fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Абсолютно неприйнятно: в Україні відреагували на заяви НАТО про поступки Росії в обмін на членство

У МЗС України заявили, що розмови про вступ України в НАТО в обмін на відмову від частини українських територій на користь РФ є абсолютно неприйнятними.
Про це йдеться у повідомленні речника Міністерства закордонних справ України Олега Ніколенка
“Завжди виходили з того, що Альянс, як і Україна, територіями не торгують. Свідома чи несвідома участь посадовців НАТО у формуванні наративу про можливість відмови України від своїх територій грає на руку Росії”, – написав він у Facebook.
Ніколенко зауважив, що задля євроатлантичної безпеки варто обговорювати шляхи пришвидшення перемоги України та набуття нею повноправного членства в НАТО. “Налаштовані на подальше плідне співробітництво із Секретаріатом НАТО задля досягненні цих цілей”, – підкреслив він.

У Білому домі висловили впевненість, що Конгрес США погодить додаткову допомогу для України

Коментар Офісу президента
Окрім того, радник глави Офісу президента Михайло Подоляк різко розкритикував заяву представника НАТО, що Альянс може надати Україні членство в обмін на відмову від захоплених Росією територій.
За його словами, подібні заяви – це спроби зберегти світовий порядок і встановити “поганий мир”. Подоляк зауважив, що Росія у подальшому не відмовиться від перенесення війни на інші покоління.
“Очевидно, що, якщо Путін не зазнає нищівної поразки, політичний режим у Росії не зміниться, а воєнні злочинці не понесуть покарання, війна обов’язково повернеться зі збільшеними апетитами Росії”, – переконані в Офісі президента.
“Розміняти територію на парасольку НАТО? Дивно. Тобто свідомо піти на програш демократії, заохочення глобального злочинця, консервацію російського режиму, знищення міжнародного права й обов’язкове перенесення війни на інші покоління”, – вважає Подоляк.

Зеленський провів телефонну розмову з генсеком НАТО: про що йшлося

Уточнення від НАТО
Водночас, як пише “ЄП” з посиланням на посадовця НАТО, позиція Північноатлантичного альянсу щодо підтримки України “чітка та незмінна” попри заяви керівника апарату генерального секретаря НАТО Стіана Єнссена про можливість прийняття України в Альянс у випадку поступок територією на користь Росії.
“Ми повністю підтримуємо суверенітет і територіальну цілісність України, як підтвердили лідери НАТО на Вільнюському саміті в липні. Ми продовжуватимемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно, і ми віддані досягненню справедливого і тривалого миру”, – зазначив посадовець.
При цьому він наголосив, що Україна сама має вирішувати, коли і на яких умовах досягти миру. “І очевидно, що існує потреба у безпекових домовленостях, які б гарантували, що війна не повториться”, – додав співрозмовник видання.
Нагадаємо, начальник канцелярії генсека НАТО Стіан Єнссен припустив ймовірність територіальних поступок України на користь РФ в обмін на членство в Альянсі.

Новий “цикл смерті” та ефект “стратегічної несподіванки”: як Росія планує перемогти у війні з країнами НАТО

Напередодні Греція приєдналася до вільнюської декларації країн “Групи семи” (G7) щодо підтримки України, на основі якої розроблять гарантії безпеки, що діятимуть до вступу нашої країни в НАТО.
Тим часом німецький дипломат та глава Мюнхенської конференції з безпеки Крістоф Гойсґен у липні заявив, що скептично ставиться до гарантій країн G7 Україні, про які вони оголосили на другий день саміту НАТО у Вільнюсі, порівнюючи їхні гарантії з Будапештським меморандумом.
Слід зазначити, що напередодні Президент США Джо Байден підтвердив, що союзники домовилися гарантувати безпеку України до її вступу в НАТО, наголосивши на тому, що жодна країна не може приєднатися до Альянсу, якщо йде війна.
Окрім того, Байден вважає, що російсько-українська війна не може тривати роками, оскільки РФ не матиме таких можливостей, і врешті кремлівський диктатор Володимир Путін вирішить, що вона не в його інтересах.
Водночас п’ятий президент України Петро Порошенко висловив переконання, що гарантії безпеки без членства в НАТО не дадуть сталого миру. Україні слід зробити все, щоб за рік до наступного саміту Альянсу виконати критерії членства
Нагадаємо, Зеленський і Байден провели зустріч на полях саміту, на якій обговорили ситуацію на фронті, вступ України до НАТО та оборонну співпрацю.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram
The post Абсолютно неприйнятно: в Україні відреагували на заяви НАТО про поступки Росії в обмін на членство appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією