fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Нездорова любов і химерні очікування: чому Трамп не посилив санкції проти РФ

Відмова президента США посилювати санкції проти Росії чітко вказує на зацікавленість Дональда Трампа у економічній співпраці з Кремлем, однак цінність таких домовленостей викликає сумніви, як і його “нездорова любов” до кремлівського диктатора Володимира Путіна.
Таку думку в етері “Прямого” висловив інвестиційний банкір Сергій Фурса.
“Виглядає так, що він дійсно дуже хотів би завершити війну, просто щоб йому ніхто не заважав укласти якусь угоду з Путіним. Причому економічна цінність цієї угоди буде дуже незначна, насправді. Як, власне, економічна цінність тих угод, які він тільки що уклав на Близькому Сході. Там вплив на економіку США просто мізерний. Але він любить укладати угоди, плюс у нього ця якась фантасмагорична, нездорова любов до Путіна”, – зазначив Фурса.

Лестощі від кремлівського гобліна: як Путін маніпулює Трампом

“Тому насправді він хоче будь-якою ціною чи принаймні хотів би мати можливість перезавантажити відносини з Росією. У них є ілюзія, що вони можуть відокремити Росію від Китаю, що знову-таки через економічні причини неможливо жодним чином. Але є у них і така ілюзія”, – додав інвестиційний банкір.
Водночас на цьому тлі, за його словами, Росія зберігатиме можливості для ведення загарбницької війни, однак економічна ситуація всередині країни стрімко погіршуватиметься.
“Можливості зберігаються і будуть. Питання в тому, що ресурсна база зменшується. Оці всі розмови про “вічно воювати” – це так не працює. Ми бачимо, що економіка перестала працювати в режимі “ми спалюємо гроші, і всім добре” ще минулого року. Цього року у них йде скорочення всіх секторів економіки, які прямо не пов’язані з війною. У першому кварталі цього року відносно четвертого кварталу минулого року йде вже падіння економіки. Тому економіка у них падає, гроші у них закінчуються, цей фонд національного добробуту також цього року закінчується”, – пояснює Фурса.
“Власне, базуючись на всіх цих даних, Трамп і думає, що Путін хоче завершити війну, бо треба раціонально завершувати, бо ресурсна база вичерпується. Проте, знову ж таки, якщо ми чекаємо, що буде якась точка, коли бах, і Росія розвалиться, ні, такого не буде”, – резюмував інвестиційний банкір.

Процеси уже не спинити: як довго Росія зможе вести війну

Нагадаємо, що розмова президентів США та РФ тривала більше ніж дві години. Відомо, що російський диктатор “високо оцінив” її. Зокрема Путін заявив, що росіяни готові працювати з Києвом над меморандумом про майбутній мирний договір. Він додав, що необхідно знайти компроміси, які влаштують обидві сторони.
Натомість президент США Дональд Трамп після телефонної розмови заявив, що Україна та РФ повинні негайно розпочати перемовини про припинення вогню та завершення війни. При цьому європейські лідери запевнили, що підтримуватимуть Україну на шляху до припинення вогню.
Однак, як пише американське видання Bloomberg, європейські лідери, які долучились до конференц-зв’язку з Дональдом Трампом після його переговорів із Володимиром Путіним, були неприємно здивовані. Вони очікували, що почують про жорстку позицію США — вимогу припинити вогонь або запровадження санкцій проти Росії. Натомість Трамп заявив, що США не братимуть участі в переговорах, а санкції на даному етапі — “не найкраща ідея”.
Тим часом Президент України Володимир Зеленський провів брифінг за підсумками телефонної розмови з американським лідером Дональдом Трампом. Зокрема, Зеленський підтвердив, що розмовляв з Трампом двічі. Перша розмова відбулася до дзвінка Путіну, друга — після.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
 
The post Нездорова любов і химерні очікування: чому Трамп не посилив санкції проти РФ appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією