язані українці віком 18-60 років упродовж 60 днів, тобто до 17 липня, мають оновити облікові дані – у ТЦК, електронному кабінеті або у Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП).
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Що робити, якщо військовий квиток втрачений або відсутній – пояснення юриста appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією