
В американському інституті вивчення війни повідомили, що підрозділи ПВК”Вагнер” зберігають присутність на об’єктах у Білорусі, і можливість їх відходу у РФ залишається неясним.
Про це йдеться у звіті ISW.
За даними аналітиків, свіжі супутникові знімки свідчать, що значна кількість техніки залишається в таборі “Вагнера” в Цілі, і може навіть вказувати на те, що в період з 1 по 9 серпня на базу прибуло більше машин.
“Джерело, близьке до “вагнерівців”, опублікувало 10 серпня знімки, що говорять про активність найманців в Брестській області. Зокрема, на них видно, що інструктори “Вагнера” продовжують навчати білоруських військових”, – йдеться у звіті.
Зазначається, що наразі немає ознак, що спростовують недавні припущення від 8 серпня про те, що ПВК “Вагнер” доставила автобусами від 500 до 600 найманців з Білорусі в Краснодарський край, Воронезьку і Ростовську області.
За словами аналітиків, ватажок ПВК “Вагнер” Євген Пригожин поки ніяк не коментує цю суперечливу інформацію, ймовірно, він не має повної свободи коментувати “майбутнє свого дітища”.
“Пригожин ще не прокоментував ці припущення ні безпосередньо, ні через посередників, як він це робив раніше”, – йдеться в доповіді.
Аналітики нагадали, що останній раз Пригожин коментував майбутнє “Вагнера” в аудіозаписі, опублікованому 30 липня, під час якого він стверджував, що найманці, які не підписують контракти з міноборони РФ прибудуть до Білорусі до 5 серпня.
“Вагнерівці” у Білорусі будують новий табір на кордоні з Україною: у ЦНС назвали ключову мету
Тим часом Служба безпеки України здобула розвіддані, які свідчать про підготовку росіянами масштабної провокації “під чужим прапором” на стратегічному об’єкті Білорусі – Мозирському нафтопереробному заводі. За наявними даними, підготовкою теракту займається диверсійно-розвідувальна група із кадрових військових РФ та співробітників російських спецслужб, яких відправили на територію Білорусі під виглядом “вагнерівців”.
Нагадаємо, Президент Литви Гітанас Науседа повідомив, що частина найманців ПВК “Вагнер” перебуває поблизу литовського кордону в Гродненській області Білорусі, тож слід готуватися до ймовірних провокацій.
При цьому міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак уточнив, що очікуються провокації з боку Росії, тому необхідно зміцнити східний кордон. Передислокація зокрема пов’язана з присутністю ПВК Вагнер” в Білорусі.
Слід зазначити, що 1 серпня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що пожартував про наміри “вагнерівців” “сходити на екскурсію в Жешув”, оскільки Сувальський коридор уздовж кордонів Польщі та Литви йому нібито “тисячу років не потрібний”.
Напередодні прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що понад сто найманців ПВК “Вагнера” рушили в бік Сувальського коридору, що об’єднує території країн Балтії з Польщею та відокремлює Калінінградську область РФ від Білорусі.
Водночас розвідка Великої Британії заявляє, що російське угруповання найманців ПВК “Вагнер”, яке перебралося до Білорусі, ймовірно, віддало важку техніку, з якою воювало в Україні, Міністерству оборони Росії. Тому “вагнерівці” не матимуть жодної ефективності без важкого озброєння.
До слова, у Білорусі розширюється табір ПВК “Вагнер” біля села Ціль. Про це свідчать нові супутникові знімки.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Чи повернуться ПВК “Вагнер” з Білорусі назад до РФ: відповідь ISW appeared first on Прямий.
Схожі новини
Торгова війна США може набрати нових обертів
У скільки обійдеться житло в Одесі
Львів очікує на масштабне “велике будівництво”