fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

У Німеччині запропонували повернути додому безробітних українців: реакція депутатів ФРН

Лідер регіональної групи партії Християнський соціальний союз в Німеччині Александер Добріндт запропонував повернути безробітних українських біженців “в безпечні райони на заході України”.

Про це повідомляє видання Zeit.

“Цей принцип тепер повинен застосовуватися більш ніж через два роки після початку війни: працюйте в Німеччині або повертайтеся в безпечні райони на заході України”, – сказав політик.
За словами Добріндта, варто провести зміни у державній допомозі біженцям з України.
Політик також розкритикував державну допомогу за те, що вона утримує надто багато людей з України на соціальному забезпеченні.

Згодом соціал-демократична партія Німеччини та партія “Зелені” розкритикували таку ініціативу.
Політики погодились, що потрібно ще швидше працевлаштувати українців, але нові юридичні перепони, як того хоче ХДС, не допомагають, а шкодять.

Експерт з питань ринку праці парламентської фракції СДПН Мартін Розманн зазначив, що багато українських біженців є матерями-одиначками.

До слова, міністерка розвитку в уряді ФРН Свен Шульце заявила, що Берлін не тиснутиме на українських біженців, щоб ті поверталися назад до держави, – це має бути самостійним рішенням людей.

Як повідомлялося наприкінці 2023 року, Фінляндія та Чехія виплачуватимуть грошову допомогу українським біженцям за повернення додому – в Україну, але за певних умов, якщо у першій – потрібно не вимагати надання притулку, то у другій – заборонено повертатись до Чехії більше одного разу.

Поділитися цією публікацією