fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Путін зробив ставку на інший сценарій: чому у Кремлі не святкують перемогу Трампа

У Кремлі не святкують перемогу Дональда Трампа і не дуже задоволені результатами президентських виборів у США, адже достатньо впевнена перемога одного з кандидатів не дає підстав для внутрішньополітичних ексцесів та заворушень, на кшталт захоплення Капітолію, що, безумовно, було б вигідно Володимиру Путіну.
Таку думку в етері “Прямого” висловив політолог Вадим Денисенко.
“Кремль насправді грав у ситуацію “50 на 50″. Для Кремля найвигіднішою ситуацією була б така, коли б Трамп або Гарріс перемагали з мінімальним результатом, коли питання вирішувалося б долями відсотків, і у Вашингтоні розпочалися б заворушення, захоплення Капітолію. Власне, США увійшли б у довготривалу, складну політичну кризу. У силу того, що президентом, судячи з усього, достатньо впевнено стає Трамп, все, що ми бачимо по результатах – це не ситуація 50,1 на 49,9. Навіть у проблемних штатах різниця між кандидатами становить 3-4-5%”, – зазначив Денисенко.

Побоювання Європи справдились: чого очікувати від нової адміністрації США

При цьому він переконаний, що на сьогоднішній момент у США створюється те, що можна назвати “монобільшістю”. “Вона отримує Конгрес, Сенат і контролює Верховний суд. Тому, безумовно, з цієї точки зору, в Кремлі не можуть бути задоволені таким результатом, адже цей результат дає абсолютно впевнену владу одній людині без будь-яких внутрішніх політичних ексцесів у США”, – додав політолог.
Водночас він вважає, що кремлівський диктатор Володимир Путін все ж таки підігравав Дональду Трампу, залякуючи американців щодо Третьої світової війни і ядерного загострення.
“Щодо загальнополітичних меседжів, які давав Володимир Путін протягом останнього місяця, треба чітко говорити про те, що він підігрував Трампу, говорячи про ядерну війну, ядерні випробування, від невдалого польоту і знищення ракети “Сармат” до останніх заяв Путіна про те, що 94% ядерної зброї Російської Федерації – це новітня зброя. В даному випадку він підігрував не стільки Трампу, скільки переляку щодо Третьої світової війни, ядерного загострення тощо”, – пояснює Денисенко.
“Тому з цієї точки зору Путін пробував повпливати на вибори. Але його головна мета і задача була не перемога того чи іншого кандидата, а його задача була “50 на 50″ і заворушення в центрі Вашингтона”, – наголосив політолог.

Перемога Трампа – не катастрофа і не вирок для України

Нагадаємо, попереднім підрахунком голосів республіканець Дональд Трамп міг набрати понад 270 голосів виборників необхідних для перемоги та виграти Камалу Гарріс у президентських перегонах. Втім, для остаточного оголошення перемоги Трампа потрібно дочекатися офіційного підрахунку голосів. Окрім того, Республіканська партія попередньо здобула більшість у Сенаті та Палаті представників США.
Слід зазначити, що Президент України Володимир Зеленський одним з перших серед світових лідерів привітав Дональда Трампа з перемогою на президентських виборах у США. ” Я ціную прихильність президента Трампа до підходу “мир через силу” у глобальних справах” – написав Зеленський. Він наголосив, що “саме цей принцип може реально наблизити справедливий мир в Україні”.
Окрім того, п’ятий президент України, лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко привітав Дональда Трампа з обранням президентом США.
Як відомо, під час своєї президентської каденції Петро Порошенко неодноразово зустрічався із тодішнім Президентом США Дональдом Трампом. У 2017 році США ухвалили рішення про надання Україні летальної зброї в якості військової допомоги, зокрема протитанкових ракетних комплексів Javelin.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Путін зробив ставку на інший сценарій: чому у Кремлі не святкують перемогу Трампа appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією