Непередбачувана політика новообраного президента Дональда Трампа може зіграти на користь України, адже у Кремлі не знають, чого очікувати і як будувати свою стратегію. Водночас українській дипломатії варто суттєво посилити співпрацю з новою американською адміністрацію, зокрема на парламентському рівні.
Про це в етері “Прямого” заявив Костянтин Єлісєєв, дипломат, представник України при Європейському Союзі (2010-2015).
“Ми повинні з повагою ставитися до виборів американського народу і працювати з будь-яким президентом, незалежно від прізвища і партійної приналежності. Це по-перше. А по-друге, ключове для нас з цих виборів і з описаннями виборів – це збереження, забезпечення і посилення двопартійної підтримки. По-третє, звичайно, треба робити все можливе для того, щоб вже зараз починати будувати відносини довіри з новою американською адміністрацією.
І, звичайно, по-четверте, я хотів би закликати всіх утриматися від панічних настроїв. Я пам’ятаю ще 2016 рік, коли несподівано для всіх переміг Трамп. І тоді це був великий виклик для нас. Але треба розглядати і цей виклик як шанс, щоб зрушити з місця ті проблеми, які стоять перед світом і, зокрема, перед Україною”, – прокоментував Єлісєєв підсумки президентських перегонів у США.
Чи є у Трампа стратегія щодо України: думка американського політтехнолога
При цьому він наголосив, що українській дипломатії варто посилити співпрацю з новою американською адміністрацією, зокрема на партійному рівні.
“Давайте не забувати, що, зокрема, партія “Європейська Солідарність” є сестринською партією сім’ї Міжнародного демократичного союзу, членом якої є Республіканська партія США. Тому дуже важливо, користуючись цими сестринськими відносинами, будувати мости співпраці з новою американською адміністрацією. На початку грудня у Вашингтоні відбудеться щорічний конгрес МДС, членом якого є “Європейська Солідарність” і Республіканська партія. І я дуже сподіваюся, що цей важливий форум буде використаний українською стороною для активізації стосунків з Трампом та його адміністрацією”, – зауважив Єлісєєв.
Окрім того, дипломат нагадав прикрий випадок, українська делегація несподівано поїхала до Пенсильванії і фактично підтримала демократів, таким чином внісши розкол у двопартійну підтримку. “Я думаю, що таких неприємних випадків треба запобігати в майбутньому. І тут треба працювати спільно, як єдина команда”, – переконаний він.
Єлісєєв також прокоментував перспективи співпраці новообраного президента США з кремлівським диктатором Володимиром Путіним, наголосивши на непередбачуваності Дональда Трампа.
Путін зробив ставку на інший сценарій: чому у Кремлі не святкують перемогу Трампа
“Важлива фішка Трампа – це те, що він є прихильником політики стратегічної невизначеності. І я думаю, що в нашому випадку це дуже добра політика, коли наш ворог не знає, що буде робити інша сторона, в даному випадку американська сторона. На сьогодні ключове побоювання Путіна, я думаю, загроза для нього – він не знає, чого очікувати від Трампа, як він буде діяти. І тому він таким чином позбавляє Путіна стратегічної переваги у знанні свого ворога. Це дуже важливо”, – пояснює український дипломат.
Водночас він нагадав, що саме республіканська адміністрація, адміністрація Трампа свого часу першою надала Україні летальну зброю та не дозволила добудову та функціонування “Північного потоку-2”.
“Саме адміністрація Трампа свого часу працювала в координації в ті часи з президентом Порошенком, аби запровадити санкції проти компаній, які були причетні до “Північного потоку-2″. І Трамп ці санкції запровадив. На жаль, потім, зрештою, після перемоги Байдена ці санкції були пом’якшені. По-третє, давайте не забувати, що саме за адміністрації Трампа ми фактично забетонували територіальну цілісність України”, – зауважив Єлісєєв, нагадавши про відому декларацію Помпео, де було чітко заявлено, що за жодних умов США не визнають Крим російським.
Побоювання Європи справдились: чого очікувати від нової адміністрації США
Раніше повідомлялось, що республіканець Дональд Трамп стане новим президентом США. Він уже отримав 277 голосів виборників з 270 необхідних. Окрім того, Республіканська партія попередньо здобула більшість у Сенаті та Палаті представників США.
Слід зазначити, що Президент України Володимир Зеленський одним з перших серед світових лідерів привітав Дональда Трампа з перемогою на президентських виборах у США. ” Я ціную прихильність президента Трампа до підходу “мир через силу” у глобальних справах” – написав Зеленський. Він наголосив, що “саме цей принцип може реально наблизити справедливий мир в Україні”. Окрім того, п’ятий президент України, лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко привітав Дональда Трампа з обранням президентом США.
Тим часом прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що США можуть змінити свою стратегію щодо війни в Україні, якщо Дональд Трамп повернеться на посаду президента.
Водночас, як йдеться у матеріалі журналу Time, у разі перемоги Дональда Трампа на виборах президента США, він не стане більш поміркованим і виконає свою передвиборчу обіцянку зламати систему управління країни й “перетрусити” офіційний Вашингтон. В основі задумів Трампа лежить план зосередження повноважень федерального уряду США в кабінеті президента.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Путіна позбавили важливого важеля: як непередбачуваність Трампа зіграє на користь України appeared first on Прямий.
Схожі новини
Українців чекає підвищення вартості м’яса
На Тереблянському родовищі припинили видобуток солі
Їсти дорого: як українці економлять на їжі