fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

“Лише єдність дасть нам можливість перемогти підступного ворога” – інтерв’ю з Петром Порошенком

Як обрання Дональда Трампа вплине на подальшу співпрацю США з Україною; як варто працювати з новообраним президентом для ефективної взаємодії; чому вступ в НАТО є першочерговим інтересом і яким має бути домашнє завдання України; а також про історію відносин з Трампом, важливість парламентської дипломатії, про “план перемоги” Володимира Зеленського і допомогу фронту.
Про це та багато іншого розповів п’ятий президент України, лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко в інтерв’ю Світлані Орловській на телеканалі “Прямий”.
– За вашої каденції ви мали безпосередні зустрічі і мали безпосередні результати від зустрічей з Дональдом Трампом. Він для вас не нова людина безпосередньо в якості президента. Ми всі, українці, з величезною вагою стежили за перебігом виборчої кампанії у Сполучених Штатах, і лунало дуже багато різних, часто абсолютно протилежних прогнозів, як це вплине на Україну. А от які ваші очікування?
– Перше, дуже дякую за запрошення. Друге, я хотів висловити свій респект, бо канал всю ніч висвітлював перебіг виборів. Але я хочу вам сказати, що це були перші американські вибори, де не спала достатньо значна частина українського населення. І ніколи вибори в Сполучених Штатах не були так важливі для українців, як у 2024 році. І якщо відповідати, що це є для України, відповідь буде складатися з декількох частин.
Перша – це вибір американського народу. Ми маємо його шанувати, поважати і рахуватися з ним. Трамп – людина і президент, який дуже відрізняється від Джо Байдена. Вони різні. Третя позиція – ключовим для нас є збереження фактора двопартійної підтримки Сполучених Штатів, всього американського народу, підтримки України. Українське питання має бути об’єднуючим фактором, а не роз’єднуючим, як це відбулося під час голосування українського пакету наприкінці минулого року і на початку цього року.
Я хочу наголосити, що зміни будуть відбуватися в тому, що Україна повинна нарешті навчитися брати левову частину відповідальності на себе. І, до речі, це стосується не лише України, це стосується і Європи. І Європа має брати значну частину відповідальності за безпеку на континенті на себе. І це ставить перед нами дуже важливі і нові завдання. І Україна, і Європа так не працювали, а доведеться навчитися.

Без повернення територій і вступу до НАТО: WSJ дізнались, що Трамп може запропонувати Україні в обмін на перемир’я

Разом з тим, я кардинально не погоджуюсь, коли хтось лякає Україну Трампом. Це неправда. Трамп був обраний під час мого президентства у 2016 році. Працював я з ним до травня 2019 року. Одними з перших зустрічей у Білому домі після обрання Трампа була зустріч зі мною як з українським президентом. І можу наголосити, що внаслідок цих зустрічей – а їх було багато і під час Генасамблеї в Нью-Йорку, і в Білому домі у Вашингтоні – можу наголосити, що це саме Трамп прийняв рішення про передачу Україні летальної зброї, яку ми чекали з 2014 по 2017 рік. “Джавеліни” тоді стали символом, але це були не лише “Джавеліни”, але і далекобійні станції контрбатарейної боротьби, станції РЕБу. Можу наголосити, що і кораблі “Айлендер”. Я під час перебування у Сполучених Штатах відвідав військову морську базу Національної гвардії, де ми поремонтували і отримали ці кораблі.
Хочу наголосити, що рішучі дії президента Трампа були по припиненню будівництва “Північного потоку-2”, і це саме Трамп застосував санкції до компаній, які беруть участь у будівництві, і це зупинило на певний час будівництво “Північного потоку”. Хочу наголосити, що Трамп дуже професійно і чітко підтримував Мінські угоди, і більше того, він призначив спецпредставника президента США пана Курта Волкера, який працював в абсолютно чіткій координації з представниками Європейського Союзу і відіграв величезну роль в уникненні розгортання повномасштабної війни під час моєї каденції.
Хочу наголосити, що саме з Трампом ми вперше вели переговори по поставці нам протиповітряних комплексів “Петріот” і ударних вертольотів “Апачі”. Саме з Трампом – і зараз я можу розкрити цю таємницю – ми обговорювали необхідність отримання автокефалії Православної церкви України. І я хочу подякувати, що коли ми зверталися до дипломатичних установ для Сполучених Штатів, ми завжди там знаходили дуже важливу підтримку. І я можу дуже багато перераховувати, що коли ми з Трампом про щось домовилися, дії президента Трампа були дуже-дуже рішучі.

Путіна позбавили важливого важеля: як непередбачуваність Трампа зіграє на користь України

Тому ті, хто зараз, особливо проросійські канали, ІПСО російські хочуть наголосити, що для них нібито Трамп краще, ніж демократи, республіканці, зараз почнеться нова епоха – це брехня, бо Трамп завжди орієнтований на результат. Я хочу подякувати президента Сполучених Штатів Джо Байдена. Він дуже допомагав нам. Я його дуже добре знав. І віддаю йому респект. І я хочу висловити величезні надії на президента Дональда Трампа. Хоча не можна порівнювати, бо Байден – людина цінностей, людина емоцій, людина стосунків дуже важливих, людина інституціональна.
Трамп – інший. Трамп може не читати брифінг, який йому підготують, бо він дуже довіряє своїй інтуїції. Але водночас це дає можливість, що якщо Трамп прийняв рішення… от є рішення, які не були реалізовані. Наприклад, Трамп дуже критично відносився до ООН, аж до відмови фінансування американської частини бюджету ООН. Але після розмови зі мною він дав чіткі вказівки представнику Сполучених Штатів в ООН підтримати позицію запровадження миротворців на окупованій території України, де розміщені російські війська. І це питання було навіть підписано на порядок денний Нормандського формату. І це питання навіть увійшло в урядову програму нового німецького уряду.
Тобто з Трампом можна ефективно працювати. Але не розмовами, не самітами, не сімейними фото, не деклараціями і тим більше не ультиматумами або лякалками. Трамп це точно не сприймає. Україна має по-іншому зараз будувати свою стратегію і тактику відношень з Сполученими Штатами. Уже не буде розвертання літаків перед самітом НАТО, уже не буде вибриків, тому що на сьогоднішній день це працювало, тому що це не були досягнення Порошенка, Зеленського або будь-кого іншого. Це був респект, повага і жах перед трагедіями Бучі, Гостомеля, Бородянки, Маріуполя. Кадрами, які шокують будь-яку нормальну людину.
Зараз емоції не є окремою важливою складовою Трампа. Я можу сказати, що два слова, які він дуже любить, принаймні в спілкуванні зі мною, – це були слова “result” і “deal”. Тобто це результативність і дієвість. Розмови припиняються одразу, але ти можеш вийти на результат, якщо ти дуже-дуже добре підготовлений. Раз. І друге – ти виконуєш свою частину домашнього завдання. Якщо просто прийти, наприклад, і попросити в Трампа гроші – я хочу розчарувати тих, хто це спробує.
– Треба проводити дипломатичну роботу і усвідомлювати, що треба змінювати стратегії політики по відношенню до Сполучених Штатах при каденції вже Дональда Трампа, аби був справді ефект і результат від цієї роботи. Але – двопартійна підтримка. Ви маєте без перебільшення величезний досвід спілкування з американськими президентами, політиками. І ви завжди наголошуєте на важливості двопартійної підтримки для України. Як зробити так, щоб вона не зменшувалася, незважаючи з огляду на ці внутрішньополітичні процеси у Сполучених Штатах?

Доки не прийшов Трамп: у Байдена планують терміново передати Україні якомога більше озброєнь – Politico

– По-перше, я ні в якому разі не хочу сказати, що ми можемо прожити без американської підтримки. Навпаки. Але, знаєте, “богу богове, кесарю кесареве”. Ми маємо робити свою частину роботи, а не просто робити спробу перекладати відповідальність на партнерів для того, щоб потім сказати, що в мене не вийшло, бо партнери винуваті. Це не пройде. Ці твердження або цей сценарій тягне Україну до катастрофи. Це принципово безвідповідальна поведінка.
Друга позиція. В жодному разі ми не можемо зробити так, щоб українське питання стало частиною внутрішньої політики Сполучених Штатів, А тим більше предметом конфліктів між демократами і республіканцями. Ще раз наголошую – українське питання має об’єднувати. На жаль, в грудні минулого року ми бачили, коли питання України стало жорсткою позицією між республіканцями і демократами. Ми пам’ятаємо спікера Джонсона, який заблокував розгляд питання. Бо коли я з ним спілкувався, він казав, що він за Україну. Він мене запросив з Вашингтона до Сполучених Штатів для особистої зустрічі. Візит мій кореспондувався з з’їздом, з Конгресом Міжнародного демократичного союзу.
Що таке Міжнародний демократичний союз? Бо “Європейська Солідарність” є учасницею і членом МДС. А засновником є Республіканська партія Сполучених Штатів. І я пишаюся тим, що серед засновників там були Буш і Тетчер. А ваш покірний слуга отримав відповідну нагороду, премію, яка називалась премією Буша-Тетчера. Одночасно там були присутні більше 50 членів Конгресу і Сенату від республіканців Сполучених Штатів.
І в цих умовах це була дуже скандальна позиція, коли мене не випустили, намагавшись заблокувати мої зустрічі у Вашингтоні. І це при тому, що зараз у всіх є розуміння, що дипломатичними талантами Арестовича і Подоляка ти точно ні на що не вийдеш. А окремим нашим учасникам варто просто підучити мову. Бо вони не розуміють, про що говорять і не розуміють, з чим до них звертаються. І в цих умовах, безумовно, парламентська дипломатія є ключова. І я дуже тішився, коли з парламентської трибуни президент Зеленський наголосив, що, по-перше, нам треба об’єднатися, а по-друге, нам треба вирішувати завдання зокрема і через парламентську дипломатію. Слава Богу!
І хочу наголосити, що мене наприкінці листопада цього місяця і на початку грудня запросили в Вашингтон саме для доповіді на засіданні Міжнародного демократичного союзу. Саме зустрічі важливі в Конгресі Сполучених Штатів, в Білому домі. Хоча хотів би стримати певний ентузіазм необґрунтований, коли кажуть, що у нас вже з завтрашнього дня почнеться дуже ефективна співпраця з President-elect. Тобто President-elect – це обраний президент до інаугурації. Законодавство Сполучених Штатів дуже ретельно обмежує контакти обраного президента і членів його штабу, членів його команди з будь-якими іноземними представниками. І в даному випадку нам треба дуже ретельно, професійно і компетентно вибудувати стратегію наших відносин, починаючи з першого дня.

