В українського суспільства виникли завищені очікування від президенства Дональда Трампа і його “мирних ініціатив”. Насправді у нової адміністрації США немає дієвого плану завершення війни, тому українській дипломатії, попри деструктивну позицію Банкової, варто більш активно працювати на зовнішньополітичному фронті.
Таку думку в етері “Прямого” висловив голова правління благодійного фонду “Народний тил” Георгій Тука.
“Мені відверто шкода тих наших співгромадян, які дійсно вважають, що “Трамп прийде, порядок наведе”. Бо їх очікує чергове розчарування. На жаль, це здебільшого люди з примітивним складом мислення. Велика кількість з них приблизно так само ставилася з такими самими безпідставними сподіваннями під час інавгурації нинішнього президента України Зеленського. Зараз вони ганьблять, дуже завзято ганьблять свого вчорашнього кумира, і знайшли собі нового кумира в обличчі Дональда Трампа”, – зазначив Тука.
Трамп-2017 і Трамп-2025 – у чому ключові відмінності між 45-м і 47-м президентом США
“Не усвідомлюючи, на жаль, відмовляючись собі в розкоші, люди не звикли брати на себе відповідальність за власну долю. Вважають, що має з’явитися хтось, хто все за них впорядкує, має з’явитися якийсь месія, який має щось зробити”, – додав громадський діяч.
Водночас він зауважив, що така сліпа віра в персону притаманна не лише українському суспільству, адже наразі спостерігається неймовірне зростання підтримки різних популістичних сил, зокрема у Європі.
“Це доволі небезпечно. Не буду зараз вдаватися в аналіз, чому це небезпечно, але уявіть собі, що якби в Європі було десять Зеленських, які бачать мир в очах Путіна, для яких головне перестати стріляти і посередині домовитися, то, мабуть, важко нам би було. Нам і так зараз непросто з одним Зеленським. А якби їх було 10-15, то, мабуть, було б набагато важче”, – вважає Тука.
Небезпечні тенденції: чому українці почали забувати про реальну війну
На його переконання, не існує в природі простих рішень для складних проблем, тому не варто очікувати дива від президентства Дональда Трампа, а слід більш активно працювати на зовнішньополітичному фронті.
“Трамп не мав і ще досі не має ніякого конкретного плану. Всі передвиборчі заяви цієї людини – це була просто політична тріскотня. Не більше того. Про це свідчать 15 мирних планів з найближчого оточення. Кожен цей мирний план суперечить один одному. І, на жаль, є певна риса, яка здебільшого їх об’єднує. В тій чи іншій мірі вони реалізуються за рахунок нашої держави”, – пояснює громадський діяч.
“Головна задача на сьогодні – українська дипломатія, яка практично зруйнована Єрмаком, але ледь ще якось десь животіє. Переконати і самого чинного президента, і тих людей, які в новій адміністрації будуть займатися цими питаннями, що поступки агресору заради тимчасового припинення активної фази бойових дій – це, по-перше, просто відтермінування продовження цієї війни. А по-друге, це надання величезної передишки економіці РФ і, відповідно, облаштування нової російської армії”, – зазначив Георгій Тука.
Битва з “босами” як у комп’ютерній грі: чого очікувати Києву після інаугурації Трампа
Нагадаємо, чинний держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що адміністрація Джо Байдена активно працює над тим, щоб передати новообраному президенту Дональду Трампу сильні позиції у питанні підтримки України. Також стало відомо, що команда новообраного президента США Дональда Трампа працює над організацією телефонної розмови з кремлівським диктатором Володимиром Путіним.
Водночас українцям не варто очікувати на швидкі рішення від новообраного президента США, які дадуть змогу раптово отримати мир на вигідних умовах. Однак оптимізму додає те, що Дональд Трамп прагне увійти в історію як політик, який завершив російсько-українську війну, – вважає Максим Яковлєв, завідувач кафедри міжнародних відносин, директор школи політичної аналітики НаУКМА.
Як повідомлялося, рішення США про введення санкцій проти найбільших нафтових компаній Росії, зокрема і “Газпрому”, серйозно вдарить по Кремлю і може стати суттєвим козирем для Дональда Трампа на майбутніх переговорах з Володимиром Путіним.
Натомість питання гарантії безпеки для України залишається відкритим, а перемир’я з РФ може передбачати, що російська армія залишиться на окупованих територіях. За даними The New York Times, більшість офіційних осіб Байдена і Трампа у приватних розмовах визнають, що Росія, швидше за все, збереже свої сили приблизно на 20% території України. Це може відбутися в ході перемир’я, подібне до того, яке призупинило, але не закінчило Корейську війну в 1953 році.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Розчарування буде величезним: чому українці досі вірять у “месію” Трампа appeared first on Прямий.
Схожі новини
Угода між США і РФ щодо України: у NYT розповіли до якого варіанту схиляються у команді Трампа
Зниження мобілізаційного віку до 18 років: що кажуть у ЗСУ
Як зміняться пенсії для ветеранів війни з інвалідністю