fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Країни Євросоюзу обговорюють можливість відряджання в Україну миротворчих сил: що відомо

Лідери європейських країн обговорюють можливість відправлення військових до України, якщо буде укладено мирну угоду або досягнуто припинення вогню. Ініціатива, яку просуває президент Франції Еммануель Макрон, поки що перебуває на ранній стадії, але вже викликала суперечки щодо цілей та повноважень такої місії.
Про це повідомляє Reuters.
Обговорення відбуваються на тлі відмови обраного президента США Дональда Трампа залучати американські війська до гарантування безпеки в Україні. У розмовах із Макроном та президентом України Володимиром Зеленським у Парижі Трамп наголосив, що це завдання має лягти на плечі європейських країн.
Потенційна миротворча місія вимагатиме значних ресурсів, оскільки мова може йти про десятки тисяч солдатів. За словами експертів, така операція може стати серйозним випробуванням для європейських військових, чиї запаси зброї вже виснажені через підтримку України. Крім того, залучення сил може підвищити ризик прямого зіткнення з Росією.
Серед потенційних учасників місії обговорюються такі країни, як Франція, Німеччина, Італія, Польща та Велика Британія. Однак деталі, як-от чисельність військ, склад контингенту та мандат, залишаються невизначеними.
Італійський міністр оборони Гвідо Крозетто заявив, що така місія повинна діяти під егідою ООН. Проте деякі дипломати вважають, що це дасть Росії, як постійному члену Ради Безпеки ООН, занадто великий вплив.
Очікується, що питання можливої миротворчої місії обговорюватимуться під час зустрічі НАТО за участю Зеленського у Брюсселі цього тижня. Однак прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте закликав колег бути обережними з публічними заявами, щоб не давати російському президенту Володимиру Путіну сигналів про можливі компроміси.
Аналітики зазначають, що місія може мати дві різні ролі: або традиційне миротворче спостереження за дотриманням перемир’я, або забезпечення стримування можливих майбутніх атак Росії. Остаточне рішення залежатиме від політичної волі європейських лідерів і технічних можливостей армій.
Український посадовець, обізнаний з окремими аспектами обговорень, заявив що сили стримування можуть бути сформовані коаліцією з п’яти-восьми країн. Аналітики та чиновники надають різні оцінки чисельності таких сил, наголошуючи, що це залежатиме від конкретної місії. Деякі експерти припускають, що можливим варіантом є приблизно 40 тисяч військових.
“Згідно з ротаційною схемою, яка передбачатиме підготовку підрозділів до розгортання та їхнє відновлення після місії, загалом у такій операції можуть брати участь близько 100 тисяч військових одночасно”, – заявив Франц-Штефан Гаді, колишній австрійський військовий планувальник, нині експерт Міжнародного інституту стратегічних досліджень.
Відомо, що міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що ФРН, ймовірно, відіграватиме певну роль у забезпеченні майбутньої угоди про припинення вогню між Росією та Україною. Але наразі не відомо, який саме можуть мати вигляд миротворчі сили.
До слова, обраний президент США Дональд Трамп запропонував європейським країнам розмістити свої війська на території України для контролю за дотриманням режиму припинення вогню.
Нагадаємо, мирний план Кіта Келлога, спецпредставника по Україні обраного президента США Дональда Трампа, передбачає створення  демілітаризованої зони між територіями, які контролюють РФ і Україна, яка охоронятиметься військами НАТО або країн, що не входять до Північноатлантичного альянсу.
Як повідомлялось, Польща і Франція обговорюють розміщення миротворчої місії в Україні після закінчення бойових дій, щоб не дати Росії порушити припинення вогню і демаркаційну лінію, яка може бути встановлена в майбутньому.
Пізніше спікер Сейму Польщі Шимон Головня заявив, що Варшава може застосувати свої війська в Україні лише під егідою та у структурах НАТО.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post Країни Євросоюзу обговорюють можливість відряджання в Україну миротворчих сил: що відомо appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією