fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

На довгострокову перспективу: економіка Росії починає розвалюватись – WSJ

Західні санкції проти РФ стають дедалі жорсткішими, доходи скорочуються, а російська економіка перейшла на траєкторію нижчих темпів зростання на довгострокову перспективу, що може призвести до краху. Росія сама загнала себе у ситуацію, коли вона наближається до статусу економічної колонії Китаю.
Про це йдеться у матеріалі The Wall Street Journal.
Зазначається, що російське вторгнення в Україну спричинило зростання цін на нафту і природний газ, що принесло Москві величезні прибутки, але тепер цієї можливості вона позбавлена. Адже введені проти Росії санкції Заходу стають дедалі жорсткішими і, як наслідок, доходи Росії скорочуються, а її економіка почала падати.
Крім того, через санкції російські газ і нафта втратили ринки збуту і перестали приносити Кремлю надприбутки, як це було раніше. Водночас російський рубль впав більш ніж на 20% з листопада по відношенню до долара. Через мобілізацію і виїзд неохочих мобілізуватися Росія стрімко втрачає робочу силу, а невизначеність у країні стримує інвестиції.

Ціни на природний газ у Європі опустилися до 16-місячного мінімуму

На думку колишньої чиновниці Центрального банку Росії Олександри Прокопенко, яка залишила країну невдовзі після вторгнення, російська економіка вступає в довгострокову регресію.
Тим часом російський мільярдер Олег Дерипаска попередив цього місяця, що в Росії закінчуються гроші. “Наступного року грошей не буде, нам потрібні іноземні інвестори”, – заявив сировинний магнат на економічній конференції.
Через втрату європейського ринку і вихід західних інвесторів Москва стає все більш залежною від Китаю. “Незважаючи на стійкість Росії в короткостроковій перспективі, довгострокова картина є похмурою: Москва буде набагато закритішою і надмірно залежною від Китаю”, – вважає Марія Шагіна, старший науковий співробітник Міжнародного інституту стратегічних досліджень у Лондоні.

Російська економіка не буде спроможна забезпечувати війну проти України вже наприкінці весни – Буданов 

У виданні нагадують, що президент Росії Володимир Путін розраховував використати російські поставки енергоносіїв для обмеження підтримки України з боку Західної Європи. Натомість європейські уряди не зменшили підтримку Києва, а почали швидко шукати нові джерела природного газу та нафти. Більшість потоків російського газу до Європи припинилися, і після початкового стрибка світові ціни на газ різко впали.
“За перші два місяці фіскальний розрив сягнув 34 мільярдів доларів, що еквівалентно більш ніж 1,5% від загального обсягу економічного виробництва країни. Це змушує Москву глибше занурюватися у свій суверенний фонд, один з головних антикризових буферів”, – наголошують у Wall Street Journal.
Фахівці видання інформують, що у січні та лютому 2023 року надходження від податків на нафту і газ, які складають майже половину загальних доходів бюджету, впали на 46% порівняно з аналогічним періодом минулого року, тоді як державні витрати підскочили більш ніж на 50%.
За оцінками аналітиків, фінансова беззбиткова ціна Росії на нафту – те, що їй потрібно, щоб якось збалансувати свої видатки – зросла до понад 100 доларів за барель, оскільки витрати на війну обтяжують бюджет. Тоді як вже зараз російська нафта торгується по значно нижчій ціні.

Росія стане “великим Іраном” – ізольована, жорстока, з низьким рівнем життя – учасники економічного форуму у Давосі

Слід зазначити, що за перші два місяці 2023 року дефіцит бюджету РФ становив 2,581 трлн рублів, що складає близько 34 млрд доларів. При цьому він майже наблизився до річного плану.
Як відомо, Європейський Союз ухвалив десятий пакет санкцій проти Росії. До нього увійшли 121 фізична та юридична особа, торгівля та пропагандистські росЗМІ.
Нагадаємо, Державний департамент США у межах санкційного пакета до річниці повномасштабного вторгнення в Україну оголосив про візові та фінансові обмеження проти низки російських фізичних та юридичних осіб.
Крім того, влада Японії запровадила санкції проти 48 фізичних осіб – росіян і поплічників окупантів, 73 організацій і російського банку. Зокрема, у списку підсанкційних росіян опинилися заступник міністра оборони РФ Віктор Горемикін і глава концерну “Калашников” Алан Лушніков, співробітники генерального штабу збройних сил Росії.
До слова, Петро Порошенко переконаний, що Захід має економічно знекровити російський режим. Адже для Путіна війна проти України має стати передвиборчою стратегією, але відсутність грошей і збідніння росіян похитне позиції російського диктатора.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post На довгострокову перспективу: економіка Росії починає розвалюватись – WSJ appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією