fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

На Землю насуваються екстремальні геомагнітні бурі: чого чекати і як захиститися

У ніч проти 2 жовтня вчені зафіксували другий за силою за останні сім років спалах на Сонці.
Про це йдеться на сайті Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA).
Відомо, що о 01:20 за київським часом стався винятково потужний сонячний спалах. Він виник майже в центрі сонячного диска – це означає, що спалах може мати максимальний вплив на Землю. За останні 7 років, від початку поточного сонячного циклу, лише один спалах перевищив цей за потужністю. Він стався у травні цього року і супроводжувався рекордними магнітними бурями п’ятого рівня.
Відповідно до такого сильного спалаху пророкують магнітні шторми рівня G3-G5 і північне сяйво.
Також зазначається, що в ніч з пʼятниці на суботу в Землю вдарить викид плазми.
Що таке сонячні спалахи?
Сонячні спалахи є виверженням з поверхні Сонця, які вивільняють потужні сплески електромагнітного випромінювання. Вони відбуваються внаслідок вивільнення накопиченої магнітної енергії у сонячній атмосфері.
Залежно від розміру спалаху їх класифікують за декількома класами. Цей спалах класифікується як спалах потужністю X7.1.
Сонячні спалахи X класу – найбільші та найсильніші з усіх. В середньому сонячні спалахи такої величини трапляються приблизно 10 разів на рік. Ці спалахи викликають радіоперешкоди, від сильних до екстремальних (від R3 до R5). Якщо сонячний спалах вивергається і знаходиться поблизу центру сонячного диска, оберненого до Землі, це може спричинити сильну і довготривалу сонячну радіаційну бурю та викликати значне викидання корональної маси, що може призвести до сильного (G4) та екстремального (G5) геомагнітного шторму на Землі.
Спалахи та сонячні виверження можуть вплинути на супутниковий і високочастотний радіозв’язок, електромережі, навігаційні сигнали та становити ризик для космічних кораблів і астронавтів.
Як захиститися
Метеозалежні, люди похилого віку та власники хронічних хвороб можуть відчувати нездужання в дні бурі. Найчастішими його симптомами є запаморочення, головний біль, нудота, біль у м’язах і суглобах, безсоння, дратівливість, підвищений тиск.
Щоб якнайлегше перенести періоди високої сонячної активності, дотримуйтеся правил здорового способу життя. Попіклуйтеся про режим сну та не нехтуйте фізичною активністю. Старайтесь менше нервувати та знизити вплив стресу на організм. Уникайте гострої, жирної їжі, алкоголю та енергетичних напоїв. Не варто зловживати й кавою.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post На Землю насуваються екстремальні геомагнітні бурі: чого чекати і як захиститися appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією