fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

В адміністрації Байдена передали Києву сигнал щодо боротьби з корупцією і незалежності САП та НАБУ

Радник президента Сполучених Штатів Джо Байдена з національної безпеки Джейк Салліван зустрівся з керівниками українських антикорупційних інституцій – про це повідомив офіційний сайт Білого дому. 
Радник Байдена наголосив на важливості незалежних, автономних від влади антикорупційних органів
«Радник з питань національної безпеки Джейк Салліван зустрівся сьогодні з делегацією керівників українських антикорупційних інституцій, зокрема директором Національного антикорупційного бюро України Семеном Кривоносом, спеціальним антикорупційним прокурором Олександром Клименком та головою Вищого антикорупційного суду Вірою Михайленко», – йдеться у повідомленні.
Учасники зустрічі обговорили прогрес, досягнутий Україною у боротьбі з корупцією та забезпеченні автономії цих найважливіших інституцій. Пан Салліван підкреслив життєво важливе значення для будь-якого демократичного суспільства незалежних, неупереджених правоохоронних і судових інституцій, здатних розслідувати, переслідувати та виносити судові рішення у справах про корупцію незалежно від того, куди вони ведуть. Пан Салліван також підтвердив непохитну підтримку США антикорупційних реформ в Україні та відважного захисту Україною своєї демократії від російської агресії», – наголошують у Білому домі.
Як відомо, 30 серпня під час засідання комітетів Європарламенту із закордонних справ та бюджету щодо пропозицій Єврокомісії підтримати Україну на €50 млрд для відбудови та модернізації країни протягом 2024-2027 років  Європарламент розкритикував ініціативу президента Зеленського прирівняти корупцію під час воєнного стану до державної зради і передачу розслідування від Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і Національного антикорупційного бюро України до Служби безпеки України.
Раніше посли країн Сімки на зустрічі з Головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком нагадали українській владі про потребу у продовженні судової та антикорупційної реформи, а також недвозначно закликали зміцнити позиції НАБУ і САП як спеціалізованих антикорупційних органів. В офіційному твіттері Групи Семи за підсумками зустрічі оприлюднено відповідний допис.
27 серпня президент України Володимир Зеленський повідомив, що передасть в парламент ініціативу щодо того аби прирівняти відповідальність за корупційні діяння до покарання за державну зраду.
Джерела ZN.UA в Офісі президента повідомили, що спершу НАБУ планували залишити лише дрібні корупційні розслідування, але після супротиву західних партнерів вирішили надати СБУ право паралельно вести розслідування великих корупційних справ. У разі виникнення розслідувань, що дублюють одне одного в НАБУ і СБУ, рішення про підслідність ухвалюватиме офіс генпрокурора.
Джерела ZN.UA в НАБУ акцентують, що в разі таких змін будь-яку справу в НАБУ можна буде забрати, і для цього будуть законодавчі підстави, що потягне низку негативних наслідків.
Як заявив керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін, бажаючи прирівняти корупцію до державної зради та віддати її підслідність Службі безпеки України, в Офісі президента хочуть захистити своїх ТОП-корупціонерів та створити можливість для знищення доказів їхніх проступків. Він зазначив, що  СБУ буде розслідувати те саме, що і Національне антикорупційне бюро, а отже отримає доступ до доказової бази, і в «чутливих» для офісу президента справах їх буде знищено. «Нагадаю, що справу Татарова від НАБУ забрали саме в СБУ – там же її і поховали. Тепер ОП ставить схему на потік», – вказав на уже випробувану схему активіст.
Другою метою ОП в таких змінах Шабунін назвав бажання Банкової отримати інструменти знищення опонентів. «НАБУ працює в рамка Кримінально-процесуального кодексу і публічно. СБУ буде знищувати ворогів Єрмака по бєспрєдєлу (див. на ДБР і БЕБ) і в мінімально публічний спосіб (специфіка процесу по держзраді)», – зазначив він.
Шабунін наголосив, що поки українці воюють,  Офіс президента захищає своїх ТОП-корупціонерів і готує інструмент побудови політичного авторитаризму. Зокрема він додав, що самопроголошений президент Білорусі Аляскандр Лукашенко на початку  зачищав опозицію саме під гаслом «боротьби з корупцією».
«Зупинити це можна двома способами: максимальним розголосом і  позицією міжнародних партнерів. Заради грошей своїх виборців і демократії в України міжнародні партнери мали б виставити владі жорстку позицію: приймете це лай#о – не отримаєте ані цента», – зазначив керівник ЦПК.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post В адміністрації Байдена передали Києву сигнал щодо боротьби з корупцією і незалежності САП та НАБУ appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією