fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Дипломатична пастка Путіна: яка справжня мета “великоднього перемир’я”

Оголошене російським диктатором Володимиром Путіним 30-годинне “великоднє перемир’я” мало на меті показати нібито мирні наміри Кремля і віднайти формальні причини для звинувачень України у недотриманні домовленостей. Натомість українське МЗС чомусь не перехопило ініціативу і не діяло на випередження.
Таку думку в етері “Прямого” висловив співголова громадської ініціативи “Права справа” Дмитро Снєгирьов.
“В першу чергу йдеться про те, що він (Путін – ред.) грає свою гру. Як і з тим часовим так званим перемир’ям щодо ненанесення ударів по енергетичних об’єктах, перехопили ініціативу знову, виступили – дивіться, ми рукопотискані, більше того, готові давати сигнали і готові домовлятися щодо припинення вогню”, – зазначив Снєгирьов.

Путін оголосив “великоднє перемир’я”: що насправді задумали в Кремлі

Водночас він висловив здивування, чому українське МЗС не перехопило ініціативу і не діяло на випередження.
“Знову до МЗС запитання: чому ініціативу постійно перехоплює російська сторона, причому створюючи дипломатичні і військові пастки, щоб мати в подальшому можливість звинувачувати українську сторону у неспроможності домовитися? Про що йде мова? В односторонньому порядку, як заманулося Москві, вони оголошують перемир’я. Прекрасно розуміючи, що потрібен певний час, щоб довести до бойових підрозділів розпорядження на відповідне невідкриття вогню або відповідну дію за дзеркальним принципом. Тобто, якщо стріляють по нас, то і ми стріляємо”, – пояснює громадський діяч.
При цьому, за його словами, у Кремля з’явилися формальні причини звинувачувати Україну нібито у недотриманні перемир’я, оскільки не вистачило часу для донесення відповідної інформації до військових на лінії фронту.
“А за цей час вони будуть мати можливість, умовні 3-4 години, щоб зафіксувати кількість, на їх думку, порушень з боку Сил оборони України і звинуватити вже українську сторону в недотриманні. У недотриманні чого? В оголошеному Росією в односторонньому порядку так званому перемир’ї. Це перемир’я було узгоджено між обома сторонами війни? Питань до вітчизняного МЗС більш ніж достатньо. Чому вони досі дозволяють маніпулювати РФ, при чому перехоплюючи раз по разу ініціативу, а ми постійно наступаємо на одні й ті самі граблі?” – розмірковує Дмитро Снєгирьов.

“Доки грубий схудне, худий здохне”: як Україні зберегти державність і не програти війну

Нагадаємо, російський диктатор Володимир Путін заявив, що його війська дотримуватимуться так званого “великоднього перемир’я” протягом 30 годин — із 18:00 19 квітня до 00:00 21 квітня 2025 року.
Тим часом Президент України Володимир Зеленський прокоментував “великоднє перемир’я”, заявивши, що це чергова спроба російського диктатора Володимира Путіна погратися з життями людей. Згодом він уточнив, що Україна готова долучитися до формату повного припинення вогню, однак діятиме дзеркально до Росії.
Однак російські війська атакували Херсон попри оголошене Путіним “великоднє перемир’я”. Згодом стало відомо, що ворог також обстріляв населений пункт на Запоріжжі.
20 квітня у Кремлі у Кремлі заявили, що Путін не давав команди щодо продовження “великоднього перемир’я”. Водночас у Держдепі США висловили підтримку щодо ймовірного продовження перемир’я в Україні, попри заяви Кремля, що наказу про продовження режиму тиші не було.
При цьому Президент України Володимир Зеленський запропонував Росії новий формат тиші. Україна пропонує Росії відмовитися від ударів далекобійними дронами та ракетами по цивільній інфраструктурі щонайменше на 30 діб із можливістю продовження.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post Дипломатична пастка Путіна: яка справжня мета “великоднього перемир’я” appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією