На тлі того, що Євросоюз готується надати Україні статус кандидата в члени, західні партнери гостро реагують на невизнання результатів конкурсу на голову САП та непризначення директора НАБУ. Тому влада має вирішити ці питання, інакше це може погано закінчитися.
Про це в ефірі “Прямого” заявила співзасновниця “Ліги антитрасту” Агія Загребельська.
Ви сказали, що це виглядає дивно. Мені це більш здається якраз логічним, враховуючи весь бекграунд, яким ми рухались. Історії з непризначенням прокурора САП і так далі – це ж давні історії, які тривають вже багато місяців. І якраз ратифікація Стамбульської конвенції, прийняття антикорупційної стратегії – це все дуже важливо. Але це ті кроки, які більше про смисли, про цінності. І воно не так сильно стосується корупційних чиїхось годівничок.
Агія Загребельська
Вона додала, що призначення прокурора САП і ліквідація ОАСК стосується практичніших речей. Тоді не буде можливості красти. Але, на її думку,
“Що скаже на це ЄС? Звичайно, це буде категоричний шлагбаум, а потім ми можемо знову почути: ось бачите, шлагбаум, нас не пускають. Так чому нас не пускають? Тому що немає прокурора САП. І підтвердження цьому – саме рішення Єврокомісії, в якому чітко зазначено про те, що призначити переможця конкурсу. І вже багато експертів на це звертали увагу: що вони не просто написали, щоб завершити конкурс, призначити прокурора САП, а вони написали – призначити переможця конкурсу. Це означає, що вже терпець лопнув, і вони вже прямо і чітко пишуть у своїх рішеннях, кого, грубо кажучи, потрібно призначати”, – сказала Агія Загребельська.
Лідери Євросоюзу готові надати Україні статус кандидата на членство в ЄС — Bloomberg
Тож на її думку, якщо частина влади й далі “гратиме дурня”, то це може для них погано закінчитися.
Нагадаємо, що Франція, Німеччина, Італія і Румунія виступають за надання Україні статусу кандидата на членство в Європейському Союзі.До слова, Україна заповнила другу частину анкети-опитувальника Європейської комісії, яка необхідна для отримання статусу кандидата на членство в Європейському Союзі.
Слід зауважити, що після початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації президент України Володимир Зеленський підписав заявку на вступ України до Європейського Союзу
Раніше президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Україна, яка нині боронить європейські цінності, має вступити в Євросоюз, адже її хочуть там бачити.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Провал владою судової реформи може стати “шлагбаумом” для вступу України в Євросоюз – Загребельська appeared first on Прямий.
Схожі новини
Нігерія приєдналася до проросійського блоку: що відомо
Росіяни атакували Томину Балку на Херсонщині
Регулярно донатив на потреби російської армії: Служба безпеки затримала високопосадовця