Чи є у Трампа стратегія щодо України: думка американського політтехнолога

Чому я кажу про перший день? Тому що вікно можливостей буде дуже вузьким. Воно буде вимірюватися навіть не місяцями, а тижнями, коли новообраний президент зможе реалізувати свої передвиборчі плани. І дехто був розчарований, як же так, щоб після виборів президент Трамп не сказав жодного слова про Україну. По-перше, якщо ви подивитесь уважно, це був абсолютно інший емоційний стан. Це не була програмна річ, це були емоції, які виплескувались на фініші кампанії. Але заява президента Трампа полягала в тому, що він дуже рішуче планує завершити війну. І в даному випадку першочерговим значенням є війна між Росією і Україною, агресія Російської Федерації проти нашої держави. І тут, безумовно, дуже важливо, щоб червоні лінії, які є не лише в Україні, а в усього вільного світу, всього демократичного світу, мають бути донесені.
І ці червоні лінії полягають в наступному. Немає і не може бути компромісів з точки зору суверенітету і незалежності України. Україна в той чи іншій формі ніколи не стане колонією Російської Федерації, або не повернеться до зони впливу Росії. Друге – немає і не може бути компромісів з точки зору територіальної цілісності України. Україна ніколи не визнає окуповані території і ніколи від них не відмовиться. Позиція третя – ніколи ми не можемо погодитись на обмеження потужності Збройних сил України. Бо це є найнадійніший і найефективніший гарант подальшого існування української держави. Позиція четверта – до повного звільнення наших територій ми не можемо піти на компроміси, скасування санкцій і прозорої та ефективної роботи по модернізації санкцій. Тому що припинення війни – це скасування для Путіна можливості фінансувати війну. І п’яте – а може найбільше, може перше – нам треба переконати президента Трампа в тому, що ніякої іншої альтернативи припинення війни, про яку він говорить, воно не може відбутися без членства України в НАТО. Але для цього ми маємо зробити свою частину домашньої роботи. Бо з тим, що є зараз, в НАТО не беруть.
– Петро Олексійович, важливе запитання. Ви, зокрема, висловили респект Джо Байдену. Ми так само до цього приєднуємося. Він дуже багато зробив для України. І у чинного глави США по факту залишається ще два місяці, поки буде відбуватися цей транзит влади, ця передача влади. Знаючи прекрасно Джо Байдена, чи можна від нього очікувати якихось несподіваних рішень на користь України?
– Якраз є характеристика Джо Байдена, що від нього, на відміну від Дональда Трампа, не варто очікувати несподіваних рішень. Він дуже системна людина. Я чув дуже багато передбачень, що, наприклад, Байдену вже все рівно, нехай підпише для нас запрошення. Так це не робиться. Тим більше, що в поточних умовах, коли республіканці повернули собі владу в Сенаті, і найбільш вірогідно будуть продовжувати мати більшість в Конгресі. І сьогодні повноваження президента, тим більше після виборів, без Конгресу і Сенату, дуже-дуже обмежені. Але, тобто, рішучі якісь кроки, які підкладають свиню наступному президенту, точно не буде. Але, я, наприклад, вважаю, що не буде припинення постачання зброї, не буде припинення фінансування, президент для цього має вже затверджені повноваження і рішення, і тут ми точно маємо отримати виконання всіх тих домовленостей, які було досягнуто раніше.

Лебедина пісня “кульгавої качки”: чи зможе Байден ухвалити важливі для України рішення

Бо ситуація дуже важка. Ситуація на фронті дуже важка. Артилерії на фронті зараз нам не вистачає. І ми робимо все можливе для того, щоб недостатню кількість снарядів і артилерії ми компенсували дронами. І це не завжди виходить. Але дрони вимірюються вже тисячею на місяць на бригаду. І їх нема. А витрати їх значно збільшуються. І в цьому випадку, безумовно, що ми маємо інші пропозиції, які ми чекаємо від наших партнерів. І тут для нас це буде дуже-дуже важливо.
Наприклад, позиції по забезпеченню зброєю мають сьогодні наздогнати ті зобов’язання, які були. Ми сьогодні мали окрему зустріч з представниками послів країн-членів ЄС. У нас всі країни-члени ЄС були представлені на рівні послів по питанням політико-безпековим. Для цього країни мають окремий посольський орган. І в цих умовах ми наголошували, що ми повинні добити до кінця чеську ініціативу щодо постачання артилерійських снарядів. Ми повинні розвивати дансько-нідерландську ініціативу щодо фінансування оборонної промисловості України для забезпечення наших Збройних сил за рахунок коштів наших партнерів. Бо це, виявляється, найбільш ефективне. І сьогодні до неї приєднуються від Хорватії до Британії. І ми отримали повну підтримку з цього приводу.
Дуже важливо, що сьогодні було прийнято рішення про продовження місій по підготовці і тренуванню бійців Збройних сил. А отут я хотів би зупинитися окремо. У нас на сьогоднішній день є можливість, щоб кожна країна-член НАТО, член Європейського Союзу взяла на себе функції підготовки бійців, бригад, які беруть участь безпосередньо в боєзіткненнях. Що для цього потрібно? Це те, що я сьогодні сказав послам.
Перше – ви на ці курси тренування маєте набрати й інструкторів, які мають унікальний бойовий досвід зі Збройних сил України. Генеральний штаб, головнокомандуючий готовий надати цих інструкторів, які будуть навчати не досвіду минулої війни, а базуючись на поточній ситуації досвіду майбутньої війни.
Друга позиція. ці курси не можуть бути місяць. Хоча на цих курсах вже немає обмежень по кількості набоїв, які вони можуть використовувати, по засобам зв’язку і по-іншому. Це мають бути повноцінні курси, які тривають гарантовано більше трьох місяців.
Третя позиція. Країни готові за свій рахунок повністю облаштувати кожного бійця. Він буде мати рацію, нічні бачення, активні навушники, засоби РЕБ, окопні, мобільні на машинах, техніку і автомобіль по одному на відділення. Він буде мати позицію, яка дасть можливість забезпечувати необхідними автомобілями і навіть бронетехнікою. І тоді, коли воїн йде в бригаду, він знає, що облаштований за стандартами НАТО. Зараз цього немає і близько. І тоді це буде абсолютно інша мотивація для мобілізації, яку на сьогоднішній день українська влада вирішити не може.

Єрмак назвав корупцію “зручним приводом” незапрошення України до НАТО

Це має бути фінансова мотивація. Той, хто добровільно прийшов записуватися до Збройних сил, повинен отримати потужну фінансову компенсацію, навчання, облаштування, соціальні гарантії, і гарантії, що він буде воювати по тій спеціальності, якій навчався. Мене надихає підтримка європейських країн. І ще раз підкреслюю – це без США. Це те, що ми маємо зробити. Я це називаю програмою Safe Soldier, і намагаюся самостійно постачати у війська всю необхідну амуніцію.
Сьогодні я почув у соціальних мережах дуже цікаве порівняння. Ми в минулому місяці вийшли на цифру 6 мільярдів з початку широкомасштабного вторгнення, які мій благодійний фонд і підприємства, до яких я маю відношення, передали армії. Уявіть, що зараз у нас 985-й або 986-й день війни. Через два тижні буде тисяча днів. Ми витратили більше 6 мільярдів. Це означає, що кожен день моя родина витрачає 6 мільйонів гривень на допомогу армії. Нехай хтось порівняється. І це має бути нашим спільним завданням. Тому що без цього утримати фронт…
Що таке утримати фронт? Це є нашим домашнім завданням. Що таке модернізувати армію? Це наше домашнє завдання. Що таке співпраця в оборонному секторі з нашими партнерами і розвиток оборонної промисловості? Це наше домашнє завдання. Що таке боротьба з корупцією? Це наше домашнє завдання. Що таке забезпечення функціонування економіки і переведення її на військові рейки? Це наше домашнє завдання. Я можу це перераховувати довго. А що це є в цілому? Це є план нашої перемоги. Тільки ці завдання ми маємо поставити і виконувати собі. А для цього нам потрібна коаліція єдності, яка об’єднає всі політичні сили, бо без єдності нічого не буде. Нам потрібен уряд єдності, і сьогодні це підтримують більше 65% українців. Це буде питанням забезпечення війни, переведення економіки на військові рейки, антикорупції, демократії.
– У контексті американських виборів багато хто очікує і порівнює їх із можливим завершенням війни, наближенням перемоги. Це робить українська влада. Ви сказали “план перемоги”, і я згадую той план, який обговорюється владою. Принаймні у тому вигляді, в якому він був презентований українському суспільству, він скидається на нарізку задач нашим західним партнерам. Було заявлено і про внутрішній план, який буде презентований. Але поки що ми знаємо лише один пункт – це боротьба з дезінформацією. Сподіваюсь, що це буде більше, ніж один пункт. Але, якщо говорити серйозно, ситуація справді тяжка на усіх фронтах. Чи можемо ми собі дозволити неквапливо розробляти плани, їх презентувати в такому вигляді? Адже їх ще треба реалізувати.
– Ви мене ставите в складне становище, пані Світлано. Під час єдиної зустрічі після 24 лютого 2022 року з президентом Зеленським, під час презентації свого плану в парламенті, я пообіцяв, що не буду критикувати його план. Бо це величезна відповідальність і право президента як Верховного головнокомандувача – пропонувати країні і суспільству своє бачення перемоги. Але я сказав, що готовий взяти участь у пропозиціях, які мають бути враховані. Це не просто доведено, як Святе письмо. Це позиція, яка виноситься на обговорення, що ми маємо допрацювати. Я сказав тоді чесно, що це план побажань до партнерів, без того, щоб ми взяли зобов’язання на себе. У такому вигляді план не спрацює. Ми маємо поставити завдання для України, домашню роботу. Через п’ять днів під час зустрічі з представниками громадських організацій ми почули, що для України буде нарізаний окремий кластер завдань. Дуже добре. Ми чекаємо. Я висловив, що мені там не вистачає.

А що нам робити? Українці не почули ключових пунктів у “Плані перемоги” Зеленського

Але можу наголосити, що ситуація після перемоги Трампа інша. Плани, які виглядають як завдання партнерам, вони будуть лише дратувати партнерів і ні до чого доброго не призведуть. Саміти, які збираються лише для сімейного фото співробітникам Офісу президента, замість того, щоб презентувати партнерам, що для нас є перемога, які шляхи її досягнення, які конкретні кроки спільні потребують бути вжитими для того, щоб її досягнути… Подібних консультацій не вистачає. Їх не було ні в Швейцарії, ні в Нью-Йорку під час Генеральної асамблеї.
Президент Трамп не сприймає планів, не сприймає сценаріїв. Він людина, налаштована на результати і потребує іншої мови. Він потребує, в чому інтерес Сполучених Штатів. Колись під час зустрічі я казав, що ми готові при модернізації української залізниці розглядати питання компанії General Electric по поставці нам з довгостроковим лізингом електровозів. Чи ми готові, коли була криза з вугіллям, закупляти вугілля з Пенсильванії від американських шахтарів, якщо Сполучені Штати прокредитують це? Ми готові. Коли ти приїжджаєш з конкретними планами, де американський уряд, американський президент бачать інтерес американської держави, ти приречений на успіх. Ще раз наголошую, для нас першочерговий інтерес – це членство в НАТО. Не просто запрошення, а домашня робота, яку ми маємо виконати, де в кінці буде світло в кінці тунелю, відкриті двері у вигляді членства. І це має бути перший день миру. Бо це і тільки це буде гарантувати збереження досягнутих домовленостей щодо надійної безпекової ситуації на всьому європейському континенті.
Інтерес Сполучених Штатів тут очевидний. Ми маємо переконати в реальності цього. І друга позиція – ми маємо знайти чутливі точки у Путіна, які його замотивують не далі продовжувати беззмістовну битву, а дати чіткі позиції, що продовження війни Росія не витримає. Її мотивація – припинити це безглузде дійство, яке руйнує весь світ.
– Що ми можемо зробити самі в контексті нашої перспективи членства у НАТО? Тому що зараз звучить теза – ви чули риторику Трампа, його, можливо, адміністрації і так далі – що ми все робимо, але це з боку української влади чинної зараз, ви бачите…

Бюджет зради: у “Євросолідарності” вщент рознесли проєкт держкошторису

– Перше, що ми маємо зробити – припинити дурити партнерів і дурити українців. Ми не вступимо в НАТО, коли державний бюджет передбачає скорочення фінансування оборонних видатків, якщо вимірювати в доларах, в той час, як Росія збільшує ці видатки майже на 40%. Так війни не виграються. А в той же час фінансуються зарплати прокурорів. Вже зараз кожен прокурор отримує більше воїна на фронті. Це несправедливо і це демотивує солдат. І коли ми поставили питання зрізати ці питання, з бюджету прибрати, то прокурори почали війну проти нас. Ми їх не боїмося, бо ми б’ємося за майбутнє України, за існування України.
Не може продовжуватись в бюджеті фінансування дорожнього фонду. Не може збільшуватися на 40% фінансування силовиків, які не мають жодного відношення до фронту. Не може бути, щоб у нас військові підрозділи, поліціянтів, ДБРівців й інших, сиділи під 100% бронюванням в умовах, коли на фронті не вистачає людей. Це несправедливо. І в цих умовах я твердо переконаний, що закони мають бути змінені. Лева частина коштів має бути спрямована на збройні сили. Ми маємо повернути кошти, які сплачують військові податки і податки на доходи фізичних осіб військові, повернути їх в бригаду. І дайте можливість їм купувати те, що як без повітря вони не здатні воювати.
Нам треба виконати резолюцію, яка була прийнята зараз. Знаєте, це неймовірний документ. Я думаю, що не всі його прочитали. Резолюція називається “Enlargement Report”. Тобто це доповідь офіційна Європейської комісії щодо оцінки прогресу в реформах на здобуття статусу кандидата. І коли там чорним по білому написано “не фінансуйте брехливий пропагандистський корупційний єдиний марафон”, у вас немає підстав, нічого спільного з Європою це не має. Припиніть фінансувати канал “Рада”, який не показує парламент, а показує сміття з Офісу президента, яке бреше протягом 2,5 років.
Припиніть обмежувати засоби масової інформації, включно з “Прямим” каналом. Нічого спільного з демократією, свободою слова це не має. Вас так не візьмуть. Припиніть телефонне право на суди, бо позиції по верховенству права ви з цим не пройдете. Припиніть політичний вплив на регулятори, судову систему і силовиків. Це 100% не співпадає. І той, хто думає, що для них це якась таємниця, це “секрет Полішинеля”. Дуже добре про це обізнані. І якщо раніше на це заплющували очі, я хочу запевнити, що з президентством Трампа такий “екскюз” більше не пройде.

Небезпечний телемарафон: Банкова ігнорує рекомендації західних союзників

– Вже майже три роки, як виключили з цифрового етеру “Прямий”, “Еспресо” і “П’ятий”, хоча на це і звертали увагу. А щодо єдиного марафону, то одразу була відповідь дипломатична з боку нашої влади, що єдиний марафон буде до завершення війни. Все, крапка.
– Тільки вони забувають, що єдиний марафон фінансується за рахунок коштів платників податків наших партнерів. І партнери припинять давати гроші державному бюджету. Бо вони не згодні, і вони прямо про це написали. Вони не згодні, щоби кошти платників податків Європи і Сполучених Штатів використовувалися таким чином. Чому? Бо це гроші не ваші. А особливо після того, як гроші учасників єдиного марафону перерозподіляються олігархам-власникам каналів.
– У нас є таке ток-шоу “Єдина політика”. Так я кажу, у нас замість єдиної політики в державі є єдиний марафон. Замість уряду національної єдності – уряд з Банкової. І я вам дуже дякую за те, що ви сьогодні до нас прийшли. Тому що до цього дуже багато гостей казали, що головне надзавдання влади – сформувати саме ту політику і ту дипломатію, з якою ми можемо отримати саме ефективний результат, який був за президентства і за каденції Петра Порошенка. Будемо нагадувати про ці надзавдання.
Але один важливий нюанс – вперше в історії виборів Сполучених Штатів, власне, вдруге через каденцію повернулася і знову стала президентом одна і та ж людина – Дональд Трамп. Єдине, що там була у 1816 році десь схожа історія. Ви знаєте, я якось вірю в те, чому б цій політичній історії не повторитися на іншому кінці планети.
– З вашого дозволу, я хотів би сказати, не коментуючи це, хотів би сказати одну дуже важливу річ. Перша позиція. Той, хто впав у депресію, хто дуже засмутився результатами американських виборів – це безпідставно. Єдине, що я вам гарантую – неможливо виграти війну, неможливо зберегти країну, якщо ви не вірите в перемогу. Благаю, не втрачайте віру в перемогу.
Друга позиція. Я, як лідер опозиції, як лідер другої за чисельністю парламентської фракції, хочу окремо і прямо наголосити. Ми готові підставити плече, не ногу, а плече владі, державі, для того, щоб вийти на заявлені результати. Це наша спільна боротьба. І лише єдність дасть нам можливість перемогти підступного звірячого ворога.
І третє. Все буде добре з Сполученими Штатами, все буде добре з НАТО, все буде добре з Європейським Союзом, якщо компетентні і професійні люди будуть якісно робити свою роботу. Бо ми маємо чудову країну, чудовий народ. Треба сформувати єдину ефективну владу, яка дозволить нам перемогти. Ні про що інше зараз думати не можна.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Лише єдність дасть нам можливість перемогти підступного ворога” – інтерв’ю з Петром Порошенком appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією