“Укрзалізниця” планує підвищити тарифи на вантажоперевезення на 37%, попри те, що це рішення призведе до втрати конкурентоспроможності експортної продукції горно-металургічного комплексу.
Про це заявив президент ОП Укрметалургпром Олександр Каленков.
“Витрати на вантажоперевезення залізницею є істотною частиною собівартості продукції ГМК. Зростання тарифів на 37% призведе до її значного підвищення – і це в умовах, коли багато наших підприємств працюють у збиток і рахують кожну копійку.”, – зауважив Каленков.
Він додав, що не варто забувати про мультиплікативний ефект. Щоб виробити одну тонну сталі, необхідно перевезти 4,5 тонни різної сировини й матеріалів, і ці витрати додатково лягатимуть на собівартість продукції ГМК
Водночас Каленков зауважив, якщо ГМК вироблятиме менше продукції, то й УЗ втратить значну частину вантажів – оскільки саме ця галузь економіки є основними вантажовідправником.
“Сьогодні у вантажовідправників єдина вимога до “Укрзалізниці”: тарифи на вантажоперевезення мають бути економічно обґрунтованими. Саме такий підхід є єдино прийнятним у ситуації, що склалася, тим паче в умовах післявоєнної відбудови країни та приходу іноземних інвесторів, зацікавлених у розвитку сировинної та виробничої бази України. Такий тариф передбачає розрахунок реальних витрат на перевезення певного виду вантажу”, – наголосив президент Укрметалургпрому.
Він додав, що витрати “Укрзалізниці” на утримання інфраструктури, що майже не використовується, зараз становлять приблизно 16 млрд грн на рік. Тож, якщо УЗ порахує собівартість своїх послуг, то тарифи для вантажів ГМК мають бути однозначно скорочені.
“Крім того, витрати на малодіяльну інфраструктуру потрібно розглядати на додаток до щорічних 20 млрд грн збитку УЗ від пасажирських перевезень, які нічим не покриваються. У багатьох європейських країнах держава дотує перевезення пасажирів, тому необхідно, щоб УЗ отримувала державні дотації на пасажирські перевезення, а не покривала різницю доходами від вантажних”, – зауважив експерт.
Каленков висловив переконання, що єдиним правильним виходом є перерахунок тарифів за видами вантажів і рівнем використання інфраструктури.
“Огульне збільшення тарифів ставить на коліна весь національний індустріальний комплекс, а для нашої галузі перетворюється на справжню катастрофу, пов’язану зі зниженням і навіть можливим зупиненням виробництва, втратою конкурентоспроможності на зовнішніх ринках, скороченням відрахувань до бюджетів усіх рівнів тощо – що, зі свого боку, негативно позначиться на економіці, національній безпеці та обороноздатності України загалом”, – резюмував експерт.
Раніше, на початку квітня, Кабінет міністрів затвердив новий склад правління АТ “Укрзалізниця”. Зазначається, що усі нові керівники мають значний досвід роботи в УЗ та реалізації антикризових заходів.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Металурги б’ють на сполох: нові тарифи УЗ можуть вдарити по виробництву сталі appeared first on Прямий.
Схожі новини
Бійці розвідки знищили військовий поїзд росіян
У Тернополі через російську атаку пошкоджені сім багатоповерхівок та 10 підприємств
Армія РФ атакувала Україну дронами та десятками ракет: скільки збила ППО