
Російські військові цілеспрямовано знищили Маріупольський драмтеатр, знаючи, що там переховувалися сотні мирних жителів. Ймовірно, окупанти скинули дві 500-кілограмові бомби, що здетонували одночасно. Тому напад на цивільний об’єкт, що призвів до загибелі мирних людей, є воєнним злочином.
Такого висновку дійшла Amnesty International у новому розслідуванні “Діти: напад на Донецький обласний академічний драматичний театр у Маріуполі”.
У доповіді організація задокументувала, як російські військові, вочевидь, навмисно розбомбили театр – попри те, що знали про переховування там 16 березня сотень мирних жителів, що кваліфікує удар явний воєнний злочин.
фото: REUTERS
Команда зібрала свідчення 52 уцілілих та очевидців, 28 із яких були в театрі чи поблизу нього безпосередньо у момент атаки. Також проаналізували супутникові знімки та дані радарів, зроблені безпосередньо перед атакою та одразу після неї; верифікували фото- та відеоматеріали з архівів свідків та соцмереж, дослідили два комплекти архітектурних планів театру.
Росіяни намагаються вербувати маріупольців, які евакуювалися з міста — розвідка
“Після кількох місяців ґрунтовного розслідування, аналізу супутникових знімків та опитування десятків очевидців ми дійшли висновку, що ця атака є беззаперечним воєнним злочином, і скоїли його російські військові”, – заявила генеральна секретарка Amnesty International Аньєс Калламар.
“Усе це сталося на наших очах. Ми були за 200-300 метрів, (коли) стався вибух… Я чув літак та звук бомб, які падали. Потім ми побачили, як здійнявся дах (театру)”,– розповів Amnesty International 50-річний архітектор Ігор Мороз, який перебував поблизу театру, коли стався напад.
фото: REUTERS
Багато опитаних розповіли Amnesty International, що бачили закривавлені тіла та відірвані частини тіл у руїнах зруйнованої будівлі після атаки.
У розслідуванні зазначається, що жоден з 28 уцілілих унаслідок атаки та інші свідки поблизу театру в день нападу не надали жодної інформації, що вказує на те, що українські військові використовували театр як базу для військових операцій, місце для зберігання зброї або місце, звідки можна розпочинати атаки.
Російські військові знищили дитячий садок у Маріуполі: його відвідували близько 300 дітей
Як відомо, 16 березня в Маріуполі російські військові скинули бомбу на Драматичний театр, де переховувалися понад тисяча цивільних мешканців.
Тим часом прокремлівська пропагандистка проводить екскурсії у розбомбленому росіянами Драматичному театрі у Маріуполі, цинічно розповідаючи про “злочини української влади”. Крім того, 22 травня окупанти влаштували у Маріуполі “автопробіг волонтерів” з червоними прапорами та екскурсію у будівлі Драмтеатру, зруйнованій російською авіацією.
Як повідомляв “Прямий”, у заблокованому Маріуполі загарбники завершили розбирати руїни Драматичного театру, зруйнованого російськими авіабомбами. Внаслідок бомбардування росіянами драмтеатру в Маріуполі загинуло близько 600 людей, які перебували всередині будівлі й за її межами.
До слова, кремлівські пропагандисти зняли кліп українською мовою на заводі “Азовсталь” у Маріуполі. При цьому вони використали пісню “Пливе кача”, цинічно пояснюючи, що “это наш трофей”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Воєнні злочини РФ: росіяни навмисно скинули бомби на драмтеатр у Маріуполі, де переховувались люди – Amnesty International appeared first on Прямий.
Схожі новини
Переговори України та РФ у Стамбулі: стало відомо хто увійде до складу делегацій Києва та Москви
Сили оборони з початку доби відбили 128 штурмів армії РФ: які напрямки найгарячіші
Росія на порозі паливної кризи: Кремль готується до дефіциту пального